Чортківський районний суд Тернопільської області
01 липня 2020 року Справа № 608/1174/20
Номер провадження3/608/689/2020
Суддя Чортківського районного суду Тернопільської області Яковець Н. В. , розглянувши матеріали, які надійшли з Чортківського відділу поліції Головного управління національної поліції в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , несудимого, до адміністративної відповідальності не притягався,
за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ№007754 від 01 червня 2020 року гр. ОСОБА_1 цього ж дня о 11 год. 45 хв. в с. Білобожниця Чортківського району Тернопільської області керував мотоблоком в стані алкогольного сп'яніння. На місці зупинки продував прилад Алкотест 6810 «Драгер», в мед. заклад їхати для проходження відмовився, чим порушив вимоги п.2.9 Правил дорожнього руху України.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 на розгляд справи про адміністративне правопорушення не з'явився.
Оцінюючи матеріали, додані до протоколу про адміністративне правопорушення, суд прийшов до висновку, що відсутні достатні докази того, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1ст.130 КУпАП.
Відповідно до ч.3 ст.62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно з положеннями ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Диспозицією ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачено відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Верховний Суд України у п.27 своєї постанови Пленуму № 14 від 23 грудня 2005 року з наступними змінами «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» зазначив, що відповідальність за ст. 130 КУпАП несуть особи, які керують транспортними засобами у стані алкогольного спяніння. Правопорушення вважається закінченим з того моменту, коли транспортний засіб під керуванням водія почав рухатись.
Згідно із ч.8 ст. 121 КпАП України, під транспортними засобами у статтях 121-126,127-1- 128-1,частинах першій і другій статті 129, частинах першій-четвертій статті 130,статтях 132-1,133-1,133-2,139 і 140 слід розуміти всі види автомобілів, трактори та інші самохідні машини, трамваї і тролейбуси, а також мотоцикли та інші транспортні засоби.
Як випливає з п. 1.10 Правил дорожнього руху України (далі - Правил), транспортний засіб це пристрій, призначений для перевезення людей і (або) вантажу, а також встановленого на ньому спеціального обладнання чи механізмів.
Мотоблок яким керував ОСОБА_1 01 червня 2020 року про який вказано у протоколі про адміністративне правопорушення не призначений для перевезення людей і (або) вантажу, як цього вимагає Правила.
Відповідно до ст. 247 п. 1 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
З огляду на відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, то провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст.247, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 130 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Тернопільського апеляційного суду через Чортківський районний суд шляхом подачі в 10-и денний строк з дня її винесення апеляційної скарги.
Суддя:/підпис/
Копія вірна
Постанова набрала законної сили "___" ________________ 2020 р.
Оригінал постанови знаходиться в матеріалах справи №608/1174/20, яка зберігається в архіві Чортківського районного суду Тернопільської області.
Суддя: Н . В . Яковець
Копію постанови видано "_____"________________2020 р.
Секретар: