Справа № 296/2812/20
3/296/1364/20
"22" червня 2020 р. м.Житомир
Суддя Корольовського районного суду м. Житомира Скрипка О.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, яка надійшла від Житомирського ВП ГУ НП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Житомира, не працююча, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 387404 від 02.04.2020 р., 19 березня 2020 р. близько 13 год. 30 хв. по вул. Космонавтів,20 в м. Житомирі ОСОБА_1 вчинила дрібне хуліганство, а саме висловлювалася словами брутальної лайки на адресу гр. ОСОБА_2 , чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КК України.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 своєї вини не визнала, у зв'язку з чим з метою виклику потерпілої та свідків розгляд справи був відкладений на 18.06.2020 р. та 22.06.2020 р.
В судове засідання призначене 22.06.2020 р., будучи належним чином повідомлена про час та місце розгляду справи, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності в судове засідання не з'явилася. Клопотання про відкладення розгляду справи від ОСОБА_1 не надходили.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, передбачені ст.ст. 34-35 КУпАП, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Європейський Суд з прав людини у рішенні "Пономарьов проти України" від 03.04.2008 наголосив, що "сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження". Крім того, враховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу на приватним, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП).
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності ОСОБА_1 , за наявними у справі письмовими доказами.
Вивчивши наявні в справі матеріали, а саме: протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 №387404 від 02.04.2020 р., довідку про результати розгляду матеріалів, зареєстрованих в ЄО №12103 від 20.03.2020 р., рапорт чергового Житомирського ВП ГУ НП в Житомирській області від 20.03.2020 р., протокол прийняття заяви про кримінальне правопорушення від 20.03.2020 р., письмові пояснення ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні дрібного хуліганства доведена повністю, що свідчить про скоєння нею адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме з протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 387404 від 02.04.2020 р, адміністративні правопорушення було вчинено 19 березня 2020 року.
Згідно з ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Пунктом 7 ст. 247 КУпАП передбачено, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього кодексу.
З огляду на викладене, дослідивши матеріали справи, вважаю за необхідне визнати винним ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП та провадження в даній справі закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 7, 38, 173, 247 п. 7 КУпАП,
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП.
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП закрити, у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м. Житомира протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Cуддя О. В. Скрипка