Справа № 761/21690/19
Провадження № 3/761/2742/2020
30 квітня 2020 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Голуб О.А., розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту з питань запобігання політичній корупції Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 212-15 КУпАП,
За результатами аналізу Звіту про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, поданого політичною партією «УДАР (УКРАЇНСЬКИЙ ДЕМОКРАТИЧНИЙ АЛЬЯНС ЗА РЕФОРМИ) ВІТАЛІЯ КЛИЧКА» (Код ЄДРПОУ 33547558) за ІV квартал 2018 року встановлено, що у Звіті Партії у пункті 6.1 «Спонсорські внески на користь політичної партії» глави 6 розділу ІІІ Звіту Партії зазначено, що 16.12.2018 на користь партії надано спонсорський внесок (хостінг (виділений сервер ЕХ5 від Hetzner)) від ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) вартість якого 1597,69 грн.
Відповідно до листа Державної фіскальної служби України від 27.02.2019 №4370/5/99-99-17-02-16 за даними інформаційної системи органів ДФС станом на 16.12.2018 у ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) обліковувався податковий борг у розмірі 3786,50 грн. Відповідно до пункту 8 частини першої статті 15 Закону України «Про політичні партії в Україні», не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.
Зазначене вище зафіксовано в Акті про проведення аналізу Звіту Партії від 03.04.2019 та у Висновку про результати аналізу Звіту Партії від 05.04.2019 № 1079, затвердженого рішенням Національного агентства від 29.12.2018 № 3220.
Таким чином, ОСОБА_1 порушив пункт 8 частини першої статті 15 «Про політичні партії в Україні», чим вчинив порушення встановленого законом порядку надання внесків на підтримку політичних партій фізичними особами, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-15 КУпАП.
У судове засіданні ОСОБА_1 , будучи повідомленим про дату і час розгляду справи, не прибув. Зважаючи на положення ст. 268 КУпАП, за змістом яких, присутність особи при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-15 КУпАП, не є обов'язковою, у зв'язку з чим, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов наступних висновків.
Так, відповідно до диспозиції ст. 212-15 КУпАП, відповідальність за даною нормою закону передбачена, зокрема, за порушення встановленого законом порядку надання внеску на підтримку політичної партії.
Відповідно до положень п. 8 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» в редакції Закону № 731-VIII від 08.10.2015, що діяла на час вчинення інкримінованого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, не допускається здійснення внесків на підтримку політичної партії фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання і протидії політичній корупції» № 410-IX від 19.12.2019, статтю 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» викладено в новій редакції та в ній відсутні обмеження щодо здійснення внесків на підтримку політичної партії фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.
Разом з тим, за правилами ч. 1 ст. 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Так, матеріалами справи встановлено, що 16.12.2018 на користь політичної партії УДАР (УКРАЇНСЬКИЙ ДЕМОКРАТИЧНИЙ АЛЬЯНС ЗА РЕФОРМИ) ВІТАЛІЯ КЛИЧКА» надано спонсорський внесок (хостінг (виділений сервер ЕХ5 від Hetzner)) від ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) вартість якого 1597,69 грн., однак, згідно з відомостями, що містяться у листі Державної фіскальної служби України від 27.02. 2019 № 4370/5/99-99-17-02-16 станом на 16.12.2018 у ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) обліковувався податковий борг у сумі 3786,50 грн.
При цьому, листом № 9/19 від 21.03.2019 політична партія УДАР (УКРАЇНСЬКИЙ ДЕМОКРАТИЧНИЙ АЛЬЯНС ЗА РЕФОРМИ) ВІТАЛІЯ КЛИЧКА» повідомила Національне агентство з питань запобігання корупції, що 10.01.2019 партією повернуто згаданий спонсорський внесок ОСОБА_1 .
Таким чином, наведені докази свідчать про те, що ОСОБА_1 порушив встановлений Законом України «Про політичні партії в Україні» порядок надання внеску на підтримку політичної партії, за що відповідальність передбачена ст. 212-15 КУпАП.
Разом з тим, провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-15 КУпАП, щодо ОСОБА_1 підлягає закриттю з наступних підстав.
Згідно з вимогами ч. 3 ст. 38 КУпАП в редакції Закону № 2293-VIII від 27.02.2018 року, зокрема, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Як убачається з матеріалів справи, листом Державна фіскальна служба України від 27.02.2019 № 4370/5/99-99-17-02-16, який отримано Національним агентством з питань запобігання корупції 27.02.2019, повідомлено про наявність за даними інформаційної системи органів ДФС, станом на 16.12.2018 у ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) податкового боргу в сумі 3786,50 грн.
Тобто, 27.02.2019 Національним агентством з питань запобігання корупції виявлено вчинення правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП.
Натомість, на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення за ст. 212-15 КУпАП стосовно ОСОБА_1 пройшло понад три місяці з дня виявлення цього правопорушення, а тому, на останнього не може бути накладене адміністративне стягнення.
Відповідно до положень п. 7 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема, у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
За правилами ч. ч. 1, 2 ст. 284 КУпАП, у справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову про закриття справи за наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
Враховуючи наведене, а також беручи до уваги, що з моменту виявлення вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП, пройшло більш як три місяці, то провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП, для накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 38, 212-15, 247, 284 КУпАП України, ст. 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» в редакції Закону № 731-VIII від 08.10.2015, суд
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 212-15 КУпАП - закрити у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП, для накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва протягом 10 (десяти) днів з дня винесення постанови.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови або у разі її перегляду Київським апеляційним судом з дня винесення постанови Київським апеляційним судом.
Суддя