Постанова від 03.07.2020 по справі 347/746/20

Справа № 347/746/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.07.2020 м. Косів

Суддя, Косівського районного суду, Івано-Франківської області - Крилюк М.І.

розглянувши у відкритому судовому засідання в залі суду в м. Косів матеріали справи про адміністративні правопорушення, які надійшли з Косівського ВП ГУНП в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , гр. України, українця, жителя АДРЕСА_1 , -

за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст. 44-3 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 порушив правила щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Правопорушення вчинено за наступних обставин:

13.04.2020 року біля 14 год. в с.Космач Косівського району ОСОБА_1 будучи особою, що підписала зобов'язання - інформацію, згоду на карантин (самоізоляцію), покинув межі карантину (самоізоляції), які були вказані в згоді, чим порушив вимоги постанови головного державного санітарного лікаря України та ст.20 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст. 44-3 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання на 26.05.2020 року, повторно на 10.06.2020 року, 25.06.2020 року а також на 03.07.2020 року не з'явився, будучи своєчасно та належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи по суті.

Клопотань про відкладення розгляду справи на адресу суду ОСОБА_1 не направляв. Тому, на підставі ст. 268 КУпАП, суд вважає за доцільне розглядати справу без участі особи-правопорушника , оскільки він належно повідомлений про розгляд справи.

Крім того, оголошення про розгляд справ містяться на офіційному веб-сайті судової влади, Косівського районного суду Івано-Франківської області, що дає особі можливість дізнатися про стан судового провадження.

З огляду на те, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, будучи обізнаним про складання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення, не вжив заходів для явки до суду, не подав письмових заперечень проти протоколу, тому суд вважає, що наведена поведінка учасника процесу є такою, що направлена на затягування розгляду справи та уникнення адміністративної відповідальності.

Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступного висновку.

Згідно з ст.10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Притягненню до адміністративної відповідальності особи обов'язково повинна передувати належна та вчинена у відповідності до вимог чинного законодавства поведінка суб'єкта владних повноважень, зокрема, поліцейського, а також встановлення останнім факту вчинення особою адміністративного правопорушення, відповідальність за вчення якого передбачена чинним законодавством.

Як вставновлено в судовому засіданні ОСОБА_1 перетнув державний кордон України - 09.04.2020 року, між Польщею та Україною, на митниці був повідомлений про необхідність перебування на самоізоляції протягом 14 днів. Вказаний факт визнається ОСОБА_1 в його поясненнях (а.с.3)

Так письмовими поясненнями ОСОБА_1 (а.с.2) стверджується, що він 09.04.2020 року повернувся із-за кордону , тобто перетнув державний кордон України з Польщею та був повідомлений про необхідність перебувати на самоізоляції протягом 14 днів за місцем свого проживання в с.Космач Косівського району.

Поясненнями ОСОБА_2 (а.с.2) підтверджено факт повернення її чоловіка ОСОБА_3 із-за кордону , із республіки Польща саме 09.04.2020 року. Однак 13.04.2020 року ОСОБА_1 не дотримавшись Правил самоізоляції, перебуваючи в сусіда ОСОБА_4 поїхав із останнім в магазин, що в с.Космач Косівського району де розпивали із односельчанами алкогольні напої.

Поясненнями ОСОБА_5 (а.с.4) підтверджено, що 13.04.2020 року вона перебувала вдома та біля 15 год бачила як по вулиці проїхав транспортним засобом ОСОБА_1 , який мав би знаходитись на самоізоляції, оскільки він напередодні повернувся із-за кордону.

Поясненнями ОСОБА_6 (а.с.5) стверджено, що 13.04.2020 року вона знаходилась в магазині в с.Космач Косівського району та біля 14 год бачила, як до приміщення магазину зайшли односельчани ОСОБА_1 та ОСОБА_7 , при чому останні перебували без засобів індивідуального захисту.

Окрім того факт перебування ОСОБА_1 13.04.2020 року близько 14 год в приміщенні магазину, що в с.Космач Косівського району підтверджено рапортом ДОП Косівського ВП ГУНП в Івано-Франківській області Ватаманюк І. а також долученим до матеріалів справи диском із відеофіксацією часу та місця вчинення адмінправопорушення.

Відповідно до вимог ст. 5 ЗУ "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення "від 24.02.1994 № 4004-XII, громадяни зобов'язані: брати участь у проведенні санітарних і протиепідемічних заходів.

Порядком проведення протиепідемічних заходів, пов'язаних із самоізоляцією осіб, затвердженим Постановою КМУ № 211 від 11.03.2020 року, визначено перелік осіб, які потребують самоізоляції, серед яких, зокрема, особи, що дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу Дій вдома Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі - система) до перетину державного кордону або контрольних пунктів в'їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї.

Пунктами 9-11 вказаного Порядку визначено, що лікуючий лікар вносить до системи інформацію про хворих, які перебувають на самоізоляції з легким перебігом COVID-19, а також формує первинний перелік контактних осіб із слів хворих. Працівники державних установ МОЗ епідеміологічного профілю в процесі проведення епідеміологічного розслідування верифікують первинний перелік контактних осіб та доповнюють інформацію про осіб, які потребують самоізоляції, з урахуванням розвитку COVID-19, встановлюють зобов'язання щодо самоізоляції таких осіб. Особи, які потребують самоізоляції, зобов'язані постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають.

У разі призначення зобов'язання щодо самоізоляції особа зазначає місце своєї самоізоляції та інформацію про засоби зв'язку (номер телефону), короткі відомості про стан здоров'я та хронічні захворювання на час самоізоляції (за згодою особи); повідомляється, що за надання неправдивих відомостей про місце своєї самоізоляції, інформації про засоби зв'язку, недотримання режиму самоізоляції особу буде притягнуто до адміністративної відповідальності, а у випадку порушення режиму самоізоляції, що призвело до тяжких наслідків, в тому числі смерті третіх осіб, до кримінальної відповідальності.

До відповідних інформаційних систем (зокрема до мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг) вноситься інформація про прізвище, ім'я, по батькові особи, дату її народження, місце самоізоляції та засоби зв'язку (номер телефону), чи особа проживає сама, чи є можливість піклування про неї іншими особами в період самоізоляції. За згодою особи також вносяться короткі відомості про хронічні захворювання та стан здоров'я на час самоізоляції. Особи, які потребують самоізоляції, можуть внести самостійно інформацію до мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг за умови наявності технічної можливості.

Особи, які потребують самоізоляції, зобов'язані постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають, відвідування громадських місць. Дозволяється відвідування у невідкладних випадках місць торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, виробами медичного призначення та закладів охорони здоров'я за умови використання засобів індивідуального захисту та дотримання відстані не менш як 1,5 метра.

Особи, що відвідували країни/регіони із місцевою передачею вірусу в громаді (крім водіїв та обслуговуючого персоналу вантажних транспортних засобів, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з особою, хворою на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2), вважаються такими, що мали контакт з хворим на зазначену хворобу, і підлягають обов'язковій обсервації (ізоляції) протягом 14 днів після перетину державного кордону у спеціалізованих закладах, які визначаються Київською міською, обласними державними адміністраціями.»

Отже, ОСОБА_1 13.04.2020 року, близько 14 год. в с.Космач Косівського району, будучи особою, що надала згоду на карантин, самоізоляцію, покинув місце відбування карантину (самоізоляції), перебував у приміщенні магазину де розмовляв із односельчанами, чим порушив вимоги постанови головного санітарного лікаря №2 від 21.03.2020 року та ст. 5 ЗУ Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення .

Таким чином, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 44-3 КУпАП, за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, що повністю доведено в суді.

Відповідно до вимог ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Статтею 33 КУпАП передбачено, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП та з врахуванням особи і суспільної небезпеки скоєного, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність ОСОБА_1 характеру вчиненого правопорушення, ступеня вини особи, слід з метою виховання останнього та запобіганню вчинення нових правопорушень застосувати відносно нього адміністративне стягнення в межах санкції статті 44-3 КУпАП, зокрема у виді штрафу, що визначений в мінімальному розмірі. Суд вважає, що саме такий вид стягнення буде відповідати завданню Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо охорони прав і свобод громадян, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків та відповідальності перед суспільством.

Відповідно до ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з правопорушника стягується судовий збір на користь державного бюджету України у сумі 420,40 грн.

Керуючись ст.ст. 221, 283, 284 КУпАП та ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір»,суд,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17 000 ( сімнадцять тисяч гривень ).

Стягнути з ОСОБА_1 - 420,40 грн. судового збору, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106. Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001. Код класифікації доходів бюджету: 22030106 (стягувачем є Державна судова адміністрація України ).

Постанова суду може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: М.І. Крилюк