Постанова від 25.06.2020 по справі 201/5701/20

Єдиний унікальний номер судової справи 201/5701/20

Номер провадження 3/201/2878/2020

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 червня 2020 року суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська Ополинська І.Г., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , директор ПП «СПЕЦСТРОЙСИСТЕМА», ідентифікаційний код НОМЕР_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 02 червня 2020 року №225/1, ОСОБА_1 працюючи директором ПП «СПЕЦСТРОЙСИСТЕМА» вчинив правопорушення Порядку ведення податкового обліку, а саме: порушення п.п. 44.1, п.п. 44.2, п.п. 44.3 ст. 4, п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134, п. 135.1 ст. 135 Податкового кодексу України, що призвело до заниження податку на прибуток всього у сумі 9 983 402 грн.; порушення п. 120-1.2 ст. 120 Податкового кодексу України відсутність реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, що підлягає застосуванню штрафних санкції у розмірі 2 877 975 грн.; порушено абз. а) п. 185.1 ст. 185, п. 198.1, п. 198.2, п. 198.3, абз. г) п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України що призвело до заниженню податкових зобов'язань з податку на додатку вартість на загальну суду 5 599 562 грн., тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку про необхідність їх повернення до Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області для належного оформлення з таких підстав.

Відповідно до ст. 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) вирішує, в тому числі, чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Вимогами ч.ч. 1-3 ст. 256 КУпАП встановлено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата та місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

Однак посадовою особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, зазначена вимога закону не дотримана.

Так, в протоколі про адміністративне правопорушення відсутній підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також відсутній запис про його відмову від підписання, натомість до протоколу доданий акт щодо його неявки для складання та підписання протоколу про адміністративне правопорушення від 02 червня 2020 року.

Між тим, КУпАП не містить обов'язку особи з'являтися до органу податкової служби для підписання протоколу та отримання його копії, оскільки вручення копії протоколу про адміністративне правопорушення особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, є прямим та безпосереднім обов'язком посадової особи, яка його склала.

Будь-які докази направлення або вручення в установленому порядку ОСОБА_1 копії протоколу про адміністративне правопорушення в матеріалах справи відсутні.

Суд зауважує, що протокол у справі про адміністративне правопорушення є основним джерелом доказів, на підставі якого суд встановлює наявність чи відсутність у діянні особи правопорушення. Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.

Таким чином, враховуючи те, що протокол про адміністративне правопорушення вимогам КУпАП не відповідає, суд позбавлений можливості розглянути справу з дотриманням вимог чинного законодавства, а тому матеріали справи підлягають поверненню для доопрацювання та належного оформлення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 280, 283, 284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, повернути до Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя І.Г. Ополинська