Справа № 161/7698/20
Провадження № 3/161/2371/20
м.Луцьк 30 червня 2020 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Кихтюк Р.М., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, -
- за ст. 130 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Луцького міськрайонного суду з УПП у Волинській області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ №156125 вбачається, що 10.05.2020 року о 09.20 год., ОСОБА_1 в м. Луцьку по вул. Загородня, 4, керував автомобілем «Toyota Corola», реєстраційний номер НОМЕР_1 , з ознаками алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, різка зміна забарвлення шкірного покриву), однак від проходження медичного огляду відмовився, чим порушив вимоги, передбачені п. 2.5 ПДР України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні інкримінованого правопорушення не визнав та пояснив, що напередодні дійсно вживав алкогольні напої і перебував в стані сильного алкогольного сп'яніння, однак автомобілем не керував. За кермом перебував його знайомий ОСОБА_2 . В подальшому, в автомобілі були пробиті колеса і він не міг далі рухатись. Вранці приблизно о 05 год. його розбудили працівники поліції та склали відносно нього протокол про вчинення адміністративного правопорушення. В подальшому, в той же день близько 09 год. його знову розбудили працівники поліції та повторно склали протокол. Такі дії працівника поліції є незрозумілими та суперечать фактичним обставинам справи.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , покази поліцейського ОСОБА_3 Д.І ОСОБА_4 , свідка ОСОБА_2 , дослідивши матеріали справи, суд вважає, що складання працівниками поліції протоколів про вчинення адміністративного правопорушення на даного водія за порушення вимог п.2.5 (а) ПДР є такими, що не відповідають фактичним обставинам справи.
У відповідності до вимог ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно вимог ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Поряд з цим, ч. 3 ст. 62 Конституції України визначено, що обвинувачення не може ґрунтуватись на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущенні. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Як вбачається з відеозапису з нагрудної відеокамери поліцейського, 10.05.2020 року о 09.20 год. по вул. Загородня, 4 в м. Луцьку, ОСОБА_1 перебував за кермом автомобіля «Toyota Corola», однак спав, а в подальшому його розбудили працівники поліції.
При цьому, як з'ясовано судом, 10.05.2020 року о 05.00 год. в тому ж місці працівником поліції був складений протокол відносно ОСОБА_1 за відмову від проходження огляду на стан сп'яніння.
Відповідно до ст. 61 Конституції України ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення. Юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.
Крім того, п. 8 ст. 247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: наявність по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення або нескасованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, а також порушення по даному факту кримінальної справи.
Як з'ясовано судом, постановою суду від 30.06.2020 року (справа №161/7700/20) провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 130 ч. 1 КУпАП України закрито у зв'язку з недоведеністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Відтак, протокол серії ОБ №156125 складений за тим же фактом порушення, за яким провадження закрито, оскільки обидві події відбувалися з використанням одного транспортного засобу, в той самий день, у тому ж самому місці і з різницею у часі чотири години.
Таким чином, провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , що інкримінується згідно протоколу серії ОБ №156125 від 10.05.2020 року підлягає закриттю на підставі п. 8 ст. 247 КУпАП
Керуючись ст.ст. 247 п.1, 8, 283, 284 п.3 КУпАП, суд, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 130 ч. 1 КУпАП згідно протоколу серії ОБ №156125 від 10.05.2020 року - закрити на підставі ст. 247 п. 8 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду Р.М. Кихтюк