Справа № 128/1303/20
Іменем України
01.07.2020 м. Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Васильєва Т.Ю., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Летичівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.121 КУпАП,
До Вінницького районного суду Вінницької області надійшли вищевказані адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченогоч. 4 ст. 121 КУпАП.
Згідно ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити, чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно з вимогами п. 1 розділу IІ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі від 07.11.2015, до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються: письмові пояснення свідків правопорушення у разі їх наявності; акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу у разі здійснення його затримання; акт огляду на стан сп'яніння у разі проведення огляду на стан сп'яніння; інші документи та матеріали, які містять інформацію про правопорушення.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 №238403, дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 4 ст. 121 КУпАП.
Відповідно до ч. 4 ст. 121 КУпАП, дії особи можуть бути кваліфіковані за цією статтею у випадку повторного протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частинами першою - третьою цієї статті.
Так частинами першою - третьою ст. 121 КУпАП передбачено відповідальність за керування водієм транспортним засобом, що має несправності системи гальмового або рульового керування, тягово-зчіпного пристрою, зовнішніх світлових приладів (темної пори доби) чи інші технічні несправності, з якими відповідно до встановлених правил експлуатація його забороняється, або переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів; керування водієм транспортним засобом, який використовується для надання послуг з перевезення пасажирів, що має несправності, передбачені частиною першою цієї статті, або технічний стан і обладнання якого не відповідають вимогам стандартів, правил дорожнього руху і технічної експлуатації; керування водієм транспортним засобом, що підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов.
Всупереч вищевказаним вимогам в матеріалах справи відсутні відомості та відповідні докази на підтвердження того, що ОСОБА_1 повторно протягом року вчинив будь-яке з порушень, передбаченихчастинами першою - третьою ст. 121 КУпАП, зокрема не надано належним чином засвідченої копії відповідної постанови та не зазначено в протоколі за які саме дії та коли ОСОБА_1 був притягнутий до відповідальності, наданий до протоколу витяг "Адмінпрактика" не містить відомостей коли особа була притягнута та взагалі була притягнута до відповідальності, зазначено лише про направлення матеріалів до суду. При цьому, доказування не може ґрунтуватись на припущеннях.
Вказане не дає можливості встановити, чи вірно кваліфіковані дії особи,яка притягується до адміністративної відповідальності.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Таким чином, враховуючи вищевикладене адміністративний матеріал не може розглядатись суддею без усунення порушень, допущених при його складанні, оскільки за наслідками таких встановлених недоліків немає можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу.
Тому суд, у відповідності до положень ст.ст. 256, 278 КУпАП, вважає за необхідне даний адміністративний матеріал повернути до Летичівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області для належного оформлення, а саме обґрунтування підстав притягнення особи до адміністративної відповідальності саме за ч.4 ст.121 КУпАП.
Суд звертає увагу на строки розгляду адміністративних матеріалів, тому роз'яснює необхідність терміново доопрацювати надані матеріали та направити їх на розгляд суду.
Керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП, суддя,
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.121 КУпАП, повернути до Летичівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: