Справа № 2-а-548/10
16 квітня 2010 року м. Київ
Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Букіна О.М., розглянувши адміністративний позов Служби Безпеки України до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м.Києва та Управління Державного казначейства у Солом'янському районі м.Києва про визнання протиправними дії ДПІ у Солом'янському районі м.Києва та стягнення грошових коштів, -
13 квітня 2010 року позивач звернувся з позовною заявою до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м.Києва та Управління Державного казначейства у Солом'янському районі м.Києва та просить визнати протиправними дії ДПІ у Солом'янському районі м.Києва щодо нарахування штрафних санкцій та пені за прострочення сплати оренди земельної ділянки, скасувати податкове повідомлення -рішення від 24.02.2010 року та акт від 24.02.2010 року, стягнути з відповідача-2 на користь позивача сплачені кошти в розмірі 1653,18 грн.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що позивач орендує земельну ділянку, що знаходиться за адресою: Київ, вул.. Єреванська, 18-а на підставі Рішення Київської міської Ради від 18.05.2005 року за №72-6-00268.
Відповідачем-1 було здійснено нарахування штрафних санкцій та пені на суму 1653,1 8 грн. відповідно до податкового повідомлення-рішення від 24.0.2.2010 року та Акту від 24.02.2010 року.
Позивач оскаржив відповідне рішення- повідомлення до ДПІ у Солом'янському районі м.Києва, проте в задоволенні поданої скарги позивачу було відмовлено.
Враховуючи викладене вище та посилаючись на протиправність винесеного податкового повідомлення-рішення, позивач звертається до Солом'янського районного суду м.Києва в порядку КАС України .
Відповідно до п. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії) дій чи бездіяльності.
Згідно п.2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки.
Згідно Закону України « Про внесення змін до статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України щодо предметної підсудності адміністративних справ місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи у спорах фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг".
Як вбачається з матеріалів позовної заяви позивач звертається з позовом до державного органу - Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва та Управління Державного казначейства у Солом'янському районі м.Києва пр о визнання протиправними дії та скасування податкового повідомлення-рішення.
Встановлено, що Державна податкова інспекція у Солом'янському районі м. Києва діє у складі Державної податкової адміністрації України та є її структурним підрозділом , утримується за рахунок державного бюджету в межах коштів, передбачених утриманням Державної податкової адміністрації України та є органом державного управління, який діє у його складі.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним адміністративним судам як адміністративним судам підсудні, адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам
Відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки.
Відповідно до ч. 3 ст. 19 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження нормативно-правових актів Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України чи іншого суб'єкта владних повноважень, повноваження якого поширюються на всю територію України вирішуються Окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.
Враховуючи вищенаведене та ту обставину, що позивач звертається з позовом до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, тобто до органу владних повноважень з приводу оскаржень його дій та рішень, даний позов підлягає розгляду Окружним адміністративним судом м. Києва, бо дана позовна заява предметно не підсудна Солом'янському районному суду м. Києва, як адміністративному суду.
Виходячи з того, що позовні вимоги заявлені до суб'єкта владних повноважень, та випливає з публічно-правових відносин, а тому підлягає розгляду відповідно до ч.2 ст. 18 КАС України в адміністративному Окружному суді м.Києва.
За таких обставин, поданий позов Служби Безпеки України до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м.Києва та Управління Державного казначейства у Солом'янському районі м.Києва про визнання протиправними дії ДПІ у Солом'янському районі м.Києва та стягнення грошових коштів необхідно повернути позивачу та роз'яснити право для його подання за підсудністю до Окружного адміністративного суду м. Києва.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.. 17, 18-19, 107 КАС України, суд ,-
Позовну заяву Служби Безпеки України до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м.Києва та Управління Державного казначейства у Солом'янському районі м.Києва про визнання протиправними дії ДПІ у Солом'янському районі м.Києва та стягнення грошових коштів повернути позивачу, у зв'язку з його непідсудність Солом'янському районному суду м. Києва.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду міста Києва через суд першої інстанції шляхом подання протягом п'яти днів з дня постановлення ухвали заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви протягом п'яти днів з дня постановлення ухвали або протягом десяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: