Ухвала від 06.07.2020 по справі 905/409/20

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

06.07.2020 Справа № 905/409/20

Суддя - Говорун О.В.

Позивач - Служба автомобільних доріг у Донецькій області (84333, Донецька обл., м.Краматорськ, вул.Уральська, 12).

Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Шляхове будівництво "Альтком" (87525, Донецька обл., м.Маріуполь, вул.Бахчиванджи, 2).

ВСТАНОВИВ:

Служба автомобільних доріг у Донецькій області звернулась до Господарського суду Донецької області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Шляхове будівництво "Альтком" про стягнення 201207,36 грн.

01.07.2020 на адресу Господарського суду Донецької області від представника позивача надійшла заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та програмного забезпечення, що забезпечує проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв'язку "EasyCon".

Відповідно до ч.ч.1,2 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Згідно з ч.4,5 ст. 197 ГПК України, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Враховуючи вищенаведене, перевіривши наявність технічної можливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції у Господарському суді Донецької області, керуючись ст. 197, ст.234 ГПК України, господарський суд

УХВАЛИВ:

Заяву представника позивача про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів та програмного забезпечення, що забезпечує проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв'язку "EasyCon" (vkz.court.gov.ua) задовольнити.

Забезпечити проведення судового засідання об 11:30 год. 08.07.2020 в режимі відеоконференції в Господарському суді Донецької області (зал №104).

Особа, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції - представник позивача - адвокат Мендрух О.М., електронна пошта: legal-decision@ukr.net.

Роз'яснити відповідачу, що відповідно до ч. 4 ст. 197 ГПК України, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.

Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду затверджений наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 №196.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя О.В. Говорун

Попередній документ
90204433
Наступний документ
90204435
Інформація про рішення:
№ рішення: 90204434
№ справи: 905/409/20
Дата рішення: 06.07.2020
Дата публікації: 07.07.2020
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Донецької області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів; Невиконання або неналежне виконання зобов’язань; надання послуг
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (08.07.2020)
Дата надходження: 27.02.2020
Предмет позову: Договір позики
Розклад засідань:
18.03.2020 11:30 Господарський суд Донецької області
14.04.2020 14:30 Господарський суд Донецької області
12.05.2020 15:00 Господарський суд Донецької області
09.06.2020 15:00 Господарський суд Донецької області
24.06.2020 15:00 Господарський суд Донецької області
08.07.2020 11:30 Господарський суд Донецької області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ІЛЬЇН ОЛЕГ ВОЛОДИМИРОВИЧ
МАМАЛУЙ О О
суддя-доповідач:
ГОВОРУН ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ
ІЛЬЇН ОЛЕГ ВОЛОДИМИРОВИЧ
МАМАЛУЙ О О
відповідач (боржник):
ТОВ "Шляхове будівництво "Альтком"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Шляхове будівництво "Альтком" м.Маріуполь
заявник:
Служба автомобільних доріг у Донецькій області м.Краматорськ
Товариство з обмеженою відповідальністю "Шляхове будівництво "Альтком" м.Маріуполь
заявник апеляційної інстанції:
ТОВ "Шляхове будівництво "Альтком"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Шляхове будівництво "Альтком" м.Маріуполь
заявник касаційної інстанції:
ТОВ "Шляхове будівництво "Альтком"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Шляхове будівництво "Альтком" м.Маріуполь
позивач (заявник):
Служба автомобільних доріг у Донецькій області
Служба автомобільних доріг у Донецькій області м.Краматорськ
суддя-учасник колегії:
БАРАНЕЦЬ О М
РОССОЛОВ ВЯЧЕСЛАВ ВОЛОДИМИРОВИЧ
СТУДЕНЕЦЬ В І
ХАЧАТРЯН ВІКТОРІЯ СЕРГІЇВНА