Справа № 127/11496/20
Провадження № 3/127/4184/20
"15" червня 2020 р.м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Михайленко А.В., оглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ст.ст. 122-4, 124 КУпАП,-
В провадженні Вінницького міського суду Вінницької області знаходяться адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ст.ст. 122-4, 124 КУпАП.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вказав, що він не являється власником автомобіля «Volkswagen» д.н.з. НОМЕР_1 . Пояснив, що йому давали даний автомобіль для перевезення вантажу, однак кому належить даний автомобіль йому невідомо. Зазначив, що ним було отримано записи з камер зовнішнього спостереження, на яких зафіксовано водія, який був за кермом в момент скоєння ДТП, та по зовнішнім ознакам можливо встановити, що ОСОБА_1 не являється особою, яка допустила зіткнення з автомобілем «Mitsubishi» д.н.з. НОМЕР_2 .
Оглянувши відеозапис наданий ОСОБА_1 було встановлено, що тілобудова особи, яка вчинила ДТП відрізняється від особи, яку було притягнуто до адміністративної відповідальності.
Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом. Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.
Відповідно до абзацу другого ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
З системного аналізу норм КУпАП вбачається, що при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення складеному всупереч вимогам ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на доопрацювання.
З огляду на викладене, суд вважає, що адміністративні матеріали необхідно повернути до УПП у Вінницькій області для доопрацювання, в ході якого необхідно встановити особу, яка причетна до скоєння правопорушення.
Керуючись ст. ст. 256, 278, 283, 284 КУпАП, суд -
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ст.ст. 122-4, 124 КУпАП повернути до Управління патрульної поліції у Вінницькій області на доопрацювання.
Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя