Постанова від 30.06.2020 по справі 369/4903/20

Код суду 233 № 369/4903/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.06.2020 року Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Сітніков Т.Б., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Києво-Святошинського районного суду Київської області, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працездатного, який не працює, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , якому роз'яснені права за ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

30 червня 2020 року до Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 227297 від 16.04(03).2020 року, складений інспектором СРПП Києво-Святошинського ВП ГУНП в Київській області старшим лейтенантом поліції Музиченком В.В. відносно ОСОБА_1 про те, що 15.04(03).2020 року о 23 год. 15 хв. в с. Крюківщина по вул. Одеська керував автомобілем Ford НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння проводився у встановленому законом порядку за допомогою алкотестеру Drager - ARBL-0602. Результат тесту 1,01 % проміле, чим порушив вимоги п. 2.9 ПДР, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Відповідно до ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя вирішує таке питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи оповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.

Суддя, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення приходить до таких висновків.

Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, протоколом про вилучення речей і документів, акти закупки, тощо, а також іншими документами. Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього кодексу.

Відповідно до ст. 256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

При складанні протоколів про адміністративне правопорушення працівники поліції керуються Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженою Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07 листопада 2015 року № 1395 (далі - Інструкція № 1395) та Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженою Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06 листопада 2015 року № 1376 (далі - Інструкція № 1376).

Відповідно до п.п. 2.2. Наказу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини від 16 лютого 2015 року № 3/02-15 «Про порядок оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення» в протоколі про адміністративне правопорушення не допускається закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як протокол підписаний особою, щодо якої він складений.

п. 7 розділу ІІ Інструкції № 1376 - Не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.

При вивченні матеріалів справи про адміністративне правопорушення, встановлено, що протокол складений в порушення Інструкції № 1376 (п. 7 Розділу 2), оскільки протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 227297 при зазначенні дати складання протоколу та у графі «дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення» має виправлення місяцю в якому було вчинено правопорушення 04 (квітень) або 03 (березень); письмове пояснення свідка ОСОБА_2 датоване 16.03.2020 року та зі слів останнього зазначено, що його було запрошено в якості свідка 16.03.2020 року (при цьому пояснення не підписане свідком ОСОБА_2 ); письмове пояснення свідка ОСОБА_3 датоване 16.04.2020 року, проте зі слів останнього зазначено, що його було запрошено в якості свідка 16.03.2020 року.

Враховуючи вищенаведене не можливо встановити чи пройшли строки передбачені ч. 2 ст. 38 КУпАП з дня вчинення правопорушення та чи може бути розпочато провадження у справі відповідно до ч. 1 ст. 247 КУпАП.

Крім того, виправлень, допущених в протоколі про адміністративне правопорушення, в графі «місце проживання (перебування)» внесено додаткові відомості.

Проаналізувавши положення Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, приходжу до висновку, що у разі виявлення недоліків при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, зіпсований бланк протоколу повинен бути зданий відповідній посадовій особі, яка за своїми функціональними обов'язками є відповідальною за стан діловодства у справах про адміністративні правопорушення, відповідно до п. 2 розділу VІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції із внесенням таких відомостей до Журналу видачі бланків протоколів про адміністративні правопорушення, бланків постанов по справах про адміністративні правопорушення та бланків протоколів про адміністративні затримання (додаток 14 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції), та складений новий протокол на новому бланку з урахуванням виявлених недоліків.

Вищезазначені порушення Кодексу України про адміністративні правопорушення, та Інструкцій № 1376, № 1395, допущені при складанні та оформленні адміністративного матеріалу позбавляють суд можливості здійснити всебічне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин правопорушення, як цього вимагає ст. 245 КУпАП України і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти законне і обґрунтоване рішення по ній.

Таким чином, вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №227297 від 16.04(03).2020 року за ч. 1 ст. 130 КУпАП відносно ОСОБА_1 не може бути розглянутий та його необхідно направити до Києво-Святошинського ВП ГУНП в Київській області для належного оформлення.

Керуючись ст. ст. 256, 276, 268, 277, 283, 284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №227297 від 16.04(03).2020 року з доданими до нього матеріалами відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП - повторно направити до Києво-Святошинського ВП ГУНП в Київській області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Т.Б. Сітніков