"20" жовтня 2009 р.Справа № 02-2/10-462
про відмову у прийнятті позовної заяви
Суддя ,
Товариство з обмеженою відповідальністю «Західагроінвест», м. Тернопіль, вул. вул. Поліьска, 14 звернулося до господарського суду Тернопільської області з позовною заявою №11 від 02.10.2009 року до Теребовлянського бюро технічної інвентаризації, м. Теребовля, вул. Кн. Василька, 155, 7 Тернопільської області про:
- зобов'язання відповідача -Теребовлянське бюро технічної інвентаризації Теребовлянської районної ради Тернопільської області здійснити державну реєстрацію права власності на нерухоме майно -нежитлові будівлі та споруди току (будівлі трьох складів, будівлю прохідної, будівлю КЗС, будівлю двох навісів, огорожу), що знаходяться за адресою: Тернопільська область, Теребовлянський район, с. Ладичин.
Розглянувши матеріали справи, суддя встановив наступне:
Відповідно до п. 1 частини першої ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції -переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з п. 4 частини першої ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом. Частиною 2 статті 18 КАС України передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки.
Таким чином, у контексті зазначених норм Кодексу, справою адміністративної юрисдикції, яку може бути передано на вирішення адміністративного суду, є спір, що виник між суб'єктами суспільних відносин стосовно їх прав і обов'язків у правовідносинах, в яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений здійснювати управлінські чи контрольні функції щодо іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти, відповідно, зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого суб'єкта владних повноважень.
Відповідно до п.2 ст.18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган.
Згідно пункту 7 статті 3 КАС України суб'єкт владних повноважень -орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Таким чином, Теребовлянське бюро технічної інвентаризації є суб'єктом владних повноважень, а зобов'язання органу владних повноважень здійснити державну реєстрацію права власності на нерухоме майно за ТОВ «Західагроінвест, є вимогою, яка розглядається в порядку адміністративного судочинства.
Згідно п. 1 ст. 62 ГПК України суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.
За таких обставин, суд прийшов до висновку, що у прийнятті позовної заяви слід відмовити.
Водночас, відмова у прийняті даної позовної заяви, не позбавляє позивача права на повторне звернення до суду, при цьому форма і зміст адміністративного позову повинні відповідати вимогам статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, а позовна заява приписам статті 106 даного Кодексу.
Враховуючи викладене та керуючись п. 1 ст. 62, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суддя ,-
1. Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю «Західагроінвест», м. Тернопіль, вул. Поліська, 14 у прийнятті позовної заяви.
2.Повернути позовну заяву №11 від 02.10.2009 року з доданими до неї документами, всього на 15 аркушах Товариству з обмеженою відповідальністю «Західагроінвест», м. Тернопіль, вул. Поліська, 14.
Суддя