Справа № 128/1599/20
Іменем України
01.07.2020 м. Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Васильєва Т.Ю., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Тиврівського відділення поліції Жмеринського відділу поліції Головного Управління патрульної поліції у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП,
До Вінницького районного суду Вінницької області надійшли вищевказані адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Згідно ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно з вимогами п. 1 розділу IІ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі від 07.11.2015, до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються: письмові пояснення свідків правопорушення у разі їх наявності; акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу у разі здійснення його затримання; акт огляду на стан сп'яніння у разі проведення огляду на стан сп'яніння; інші документи та матеріали, які містять інформацію про правопорушення.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен, крім іншого, перевірити, чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Положеннями ч. 1, 2 ст. 276 КУпАП (в редакції станом на день направлення адміністративного матеріалу до суду) передбачено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121-126, 127-1-129, частинами першою, другою, третьою і четвертою статті 130 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Так, згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 №203207 від 15.06.2020, місцем вчинення адміністративного правопорушення є автошлях Т-02-12, 23 км +300 м, що не належить до території Вінницького району Вінницької області, а особа, що притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 згідно протоколу проживає в АДРЕСА_1 , при цьому місця обліку транспортного засобу, яким керував водій, не зазначено.
З огляду на це, з наданих у протоколі відомостей вбачається, що дана справа про адміністративне правопорушення не відноситься до підсудності Вінницького районного суду Вінницької області.
Водночас, в адміністративному матеріалі міститься заява ОСОБА_1 , відповідно до якої останній просить направити справу про адміністративне правопорушення щодо нього за місцем його проживання, однак така заява не містить інформації, про те, за якою саме адресою проживає ОСОБА_1 .
Також у супровідному листі до адміністративного матеріалу зазначено місце проживання ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 . Однак у протоколі та додатках до нього не вказано, на підставі яких документів було встановлено дійсну адресу проживання ОСОБА_1 та копій таких документів до протоколу не долучено. Так, копія посвідчення водія ОСОБА_1 , що долучена до протоколу про адміністративне правопорушення, відомостей про місце проживання водія не містить.
Враховуючи вищевикладене, суду неможливо встановити підсудність даної справи Вінницькому районному суду Вінницької області, оскільки з наданих у протоколі відомостей вбачається, що дана справа про адміністративне правопорушення не відноситься до підсудності Вінницького районного суду Вінницької області, а вказана у супровідному листі адреса правопорушника належним чином не обґрунтована.
За відсутності документів на підтвердження дійсного місця проживання особи, що притягується до адміністративної відповідальності, суд також позбавлений можливості забезпечити право особи бути присутньою під час розгляду справи щодо неї, при цьому суд не уповноважений збирати докази в справах про притягнення осіб до адміністративної відповідальності.
Таким чином, враховуючи вищевикладене адміністративний матеріал не може розглядатись суддею без усунення порушень, допущених при його складанні, оскільки за наслідками таких встановлених недоліків немає можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу.
Тому суд, у відповідності до положень ст.ст. 256, 278 КУпАП, вважає за необхідне даний адміністративний матеріал повернути до Тиврівського відділення поліції Жмеринського відділу поліції Головного Управління патрульної поліції у Вінницькій області для належного оформлення, а саме для обґрунтування підсудності даної справи Вінницькому районному суду Вінницької області та встановлення дійсного місця проживання особи, що притягується до адміністративної відповідальності.
Керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП, суддя,
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, повернути до Тиврівського відділення поліції Жмеринського відділу поліції Головного Управління патрульної поліції у Вінницькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: