ЄУН № 336/3047/20
пр. № 3/336/1592/2020
Іменем України
03 липня 2020 року м. Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Дацюк Ольга Ігорівна, при секретарі Скибі О.Б., за участі захисника адвоката Рогозіна О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 130 ч. 1 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Запоріжжя, проживає у АДРЕСА_1 ,-
06 червня 2020 року о 14.12 годині водій ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 21140, реєстраційний номер НОМЕР_1 , рухався в районі буд. 3 по вул. Бочарова у м. Запоріжжя, та, маючи зовнішні ознаки перебування у стані алкогольного сп?яніння, на пропозицію поліцейських відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки та у закладі охорони здоров'я.
В судове засіданні ОСОБА_1 не з?явився, про місце та час розгляду справи сповіщався шляхом зазначення у протоколі про адміністративне правопорушення, а також судовою повісткою та смс-повідомленням.
Захисник в судовому засіданні вказував, що працівниками патрульної поліції був порушений порядок проведення огляду на стан сп?яніння, адже спочатку водій мав бути оглянутий на стан сп?яніння на місці зупинки, а лише потім доправлений до медичного закладу. Крім того, захисник вказував, що при відмові водія від проходження огляду не було свідків.
Судом відхилене клопотання захисника про відкладення розгляду справи для ознайомлення з матеріалами справи, адже ОСОБА_1 викликався до суду двічі, був сповіщений про дату та час розгляду справи заздалегідь, отримав судову повістку смс-повідомленням 22.06.2020 року, про що в матеріалах справи ж відповідне підтвердження, тож мав достатньо часу для пошуку захисника та укладання з ним договору. А рівно ОСОБА_1 не був позбавлений можливості ознайомитись з матеріалами справи самостійно.
При дослідженні наявних у справі доказів судом встановлено таке.
З пояснень свідків та рапорту працівника поліції вбачається, що ОСОБА_1 був зупинений працівниками поліції та йому було запропоновано пройти огляд на стан алкогольного сп?яніння на місці зупинки, від чого ОСОБА_1 відмовився, але погодився на проходження огляду у медичному закладі.
Водночас після прибуття до медичного закладу ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду і там.
Факт відмови ОСОБА_1 від проходження огляду у медичному закладі підтверджений відеозаписом.
Пунктом 2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою КМ України від 10.10.2001 року № 1306 встановлений безперечний обов'язок водія на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Будучи водієм, ОСОБА_1 під час керування транспортним засобом одночасно прийняв на себе і обов'язок неухильно підкорятися вимогам нормативно-правових актів України, визначених для водіїв транспортних засобів, в тому числі на вимогу працівників поліції проходити медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Сама по собі відмова водія від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, утворює склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП.
Вказані висновки суд ґрунтує також і на наступних положеннях чинного законодавства.
Порядок проведення медичного огляду та проходження такого огляду особою визначені Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. № 1103 (далі по тексту Порядок), та Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України 09 листопада 2015 року № 1452/735 (далі по тексту Інструкція).
Відповідно до Порядку та Інструкції огляд проводиться:
поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом;
лікарем закладу охорони здоров'я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Огляд на місці зупинки транспортного засобу проводиться у присутності двох свідків.
Не можуть бути залучені як свідки працівники Національної поліції або особи, щодо неупередженості яких є сумніви.
Водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.
У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Суд погоджується з доводами захисника про те, що відмова ОСОБА_1 у медичному закладі від проходження огляду відбулась без свідків, однак, закон того і не вимагає.
У працівників поліції також не було підстав для примусового огляду ОСОБА_1 на місці зупинки, адже останній від огляду на місці зупинки відмовився, виявивши бажання пройти огляд у медичному закладі, що підтверджено поясненнями свідків в матеріалах справи, однак, прибувши до медичного закладу, ОСОБА_1 повторно відмовився від огляду.
За таких обставин суд не вбачає порушень з боку працівників поліції порядку проведення медичного огляду.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що дослідженими доказами вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення доведена та кваліфікує дії за ст. 130 ч. 1 КУпАП як відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Обставин, які обтяжують чи пом'якшують відповідальність, в судовому засіданні не встановлено.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 24, 33, 130 ч. 1, 283, 284 КУпАП,-
Визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Запоріжжя, проживає у АДРЕСА_1 , адміністративне стягнення за ст. 130 ч. 1 КУпАП у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює сумі 10200 (десять тисяч двісті) гривень в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Запоріжжя, проживає у АДРЕСА_1 , на користь держави в особі Державної судової адміністрації України судовий збір в сумі 420,80 гривні (чотириста двадцять гривень 80 коп.).
Штраф сплачується за наступними реквізитами:
Отримувач - УК у Шевч.р-ні м.Зап./Шевч./21081100
Код отримувача (ЄДРПОУ) - 38025367
Код банку отримувача (МФО) - 899998
Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП)
Номер рахунку (IBAN) - UA848999980313090106000008009
Код класифікації доходів бюджету -21081100
Призначення платежу - адміністративні штрафи та інші санкції
Судовий збір сплачується за наступними реквізитами:
Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001
Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Суддя О.І. Дацюк
Строк пред'явлення виконавчого документ «_____»_________________20___року
Постанова набрала законної чинності «_____»_________________20___року
Дата видачі «_____»_________________20___року