Справа № 420/5684/20
02 липня 2020 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Білостоцький О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області про визнання протиправним та скасування п.2 рішення Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області №4545-VIII від 28.05.2020 року, зобов'язання вчинити певні дії,-
22.06.2020 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області про визнання протиправним та скасування п.2 рішення Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області №4545-VIII від 28.05.2020 року в частині та зобов'язання вчинити певні дії.
Відповідно до ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина 2 ст. 171 КАС України).
Судом встановлено, що відповідно до програмного забезпечення «Діловодство спеціалізованого суду» позивачем 22.06.2020 року було подано до Одеського окружного адміністративного суду ідентичний позов до цього самого відповідача з тим самим предметом та з однакових підстав, зареєстрований за номером адміністративної справи №420/5329/20.
Крім того, судом встановлено, що по вищезазначеній справі станом на 02.07.2020 року не було постановлено ухвал або про відкриття, або відмову у відкритті провадження у справі, повернення позовної заяви або залишення позову без розгляду.
Статтею 44 КАС України визначено, що учасники справи зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки (частина 2).
Необхідність добросовісно користуватися процесуальними правами учасниками судового процесу та їхніми представниками визначено також і частиною 1 ст. 45 КАС України. Зловживання процесуальними правами не допускається.
Відповідно до п. 5 ч. 4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивачем подано до цього самого суду інший позов (позови) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з однакових підстав і щодо такого позову (позовів) на час вирішення питання про відкриття провадження у справі, що розглядається, не постановлена ухвала про відкриття або відмову у відкритті провадження у справі, повернення позовної заяви або залишення позову без розгляду.
На підставі вищезазначеного суд доходить висновку, що адміністративний позов у справі №420/5684/20 підлягає поверненню позивачу.
Керуючись ст.ст. 5-11, 44, 45, 169, 171, 241, 243, 248, 256, 293, 295 КАС України, суддя, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області про визнання протиправним та скасування п.2 рішення Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області №4545-VIII від 28.05.2020 року в частині, зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачу.
Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя О.В. Білостоцький