Справа № 159/2763/20
Провадження № 3/159/1744/20
06 липня 2020 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Денисюк Т.В., розглянувши матеріали, що надійшли від Ковельського відділу поліції ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (паспорт НОМЕР_1 виданий 12.07.2001 року Ковельським МРВ УМВС України у Волинській області), громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працевлаштованого,
за вчинення правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 03.06.2020 року серії АПР18 №452762, ОСОБА_1 ставиться у провину те, що він 25.05.2020 року приблизно о 21.30 годині за адресою м АДРЕСА_2 Ковель вул.Кониського, 4 поблизу будинку, вчинив дрібне хуліганство, а саме, виражався нецензурною лайкою в адресу ОСОБА_2 , вчинивши адміністративне правопорушення передбачене ст.173 КУпАП.
ОСОБА_1 06.07.2020 року до суду не з'явився.
Суд, вивчивши матеріали справи, дійшов висновку про наявність підстав для закриття провадження.
У відповідності до вимог ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходам впливу в зв'зку з адміністративним правопорушенням не інакше як на підставі і в порядку встановленому законом, а застосування заходів адміністративного впливу проводиться в межах компетенції того органу, який його застосовує у точній відповідності із законом.
Відповідно до вимог ст.ст.245,280 КУпАП завданням провадження в справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин, вирішення її в точній відповідності з законом. При розгляді справи про адміністративне правопорушення в обов'язковому порядку має бути з'ясовано: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують її відповідальність, тощо.
Згідно вищевказаного протоколу про адміністративне правопорушення дії ОСОБА_1 були кваліфіковані поліцейським за ст.173 КУпАП.
Разом з тим, дана норма закону передбачає адміністративну відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян або інші подібні дії, що порушують громадський порядок та спокій громадян.
Попри це, ні у протоколі ні у матеріалах справи немає відомостей та обов'язкових письмових пояснень свідків (окрім пояснень ОСОБА_2 ), які б підтвердили факт нецензурної лайки ОСОБА_1 в громадському місці, відтак, громадський порядок та спокій інших громадян не був порушений.
Доказів вчинення ОСОБА_1 дрібного хуліганства суду не надано.
Відповідно ч.2 ст.251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст.255 цього Кодексу.
За відсутності належних та допустимих доказів провини особи, суд доходить висновку про відсутність складу правопорушення.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
На підставі вище викладеного та керуючись п.1 ч.1 ст.247, ст.ст. 283, 284 КУпАП, суддя,
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності передбаченої ст.173 КУпАП закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Ковельський міськрайонний суд Волинської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Ковельського міськрайонного судуТ. В. Денисюк