Справа №201/5894/20
Провадження № 3/201/2917/2020
03 липня 2020 року суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська - Шелестов К.О., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Соборного ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області, стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, не працюючої, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , притягнутої за ст. 44-3 КУпАП,
ОСОБА_1 21 червня 2020 року о 14 годині 00 хвилин, перебуваючи за адресою: м. Дніпро, вул. Січеславська Набережна, буд. 35-в, в кафе «Травень» де вона працює адміністратором, знаходилася на робочому місці без засобів індивідуального захисту, а саме без маски для обличчя, чим порушила постанови КМУ № 392 від 20 травня 2020 року, відповідальність за яке передбачена ст. 44-3 КУпАП.
ОСОБА_1 до суду з'явилася, надала заперечення до протоколу та просила закрити справу про адміністративне правопорушення стосовно неї за ст. 44-3 КУпАП за відсутністю в її діях складу зазначеного адміністративного правопорушення, посилаючись на те, що вона не працювала в кафе «Травень», а була відвідувачем та при ній була захисна маска.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти законне, обґрунтоване і вмотивоване рішення.
Відповідно до п. 2 ст. 278 КпАП України, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно з ч. 1 ст. 256 КпАП України, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Адміністративна відповідальність за ст. 44-3 КУпАП наступає у разі порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Відповідно до п.п.1 п.3 постанови КМУ від 20 травня 2020 року № 392 ««Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів»» - на період карантину забороняється перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.
Однак, до матеріалів справи не долучено жодних належних, допустимих, достовірних та переконливих доказів на підтвердження того, що ОСОБА_1 працює адміністратором в даному кафе та порушила умови карантину, знаходячись на робочому місці без засобів індивідуального захисту, тим більше, надано відповідь на адвокатський запит, відповідно до якого ОСОБА_1 з ТОВ «Травень» в трудових відносинах не перебувала та в штаті на 21.06.2020 року не числилася, а також відповідно до письмових пояснень ОСОБА_1 остання знаходилась в приміщені кафе як відвідувач та пила воду, на момент коли до неї підійшли співробітники поліції та повідомили, що вона порушує умови карантину, знаходячись без маски, а тому не може бути притягнутою до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП.
З огляду на викладене, враховуючи, що відповідно до положень ч. 3 ст. 62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь, приходжу до переконання, що провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю в її діях складу інкримінованого їй в протоколі адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 247 п.1, 283, 284 КУпАП,
Провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП - закрити за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанову може бути оскаржено до Дніпровського апеляційного суду через Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набрала чинності:
Суддя К.О. Шелестов