Справа № 199/3968/20
(3/199/2283/20)
іменем України
02.07.2020 місто Дніпро
Суддя Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська Дяченко І.В., розглянувши адміністративний матеріал у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, офіційно працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , який притягується до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП,
за участі: ОСОБА_1 , -
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення Серії АА №166509 від 12.06.2020 на Полтавському шосе в м. Дніпро гр. ОСОБА_1 12.06.2020 виражався нецензурною лайкою на працівників поліції, образливо чіплявся до них, чим порушив громадський порядок та спокій громадян.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчинення правопорушення за ст.. 173 КУпАП не визнав, пояснив, що він не виражався нецензурно на адресу співробітників поліції, але був не згоден з діями останніх, оскільки вважав, що співробітники незаконно зупинили вантажний автомобіль, пасажиром якого він був.
Згідно положень ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушення інакше як на підставах і в порядку встановлених законом. Провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Так, відповідно до диспозиції ст. 173 КУпАП, адміністративна відповідальність настає у разі вчинення дрібного хуліганства, тобто нецензурної лайки в громадських місцях, образливого чіпляння до громадян та інших подібних речей, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері охорони громадського порядку. Об'єктивна сторона цього правопорушення виражається у нецензурній лайці в громадських місцях, образливому чіплянні до громадян та інших подібних діях, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Громадський порядок - це обумовлена потребами суспільства система врегульованих правовими та іншими соціальними нормами система відносин, що складаються у громадських місцях в процесі спілкування людей, і яка має на меті забезпечення спокійної обстановки суспільного життя, нормальних умов для праці і відпочинку людей, для діяльності державних органів, а також підприємств, установ та організацій.
Як слідує із протоколу про адміністративне правопорушення, на Полтавському шосе в м. Дніпро гр. ОСОБА_1 12.06.2020 виражався нецензурною лайкою на працівників поліції, образливо чіплявся.
Жодних пояснень будь-яких свідків чи очевидців, які б доводили неправомірну поведінку ОСОБА_1 у громадському місці, його образливе чіпляння до громадян та інші подібні речі, що порушують громадський порядок і спокій громадян з метою задоволення останньою своїх індивідуальних потреб направлених на самоствердження шляхом ігнорування гідності інших людей - у матеріалах справи не має.
В матеріалах справи міститься тільки копія рапорту співробітників поліції, що не є достатнім доказом неправомірної поведінки правопорушника ОСОБА_1 .
А копія письмових пояснень ОСОБА_2 не є достатнім доказом по даному провадженню, оскільки з цих пояснень слідує, що чоловік, ім'я якого не вказано, штовхнув патрульного. Тобто з цих пояснень свідка не вбачається, що ОСОБА_1 вчинив будь-які дії, вказані в протоколі про адміністративне правопорушення відносно нього.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених накладання протоколів про адміністративне правопорушення, визначених ст. 255 КУпАП.
Відповідно до вимог п. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
При цьому суд наголошує, що не має права самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення, не може перебиратиме на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що призведе до порушення ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
З огляду на викладене, провадження по даній справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 9, 173, 247, 277, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
Провадження по справі відносно ОСОБА_1 за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подана протягом 10 днів від дня винесення постанови.
Суддя І.В. Дяченко