Рішення від 02.07.2020 по справі 159/6513/19

Справа № 159/6513/19

Провадження № 2/159/192/20

КОВЕЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 липня 2020 року м. Ковель

Ковельський міськрайонний суд Волинської області

під головуванням судді Бойчука П.Ю.,

розглянувши у м. Ковелі в спрощеному позовному провадженні цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради Волинської області (м. Ковель, вул. Незалежності, 148) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про стягнення зайво нарахованих та виплачених коштів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, -

ВСТАНОВИВ:

Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради Волинської області (далі по тексту - Управління) звернулось в суд з позовом до ОСОБА_1 про стягнення зайво нарахованих та виплачених коштів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.

Позов обґрунтовано тим, що в лютому 2015 року ОСОБА_1 вперше звернулась до Управління із заявою про надання їй державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім'ї.

Відповідач кожні шість місяців періодично зверталася в Управління для поновлення зазначеної допомоги з необхідним пакетом документів.

В травні 2018 року ОСОБА_1 в черговий раз звернулася з відповідною заявою та з усіма необхідними документами до Управління для виплати їй допомоги як малозабезпеченій сім'ї.

Державна соціальна допомога призначається у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім'ї з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи. Рішення про призначення державної соціальної допомоги чи про відмову в її наданні приймається органом соціального захисту населення протягом десяти календарних днів і наступного після його прийняття дня надсилається уповноваженому представнику малозабезпеченої сім'ї.

З травня місяця по жовтень місяць 2018 року, згідно рішення Управління від 07.05.2018 року № 1161, відповідачу в черговий раз на основі поданих документів призначено державну соціальну допомогу як малозабезпеченій сім'ї у розмірі: з 01.05.2018 року по 01.07.2018 року - 1997, 94 грн., з 01.07.2018 року по 16.07.2018 року - 2250,58 грн. і з 17.07.2018 року по 31.10.2018 року - 1750,85 грн.

Відповідно до поданої ОСОБА_1 заяви на отримання допомоги як малозабезпеченій сім'ї від 07.05.2018 року, відповідач ознайомлена, що у разі подання недостовірних відомостей про свої доходи, їй буде відмовлено в призначенні допомоги. Крім того, заявницю повідомлено, що у разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання державної соціальної допомоги, вона зобов'язана повідомити Управління в найкоротші терміни.

Починаючи з 2019 року, працівники Управління отримали право санкціонованого доступу до програми обміну інформації з базою даних Фіскальної служби України та у квітні 2019 року соціальними інспекторами Управління направлено запит на Фіскальну службу з метою перевірки достовірності поданої ОСОБА_1 інформації про доходи, що містилась у документах на отримання соціальної допомоги як малозабезпеченій сім'ї. У відповідь на такий запит отримано відповідь - довідку від 03.04.2019 року Фіскальної служби про те, що ОСОБА_2 , чоловік ОСОБА_1 , отримав дохід у розмірі 5275,00 грн., який не зазначено у декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 07.05.2018 року. Внаслідок чого у період з 01.05.2018 року по 31.10.2018 року по даній справі виникла переплата у розмірі 5275,03 грн.

21.05.2019 року Управлінням надіслано відповідачу повідомлення про повернення зайво нарахованих та виплачених коштів державної допомоги, але на даний час кошти так і не повернуті до державного бюджету.

З приводу мирного врегулювання спору та повернення до держбюджету зайво нарахованих та виплачених коштів соціальної допомоги, відповідач відмовилася добровільно погасити борг, так як своєї вини в даній ситуації не вбачає. У зв'язку з надміру отриманими відповідачем коштів державної соціальної допомоги, державі заподіяно шкоду у розмірі 5275,03 грн.

На підставі викладеного, позивач просить суд стягнути з ОСОБА_1 в користь Управління зайво нараховані та виплачені кошти державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у розмірі 5275,03 грн. та судові витрати по справі в сумі 1921,00 грн.

Ухвалою судді Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 21.01.2020 року відкрито провадження в цивільній справі та вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін. Крім цього, відповідачам визначено п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.

Відповідач подала відзив на пред'явлений позов, з якого вбачається, що відповідач позовні вимоги не визнає та просить в задоволенні позову відмовити.

Зокрема відповідач вказує на те, що твердження позивача не відповідають дійсності, оскільки з 2015 року відповідач отримує соціальну допомогу як малозабезпечена сім'я та у травні 2018 року відповідач звернулась в Управління для виплати допомоги як малозабезпеченій сім'ї із відповідною заявою та з усіма необхідними документами, в яких було зазначено достовірні відомості про доходи та майновий стан сім'ї.

27.03.2018 року чоловік відповідача - ОСОБА_2 на умовах товарного кредиту придбав смартфон SAMSUNG SM-J710F ZKU на підставі договору купівлі-продажу № ЛСФТ-1108-22735919 (на умовах товарного кредиту) від 22.03.2018 року, акту приймання-передачі товару/послуг від 22.03.2018 року, видаткової накладної № ЛСФТ-1108-22735919 від 22.03.2018 року.

Також між ПрАТ СК «АСКО-МЕДСЕРВІС» та чоловіком відповідача - ОСОБА_2 22.03.2018 року було укладено договір добровільного страхування майна «МастерСервіс» № +15000998141 , на підставі якого було застраховано належний ОСОБА_2 вищевказаний телефон.

Вказаний телефон було придбано в кредит, оскільки сім'я відповідача не мала можливості відразу оплатити вартість даного телефону.

27.04.2018 року ОСОБА_2 звернувся до авторизованого сервісного центру «НАШ СЕРВІС» згідно вищевказаного страхового продукту «МАСТЕР СЕРВІС», оскільки вищевказаний телефон було пошкоджено внаслідок падіння з висоти та розбито дисплей, деформовано корпус, про що було складено Акт технічного огляду № 11716054 КР від 27.03.2018 року для надання в страхову компанію СК «АСКО-МЕДСЕРВІС». У зв'язку з настанням страхового випадку за вищевказаним договором страхування, ПрАТ СК «АСКО-Медсервіс» на користь страхувальника ОСОБА_2 27.04.2018 року було здійснено виплату страхового відшкодування в розмірі 5275,00 грн. шляхом перерахування на розрахунковий рахунок сервісного центру «НАШ СЕРВІС», зокрема для здійснення заміни дисплея для смартфону.

Відповідач вважає, що виплата вказаного страхового відшкодування на користь ОСОБА_2 шляхом перерахування на розрахунковий рахунок сервісного центру «НАШ СЕРВІС» є доходом за кодом ознаки 151, сума якого не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, тобто не підлягає оподаткуванню відповідно до законодавства, і, відповідно, не враховується при наданні (призначенні, виплаті) соціальної допомоги.

Таким чином ОСОБА_1 вважає, що при зверненні 07.05.2018 року до Управління для виплати допомоги як малозабезпеченій сім'ї нею подано достовірні відомості про доходи та майновий стан сім'ї.

За таких обставин вимоги позивача є необґрунтованими, а тому позов не підлягає задоволенню.

В подальшому позивачем подано відповідь на відзив відповідача, в якому позивач виклав свої спростування обставин, викладених у відзиві. Зокрема зазначив, що відповідач у своєму відзиві помилково застосовує нормативно-правові акти, що прямо не пов'язані та не мають жодного відношення до державних соціальних допомоги і порядку їх нарахування.

Зокрема, бланк декларації про доходи та майновий стан осіб, які звертаються за призначенням усіх видів соціальної допомоги, затверджений Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22.07.2003 року за № 204, а не наказом фінансової установи, що регламентує лише ознаки оподаткованого і неоподаткованого доходу.

Управління при нарахуванні всіх видів державних соціальних допомоги керується у своїй роботі методикою обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженою Наказом Мінсоцполітики, Мінекономіки, Мінфіну, Держстату, МОНмолодьспорту від 15.11.2001 року № 486/202/524/455/3370. При обрахунку загального доходу осіб та їх сімей, які звертаються в управління соціального захисту населення для отримання тої чи іншої допомоги, застосовуються норми Методики обчислення сукупного доходу. Крім того, позивач вказує, що всі обрахунки допомоги здійснюються автоматизовано в електронній системі обробки даних, де автоматично беруться до розрахунку всі доходи осіб, висвітлені у реєстрах фіскальної служби, незалежно від того чи оподатковуються вони чи ні.

Відповідно до п. 4 листа Міністерства Юстиції Україні від 26.12.2008 р. № 758-0-2-08-19 у випадку виявлення розбіжностей між загальним і спеціальним нормативно-правовим актом перевага надається спеціальному, якщо він не скасований виданим пізніше загальним актом. Адже кожна норма права регулює певне коло суспільних відносин і не може поширюватися на відносини, які врегульовані іншою нормою права. Податковим законодавством визначаються ознаки доходів, як прибуток, з яких сплачуються податки, що жодного відношення не мають до соціальних виплат та не регулюють порядок їх надання.

Враховуючи вищевикладене та керуючись листом Департаменту соціального захисту населення Волинської ОДА від 18.01.2018 року № 187/06/02-18 роз'яснено, що дохід за кодом ознаки «151» в будь-якому випадку враховується в сукупний дохід при обрахунку соціальної допомоги, а тому позивач просить позов задовольнити повністю.

Оскільки розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, тому, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, з'ясувавши обставини справи та дослідивши наявні серед матеріалів справи докази, прийшов до висновку про відсутність законних підстав для задоволення даного позову.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні як отримувач державної соціальної допомоги.

Відповідно до декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги, поданої ОСОБА_1 07.05.2018 року, встановлено, що у вказаній декларації відображено доходи за період з 01.11.2017 року по 30.04.2018 року.

Рішенням Управління № 1161 від 07.05.2018 ОСОБА_1 призначена державна соціальна допомога як малозабезпеченій сім'ї.

Відповідно до поданих відповідачем документів та заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, починаючи з 01.05.2018 року включно по 31.10.2018 року, згідно рішення управління від 07.05.2018 № 1161, ОСОБА_1 призначено державну соціальну допомогу щомісячно з 01.05.2018 по 16.07.2018, як малозабезпеченій сім'ї, у розмірі 1997,94 грн., та з 17.07.2018 по 31.10.2018, як малозабезпеченій сім'ї, у розмірі 1497,94 грн.

Згідно Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України, Державного комітету статистики України, Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України 15.11.2001 № 486/202/524/455/3370, вказана Методика призначена для обчислення сукупного доходу сімей (одержувачів) для всіх видів соціальної допомоги і застосовується при визначенні їх права на соціальну допомогу та розрахунку її розміру.

Відповідно до п. 5 вказаної методи, до сукупного доходу сімей (одержувачів) входять:

- нарахована заробітна плата, у тому числі за надурочну роботу, за роботу в святкові, неробочі і вихідні дні та за роботу за сумісництвом; плата за роботу в колективному сільськогосподарському підприємстві; надбавки і доплати всіх видів; премії, установлені за системами оплати праці на підприємстві, в установі, організації, незалежно від періодичності і джерел їх виплати; відсоткові надбавки і щорічна винагорода з фонду матеріального заохочення за підсумками роботи за рік підприємства, установи чи організації. Премії і щорічні винагороди включаються до сукупного доходу на час їх нарахування, при цьому за рік ураховується не більше однієї винагороди за вислугу років;

- інші грошові виплати, які мають систематичний характер (польове забезпечення, доплати за роз'їзний та рухомий характер роботи тощо, крім виплат на відрядження);

- стипендії, пенсії, допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форм власності), допомога на навчання, безпосередньо отримана особою від підприємства, установи чи організації, за винятком коштів, отриманих на умовах позики чи кредитів та щомісячні компенсаційні виплати. При цьому до сукупного доходу не включається відповідна допомога, для призначення якої обчислюється сукупний дохід. При зверненні за призначенням декількох видів допомоги, розмір яких визначається з урахуванням сукупного доходу, до сукупного доходу сім'ї входять розміри призначених на дату звернення зазначених видів допомоги, крім допомоги, для призначенняякої обчислюється сукупний дохід;

- доходи від підприємницької діяльності та іншої незалежної професійної діяльності, у тому числі доходи адвокатів, приватних нотаріусів та від заняття літературною, художньою, музичною, артистичною та іншою творчою діяльністю. Доходи осіб, які займаються зазначеною діяльністю, визначаються на підставі даних державних податкових адміністрацій. За відсутності цих даних доходи фізичних осіб - підприємців та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, визначаються на підставі даних книги обліку доходів і витрат за встановленою формою;

- усі види винагород, які виплачуються штатним (позаштатним) літературним працівникам, художникам, фотокореспондентам та іншим особам з фонду авторського гонорару, а також винагороди, які виплачуються за публічне виконання творів; при цьому розмір доходу визначається як середньомісячний розмір гонорару за рік, що передує зверненню за призначенням допомоги, з урахуванням коефіцієнта зростання середньомісячної номінальної заробітної плати працівників, зайнятих в економіці;

- матеріальне забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»;

- доходи від здавання житлового приміщення (будинку) або інших будов у найм або в оренду (на підставі довідок органів державних податкових адміністрацій);

- натуральна оплата праці;

- грошове забезпечення військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби;

- суми, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження його здоров'я, що пов'язане з виконанням ним трудових обов'язків;

- заробіток учнів та студентів, які поєднують навчання з постійною роботою на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання;

- суми, які виплачувалися за час вимушеного прогулу та суми за час вимушеного прогулу при затримці виконання рішення про поновлення на роботі працівника;

- одержані аліменти;

- фактичний заробіток осіб, які працювали у фізичних осіб. При цьому натуральна частина заробітної плати цих осіб також включається до їх сукупного доходу;

- суми індексації грошових доходів населення та компенсації працівникам втрати частини заробітної плати у зв'язку з порушенням термінів їх виплати;

- доходи від особистого селянського господарства, земельних ділянок, наданих для ведення городництва (садівництва), сінокосіння, випасання худоби, та земельної частки (паю), виділеної внаслідок розпаювання землі;

- допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю;

- доходи від продажу власної продукції тваринного походження;

- доходи від продажу об'єктів нерухомого майна та транспортних засобів (за виключенням сум, які були використані на лікування або подолання наслідків надзвичайної ситуації у розмірі не менше 10 прожиткових мінімумів на одну особу з розрахунку на місяць, за умови документального підтвердження);

- інші доходи, які підлягають оподаткуванню відповідно до законодавства.

Відповідно до підпункту 165.1.27 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу: сума страхової виплати, страхового відшкодування або викупна сума, отримана платником податку за договором страхування від страховика-резидента або страховика-нерезидента, іншого ніж довгострокове страхування життя (у тому числі страхування довічних пенсій) та недержавне пенсійне забезпечення, та сума страхових (регламентних) виплат, страхових відшкодувань, що здійснюються Моторним (транспортним) страховим бюро України відповідно до Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».

З копії довідки Фіскальної служби України від 03.04.2019 року вказано, що ОСОБА_2 за період з 04.2018 року по 06.2018 року отримав дохід в сумі 5275,00 грн. за кодом 151 (заробітна плата).

З листа № 342/02 від 10.05.2019 року, скерованого ПрАТ СК «АСКО-Медсервіс» на запит Управління про надання довідки про доходи ОСОБА_2 , зазначено, що останній ніколи не був працевлаштований у вказаній компанії, не є працівником даної компанії, заробітну плату не отримував.

Крім цього, з вказаної відповіді встановлено, що між страховою компанією та ОСОБА_2 22.03.2018 року було укладено договір добровільного страхування майна «МайстерСервіс» № +15000998141 , на підставі якого було застраховано належний ОСОБА_2 телефон. У зв'язку з настанням страхового випадку за вказаним договором страхування в квітні 2018 року ПрАТ СК «АСКО-Медсервіс» на користь ОСОБА_2 було здійснено виплату страхового відшкодування в розмірі 5 275,00 грн. на підставі договору добровільного страхування майна «Майстер Сервіс» № +15000998141 від 22.03.2018 року, згідно якого був застрахований належний ОСОБА_2 телефон.

Крім цього, з довідки ПрАТ СК «АСКО-Медсервіс» № 354/02 від 31.05.2019 року встановлено, що у зв'язку з настанням страхового випадку за вказаним договором страхування пошкодження застрахованого смартфона внаслідок падіння з висоти ПрАТ СК «АСКО-Медсервіс» на користь страхувальника ОСОБА_2 27.04.2018 було здійснено виплату страхового відшкодування, згідно платіжного доручення № 01381, в розмірі 5275 грн. шляхом перерахування на розрахунковий рахунок сервісного центру «Наш Сервіс», зокрема для здійснення заміни дисплея до смартфону.

Системний аналіз зазначених вище положень нормативно-правових актів в сукупності із вказаними обставинами, дає суду обґрунтовані підстави вважати, що страхова виплата, страхове відшкодування не вважається доходом, а тому відповідач правомірно не включила до поданої декларації зазначену суму коштів, оскільки вказана сума страхового відшкодування не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Статтею 1215 ЦК України встановлено, що не підлягає поверненню безпідставно набуті заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача.

Умови призначення і виплати малозабезпеченим сім'ям державної соціальної допомоги регулюються Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» та Порядком призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року за № 250.

Статтею 1 ЗУ «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» (далі - Закон № 1768-III) визначено, що соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям - це щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім'ям у грошовій формі у розмірі, який залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім'ї.

Згідно з пунктами 2,3 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 250 (далі - Порядок), соціальна допомога призначається і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сім'ям, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім'ї.

За змістом пункту 6 Порядку для призначення соціальної допомоги уповноважений представник сім'ї подає органу праці та соціального захисту населення, зокрема, декларацію про доходи та майно (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї).

Згідно з абзацом другим пункту 25 Порядку виплата раніше призначеної соціальної допомоги припиняється, якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на соціальну допомогу і визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, - з місяця, в якому виявлено порушення.

З системного аналізу змісту наведених норм можна дійти висновку, що припинення виплати та повернення виплаченої соціальної допомоги з підстави, передбаченої абзацом четвертим частини першої статті 7 Закону № 1768-III, можливе за наявності таких обов'язкових умов: малозабезпечена сім'я має додаткові джерела для існування; у власності є інше житло; у власності чи володінні малозабезпеченої сім'ї є більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму); відсутні обставини, передбачені частиною другою статті 7 цього Закону; дотримано процедуру прийняття рішення місцевою державною адміністрацією про призначення соціальної допомоги у разі, коли є обставини та умови, передбачені частинами першою та другою статті 7 Закону № 1768-III; відсутні ознаки (обставини) навмисного подання недостовірних відомостей чи приховання відомостей, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру.

Виплата призначеної державної соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.

Матеріали справи не містять належних та допустимих доказів, які б свідчили, що подаючи декларацію про доходи та майно сім'ї, ОСОБА_1 навмисно не вказала відомості про настання страхового випадку, у зв'язку з чим було виплачено страхове відшкодування.

Крім того, позивачем не було доведено факту прийняття рішення про припинення виплати соціальної допомоги ОСОБА_1 , як це передбачено статтею 7 вказаного Закону, та доказів на підтвердження дотримання відповідної процедури з'ясування обставин та умов проживання сім'ї відповідача та соціального статусу такої сім'ї.

З врахуванням наведеного суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову про стягнення надмірно виплачених коштів малозабезпеченій сім'ї, яка має соціальний статус та потребує такої допомоги.

Статтею 48 Конституції України гарантовано, що кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло.

Рішення суду як найважливіший акт правосуддя покликане забезпечити захист гарантованих Конституцією України прав і свобод людини та здійснення проголошеного Основним Законом України принципу верховенства права (п. 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 № 14 «Про судове рішення у цивільній справі»).

З врахуванням викладеного, рішення про відмову у задоволені заявлених вимог забезпечить права ОСОБА_1 , гарантовані Конституцією України, з врахуванням норм права, які регулюють дані правовідносини та тих життєвих обставин, в яких опинилась сім'я відповідача.

Відмовляючи в задоволенні позову, суд, на підставі ст. 141 ЦПК України, залишає за позивачем понесені ним судові витрати.

Керуючись ст. ст. 2, 12, 13, 76, 77, 80 - 82, 89, 141, 209, 223, 263 - 265 ЦПК України, на підставі ст. 1 212 ЦК України, ст. 165 Податкового кодексу України,ЗУ «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженим постановою КМ України № 250 від 24.02.03 р., суд -

УХВАЛИВ:

В задоволенні позову Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради Волинської області (м. Ковель, вул. Незалежності, 148) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про стягнення зайво нарахованих та виплачених коштів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям - відмовити повністю.

Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до Волинського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його складення.

Відповідно до п. 3 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" ЦПК України, на час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19), строк апеляційного оскарження рішення суду продовжується на строк дії такого карантину.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу ХІІІ «Перехідні положення» Цивільного процесуального кодексу України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Ковельський міськрайонний суд Волинської області.

Головуючий:П. Ю. Бойчук