Іллічівський районний суд м.Маріуполя
Справа № 264/3887/20
3/264/2139/2020
02 липня 2020 р. м. Маріуполь
Суддя Іллічівського районного суду м.Маріуполя Донецької області Мушкет Олександр Олександрович, за участю секретаря судового засідання Дарменко В.В., з участю прокурора Дженчако І.С., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , не працюючого, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , перебуваючи з 28.12.2017 року по 15.02.2018 року на посаді пожежник-рятувальник 24 державної пожежно-рятувальної частини, будучи відповідно до підпункт «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігаю корупції» суб'єктом на якого поширюється дія цього закону, в порушення п.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, а саме 05.07.2019 року о 12-31 годин, тобто після дня звільнення з місця роботи, без поважних причин, знаходячись в приміщенні розташованому з адресою: АДРЕСА_1 , подав декларацію особи, яка припиняє діяльність пов'язану з виконанням функцій Держави або місцевого самоврядування «перед звільненням».
ОСОБА_1 свою провину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнав у повному обсязі, не заперечував обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення. Додатково пояснив, що про необхідність подання декларації був обізнаний, але не подав її своєчасно, оскільки забув, після повідомлення працівником відділу кадрів про необхідність подачі декларації, одразу її подав. Наслідки своєчасного неподання декларації йому відомі, просив суворо не карати.
Прокурор пояснив, що в діях ОСОБА_1 дійсно вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, тому просив притягнути останнього до адміністративної відповідальності.
Суддя, з'ясувавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Встановлено, що 28.12.2017 року ОСОБА_1 призначено на посаду пожежник-рятувальник 24 державної пожежно-рятувальної частини.
15.02.2018 року ОСОБА_1 звільнений з вищевказаної посади за власним бажанням.
Відповідно до підпункту «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», на посади пожежник-рятувальник 24 державної пожежно-рятувальної частини поширюється дія цього закону.
За вимогами ч.2 ст.19 Конституції України, посади особи органів державної влади та місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до п.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігай корупції» особи зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язані подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцево самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно п.2 розділу 1 роз'яснень, щодо застосування окремих норм Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансово контролю, затверджених рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 11.08.2016 року, декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що подається не пізніше дня такого припинені. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб'єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
Декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».
Отже, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування до 00-00 годин 01.04.2019 року.
У відповідності до повідомлення Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації осіб, уповноважений на виконання функцій ГУ ДСНС України у Донецькій області встановлено факт несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, а саме перед звільненням за 2017 рік - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно відповіді Національного агентства з питань запобігання корупції дії встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно подано декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
За відомостями Єдиного державного реєстру декларацій, ОСОБА_1 подав декларацію 05.07.2019 року о 12-31 годин.
Дослідивши обставини справи в їх сукупності, суд приходиться до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Суддя, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, приходить до висновку за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в мінімальних межах санкції даної статті, вважаючи таке стягнення достатнім та необхідним для запобігання вчинення ним правопорушень у подальшому.
Відповідно до ст.4 ч.2 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника підлягає стягненню судовий збір у розмірі 420,40 грн.
Керуючись ст.ст.23, 27, ч.1 ст.172-6, 283, 284 КУпАП, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави судовий збір у розмірі 420,40 грн.
На постанову протягом десяти днів з моменту її винесення може бути подана апеляційна скарга до Донецького апеляційного суду через Іллічівський районний суд м.Маріуполя Донецької області.
Суддя: О. О. Мушкет