Постанова від 25.03.2020 по справі 144/265/20

Справа № 144/265/20

Провадження № 3/144/170/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.03.2020

Суддя Теплицького районного суду Герман О.С. розглянувши матеріали, що надійшли від управління Державного агенства рибного господарства у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, не працюючого, прож. АДРЕСА_1 за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

24 лютого 2020 року до суду надійшов адміністративний матеріал про вчинення ОСОБА_1 , адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 88-1 КУпАП, а саме: 07 лютого 2020 року, о 10 год. 30 хв. на ринку в м. Теплик Вінницької області, ОСОБА_1 , здійснював реалізацію свіжої риби, а саме: сазан в кількості 15 кг по ціні 50 грн. за 1 кг, білий амур - в кількості 10 кг по ціні 40 грн. за 1 кг без документів, що засвідчують її вилучення з природного середовища чи набуття у власність та підтвердження її якості та безпеки, що є порушенням ст. 3.14 «Правил любительського рибальства», ст. 7 ЗУ «Про тваринний світ», ст. 37, 45 ЗУ «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів».

Свою вину ОСОБА_1 не визнав, оскільки протокол про адміністративне правопорушення складено з недотриманням ст. 256 КУпАП

Відповідно до ст. 251 КУпАП - доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Згідно ст. 256 КУпАП - у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Після дослідження протоколу про адміністративне правопорушення № 000236, суддя вважає, що його не можна брати до уваги, оскільки в ньому не зазначено місця вчинення адміністративного правопорушення(відсутня назва вулиці та не вірна назва населеного пункту, тобто м. Теплик, а має бути смт. Теплик).

У відповідності до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом, провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно п. 1 ст. 247 КУпАП - провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

Отже, приймаючи до уваги, що всі сумніви щодо доведеності вини правопорушника слід тлумачити на його користь, за відсутності переконливих доказів вини ОСОБА_1 , приходжу до висновку, що під час розгляду справи не доведено, що в діях останнього наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 88-1 КУпАП, тому вважаю, що провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 , події і складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст. 247 п. 1 ст. 284 ч. 1 п. 3 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 88-1 ч. 1 КУпАП, відносно ОСОБА_1 - закрити, за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови, через Теплицький районний суд до Вінницького апеляційного суду.

Суддя