Справа № 595/723/20
25.06.2020
Бучацький районний суд Тернопільської області
одноособово суддею Федорончуком В.Б.,
при секретарі Тарчинській Л.Я.,
з участю прокурора Борис І.С.,
розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, який не працює, депутат Золотопотіцької селищної ради Бучацького району Тернопільської області, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
До Бучацького районного суду надійшли справи про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень пов'язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи депутатом Золотопотіцької селищної ради (ОТГ) Бучацького району Тернопільської області та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого строку подання щорічної декларації (з 01.01.2018 до 01.04.2018), а саме 18.10.2018 року подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а також без поважних причин, після встановленого строку подання щорічної декларації (з 01.01.2019 до 01.04.2019), а саме 05.05.2020 року подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим вчинив адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за які передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення визнав, суду пояснив, що йому було відомо про необхідність подання електронних декларацій за 2017 та 2018 роки, однак на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію за 2017 рік відправлено на сайт НАЗК 18 жовтня 2018 року, декларацію за 2018 рік - 05 травня 2020 року.
Прокурор в судовому засіданні обставини, викладені у протоколах про вчинення адміністративних правопорушень, підтримала, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Суд, вислухавши осіб, які беруть участь у справі, дослідивши письмові докази, прийшов до висновку.
Відповідно до ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень стверджується матеріалами справи, зокрема, протоколами №88 та №89 про вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, від 14 травня 2020 року, згідно яких, станом на 01 квітня 2018 року та на 01 квітня 2019 року ОСОБА_1 не надіслано на веб-сайт НАЗК електронні декларації за 2017 та 2018 роки.
Як встановлено під час розгляду справи, рішенням Золотопотіцької селищної ради №2 від 12 листопада 2015 року ОСОБА_1 обрано депутатом Золотопотіцької селищної ради Бучацького району Тернопільської області. Частиною 1 статті 45 Закону, передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб - сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
В період з 01.01.2018 до 01.04.2018 року було 90 календарних днів для заповнення та перевірки наявності на сайті декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, які ОСОБА_1 використані для цього не були.
В ході опрацювання Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, (https://public.nazlc.gov.ua/search) встановлено дату подачі декларації ОСОБА_1 , а саме 18.10.2018 року, що підтверджується скріншотом сторінки Інтернету з сайту НАЗК.
В період з 01.01.2019 до 01.04.2019 року було 90 календарних днів для заповнення та перевірки наявності на сайті декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, які ОСОБА_1 використані для цього не були.
В ході опрацювання Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, (https://public.nazlc.gov.ua/search) встановлено дату подачі декларації ОСОБА_1 , а саме 05.05.2020 року, що підтверджується скріншотом сторінки Інтернету з сайту НАЗК.
Відповідно до пункту 8 рішення НАЗК №3 від 10.06.2018 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб'єкт декларування підписує документ накладанням на нього власного ЕЦП.
Перед підписанням документа суб'єкт декларування підтверджує ознайомлення з попередженням про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей шляхом проставлення відповідної відмітки в документі.
Усі інші документи, які суб'єкт декларування направляє на адресу Надіонального агентства за допомогою персонального електронного кабінету, також підписуються накладанням на них власного ЕЦП.
Пунктом 9 рішення НАЗК №3 визначено, що кожному поданому документу Реєстр автоматично надає унікальний ідентифікатор документа та накладає на нього електронну печатку Реєстру, що унеможливлює внесення не санкціонованих змін до поданого документа (забезпечує цілісність документа).
Подання документа до Реєстру підтверджується шляхом надсилання повідомлення суб'єкту декларування на адресу його електронної пошти, вказану під час реєстрації в Реєстрі, та до персонального електронного кабінету суб'єкта декларування.
Після отримання зазначеного повідомлення суб'єкт декларування повинен невідкладно, але не пізніше семи днів після дня отримання такого повідомлення, перевірити зміст поданого ним документа та у разі виявлення неповних або недостовірних відомостей в ньому подати виправлений документ відповідно до дього Порядку.
ОСОБА_1 вказаних вимог закону не дотримався.
Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто у встановлений період першого етапу декларування не подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічні декларації за 2017 та 2018 роки.
Враховуючи характер вчинених правопорушень, особу винного, який позитивно характеризується за місцем проживання, визнає вину у вчиненні правопорушень, а також конкретні обставини справи, суд приходить до висновку, що в даному випадку є законні підстави для накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в максимальному розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 33, 36, 172-6, 280, 283 КУпАП, суд
Об'єднати в одне провадження справи про адміністративні правопорушення №595/722/20 та №595/723/20 і присвоїти об'єднаній справі №595/722/20.
ОСОБА_1 визнати винним у вчинені адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одну тисячу сімсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. судового збору.
Скаргу на постанову може бути подано до Тернопільського апеляційного суду через Бучацький районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В. Б. Федорончук