Ухвала від 02.07.2020 по справі 460/4179/19

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про закриття підготовчого провадження та призначення справи

до судового розгляду по суті

02 липня 2020 року м. Рівне №460/4179/19

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді С.А. Борискін, у підготовчому засіданні по адміністративній справі за позовом

Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

прозастосування заходів реагування,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Рівненського окружного адміністративного суду перебуває справа за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , в якому позивач просив застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення роботи пилорами ФОП ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 та магазину ФОП ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 - до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, шляхом опечатування вхідних дверей та відключення від системи електрозабезпечення.

У підготовче судове засідання, призначене на 02.07.2020, представники сторін не прибули. Про дату, місце і час судового засідання повідомлялися належним чином.

До початку судового засідання представником позивача подано заяву про проведення підготовчого засідання без його участі.

Від сторони відповідача до початку судового засідання надійшло клопотання про відкладення підготовчого засідання, з огляду на запровадження і дію на території України карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Відповідно до приписів ч.1 ст.181 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) підготовче засідання проводиться за правилами, встановленими главою 6 розділу II цього Кодексу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цією главою.

Частиною 1 ст. 205 КАС України встановлено, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

За наведеного, враховуючи положення ст.205 КАС України, неодноразове відкладення підготовчого судового засідання, суд відмовляє у задоволенні клопотання сторони відповідача про відкладення підготовчого судового засідання та вважає за можливе провести підготовче засідання без участі представників сторін.

Відповідно до ч.1, ч.2 ст.173 КАС України підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі.

Завданням підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з'ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Під час підготовчого провадження були встановлені всі передбачені ст.180 КАС України обставини та вчинені дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.

Також, суд пропонує позивачу надати відповідь на відзив, а відповідачу заперечення - тривалістю не більше 5 днів з дня закінчення дії карантину, з документами, що підтверджують їх надіслання (надання) сторонам.

Відповідно до п.3 ч. 2 ст.183 КАС України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

За таких обставин, застосовуючи у сукупності положення ст.173, ст.180, ч.2 ст.183, ст.205 КАС України, суд вважає за необхідне закрити підготовче провадження, а справу призначити до розгляду по суті.

При визначенні дати судового розгляду справи по суті, суд враховує, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 №392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів" продовжено на всій території України дію карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" з 22.05.2020 до 22.06.2020.

17.06.2020 на засіданні Кабінету Міністрів України прийнято рішення про продовження дії карантину до 31.07.2020.

З огляду на викладене, розпорядженнями в.о. голови Рівненського окружного адміністративного суду та голови Рівненського окружного адміністративного суду встановлено особливий режим роботи суду на час карантину.

Керуючись ст. 173, 180, 183, 205, 256 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання представника відповідача про відкладення підготовчого судового засідання - відмовити.

Закрити підготовче провадження у справі.

Розгляд справи по суті призначити у відкритому судовому засіданні на "06" серпня 2020 р. о 11:00 год. в залі судових засідань Рівненського окружного адміністративного суду (м. Рівне, вул. 16 Липня 87).

Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив тривалістю не більше 5 днів з дня закінчення дії карантину.

Встановити відповідачу строк для подання заперечень тривалістю не більше 5 днів з дня закінчення дії карантину.

Роз'яснити учасникам справи, що відповідно до ч.3 ст.162 КАС України, копія відповіді на відзив, заперечень та доданих до них документів повинна бути надіслана (надана) сторонам одночасно з надісланням (наданням) таких документів до суду.

При цьому, повідомити, що відповідно до п.3 Прикінцевих положень КАС України, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, пред'явлення зустрічного позову, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину. Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк дії карантину, пов'язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Отже, у випадку неможливості подання заяв по суті справи (відзив, відповідь на відзив, заперечення, пояснення) та інших процесуальних заяв та документів у встановлені судом строки, які не можуть бути меншими, ніж строк дії карантину, такі строки вважаються продовженими на час дії карантину.

Справа розглядатиметься суддею одноособово.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя С.А. Борискін

Попередній документ
90146699
Наступний документ
90146701
Інформація про рішення:
№ рішення: 90146700
№ справи: 460/4179/19
Дата рішення: 02.07.2020
Дата публікації: 06.07.2020
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Рівненський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо; організації господарської діяльності, з них; дозвільної системи у сфері господарської діяльності; ліцензування видів г.д.; нагляду у сфері г.д.; реалізації державної регуляторної політики у сфері г.д.; розроблення і застосування національних стандартів, технічних регламентів та процедур оцінки
Розклад засідань:
27.01.2020 12:00 Рівненський окружний адміністративний суд
02.07.2020 09:30 Рівненський окружний адміністративний суд
06.08.2020 11:00 Рівненський окружний адміністративний суд