Справа № 420/3667/20
07 липня 2020 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Марина П.П., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ БУДПЕРСПЕКТИВА» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ БУДПЕРСПЕКТИВА» до Головного управління ДПС в Одеській області, в якому позивач просить:
визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДПС В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ (код ЄДРПОУ: 39398646) від 04.02.2020, №21088 про відповідність Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія Будперспектива» (код ЄДРПОУ 41824504) критеріям ризиковості;
зобов'язати ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ (код ЄДРПОУ: 39398646) виключити Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія Будперспектива» (код ЄДРПОУ 41824504) з реєстру ризикових платників податків.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що у грудні 2019 - січні 2020 позивач направляв до органів податкової служби на реєстрацію чотири податкові накладні та три розрахунки коригування кількісних і вартісних показників. По всім ним були прийняті рішення про відмову в їх реєстрації та причиною зазначено, те що позивача віднесено до переліку ризикових платників податків. Позивачем згідно з вимогами та у строки, визначеними ст. 201 Податкового кодексу України, були складені податкові накладні відповідно №9, №10 від 27.12.2019 та №11, №12 28.12.2019 року по першої події, у день відвантаження товару в електронні формі, які містили всі обов'язкові реквізити, встановлені нормами податкового законодавства та направлені до ДПС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. 15.01.2020 року позивач з метою скасування податкових накладних №2, №3, №4 подав до Єдиного реєстру податкових накладних розрахунок коригування кількісних і вартісних показників:
№1 до податкової накладної №2 від 17.04.2019 року; №2 до податкової накладної №3 від 19.04.2019 року; №3 до податкової накладної №4 від 19.04.2019 року.
Зазначені податкові накладні та розрахунки коригування не було зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав включення позивача до реєстру ризикових платників податків на підставі рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області від 04.02.2020 року №21088 про відповідність Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія Будперспектива» (код ЄДРПОУ 41824504) п. 8 критеріям ризиковості платника податку. Додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 визначено Критерії ризиковості платника податку на додану вартість. В пункті 8. Критеріїв зазначається наступне формулювання: «у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.». Між тим відповідачем всупереч Критеріям не надано інформацію про зміст такої інформації та не надано жодного підтверджуючого документу про те, яка саме наявна податкова інформація, хто з посадових осіб її отримав і на підставі яких документів до реєстру ризикових платників податків включено позивача. Відповідно до Додатку 4 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідач, а саме його посадова особа, якою є Голова комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних зобов'язаний прийняти рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку. А також відповідач у випадку застосування п. 8 критеріїв ризиковості платника податку зобов'язаний розшифровувати, яка саме податкова інформація слугувала для віднесення платника до реєстру ризикових платників податків. Оскаржуване рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних до позивача було застосовано саме за п. 8 критеріїв ризиковості платника податку без зазначення розшифрування, яка саме податкова інформація слугувала для віднесення позивача до реєстру ризикових платників податків.
Відповідачем, 05.06.2020 року надано до суду відзив (а.с. 24-27), в якому представник зазначає, що позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню. На підставі податкового аналізу в розпорядженні комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з'явилась інформація на підставі якої було прийнято рішення від 04.02.2020 року №21088, яким позивача включено до реєстру ризикових платників. Зазначено про відсутній факт надходження документів від позивача відповідно до абзацу 9 п. 6 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 та про те, що є підстави вважати відповідача вигодотранспортуючим суб'єктом (транзитером). У зв'язку з чим відповідачем внесено до системи АІС «Податковий блок» податкової інформації щодо відповідності позивача критеріям ризиковості.
Представником позивача, 10.06.2020 року надано до суду відповідь на відзив (а.с. 38-41), в якій представник зазначає, що не погоджується із викладеними у відзиві на адміністративний позов поясненнями, міркуваннями та аргументами відповідача, вважає їх необґрунтованими та безпідставними. 15.01.2020 року на виконання зобов'язань перед Державним підприємством «Морський торговельний порт «Южний», код ЄДРПОУ 04704790 позивачем було направлено до Єдиного реєстру податкових накладних чотири податкові накладні, адже позивачем було здійснено до порту дві поставки товарів 27.12.2019 та дві поставки товарів 28.12.2019. Позивачем згідно з вимогами та у строки, визначеними ст. 201 Податкового кодексу України, були складені податкові накладні відповідно №9, №10 від 27.12.2019 та №11, №12 28.12.2019 року по першої події, у день відвантаження товару в електронні формі, які містили всі обов'язкові реквізити, встановлені нормами податкового законодавства та направлені ДПС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Згідно з даними, що містяться в квитанціях 1, щодо реєстрації податкових накладних № 9, №10, №11, №12, їм присвоєно відповідні реєстраційні номери: 9330021743, 9330084872, 9330022121 та 9330021757 відповідно та по всім зазначено: «Документ прийнято. Реєстрація зупинена.». З тексту квитанцій №1 вбачається, що підставою для зупинення реєстрації податкових накладних № 9, №10, №11, №12 відповідають вимогам пп.1.6 п.1 «Критеріїв ризиковості платника податку», відповідачем було запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних в ЄРПН. Позивач надав відповідачу пояснення та скановані копії документів, щодо зазначених операції у податкових накладних від 27.12.2019 р. №9, №10 та від 28.12.2019 №11, №12. Позивачем надано документи щодо придбання товарів, отримання, транспортування, відвантаження кінцевому покупцю, що підтверджується: повідомленням №2 від 02.03.20 до податкової накладної №9; повідомленням №10 від 02.03.20 до податкової накладної №10; повідомленням №3 від 02.03.20 до податкової накладної №11; повідомленням №4 від 02.03.20 до податкової накладної №12. За результатами розгляду документів та пояснень відповідачем прийняті рішення: №1475001/41824504 від 03.03.2020 про відмову в реєстрації податкової накладної №9; №1483577/41824504 від 11.03.2020 про відмову в реєстрації податкової накладної №10; №1475002/41824504 від 03.03.2020 про відмову в реєстрації податкової накладної №11; №1475003/41824504 від 03.03.2020 про відмову в реєстрації податкової накладної №12. Позивачем по справі 420/2603/20 оскаржено у суді вищезазначені рішення. Позивач зазначає, що надана до суду податкова інформація не може бути використана для віднесення позивача до критеріїв ризиковості та внесенню до реєстру ризикових платників податків, оскільки є статистичною.
Представником відповідача, 05.06.2020 року надано до суду заперечення на відповідь на відзив (а.с. 118-119), згідно якого представник зазначає, що органи ДПС діяли в межах постанови КМУ від 11 грудня 2019 р. № 1165 та позовні вимоги не підлягають задоволенню у повному обсязі.
Ухвалою суду від 18.05.2020 року судом прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Дослідивши наявні в справі письмові докази, оцінивши їх за власним внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді справи, суд встановив наступні факти та обставини.
15.01.2020 року позивачем направлено до Єдиного реєстру податкових накладних чотири податкові накладні № 9, №10 від 27.12.2019 року та №11, №12 від 28.12.2019 року. Зазначеним податковим накладним присвоєно відповідні реєстраційні номери: 9330021743, 9330084872, 9330022121 та 9330021757. (а.с. 70-71, 79-82, 86, 89, 94-95)
Відповідно до квитанцій про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показів до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідачем зазначено, що їх реєстрація зупинена та запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних в ЄРПН.
Позивач через електронний кабінет надав відповідачу пояснення та скановані копії документів, щодо зазначених у податкових накладних від 27.12.2019 р. №9, №10 та від 28.12.2019 №11, №12 операції, що підтверджується повідомленням №2 від 02.03.2020 року до податкової накладної №9; повідомленням №10 від 02.03.20 до податкової накладної №10; повідомленням №3 від 02.03.20 до податкової накладної №11; повідомленням №4 від 02.03.20 до податкової накладної №12. (а.с. 72, 83, 88, 96).
За результатами розгляду документів та пояснень відповідачем прийнято рішення: №1475001/41824504 від 03.03.2020 про відмову в реєстрації податкової накладної №9; №1483577/41824504 від 11.03.2020 про відмову в реєстрації податкової накладної №10; №1475002/41824504 від 03.03.2020 про відмову в реєстрації податкової накладної №11; №1475003/41824504 від 03.03.2020 про відмову в реєстрації податкової накладної №12. (а.с. 76, 79, 92, 100)
За результатом розгляду справи №420/2603/20 Одеським окружним адміністративним судом 27.05.2020 року прийнято рішення, яким адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ БУДПЕРСПЕКТИВА» до ГУ ДПС в Одеській області - задовольнити у повному обсязі. Визнано протиправним та скасовано рішення №1475001/41824504 від 03.03.2020 про відмову в реєстрації податкової накладної №9; №1483577/41824504 від 11.03.2020 про відмову в реєстрації податкової накладної №10; №1475002/41824504 від 03.03.2020 про відмову в реєстрації податкової накладної №11; №1475003/41824504 від 03.03.2020 про відмову в реєстрації податкової накладної №12.
Відповідно до рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС В Одеській області від 04.02.2020 року №21088 віднесла Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія Будперспектива» критеріям ризиковості та внесення в реєстр ризикових платників на підставі п. 8 Критеріїв ризиковості платників податків. (а.с. 31)
Позивач зазначає, що про прийняття рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 04.02.2020 року №21088 та про внесення його в реєстр ризикових платників на підставі п. 8 Критеріїв ризиковості платників податків дізнався з електронного кабінету.
Позивач вважає такі дії відповідача протиправними, а тому звернувся до суду з даним позовом.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Постановою КМУ від 11 грудня 2019 р. № 1165 затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно з п. 3 Порядку податкові накладні/розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку), що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності таким ознакам безумовної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (далі - ознаки безумовної реєстрації):
1) податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, звільненою від оподаткування;
2) обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих для реєстрації в іншому місяці, ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої для реєстрації в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування, становить менше 500 тис. гривень за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений у них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем - платником податку, не перевищує 50 тис. гривень, сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена у попередньому місяці, становить більше 20 тис. гривень, та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку;
3) одночасно виконуються такі умови:
загальна сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано податкову накладну/розрахунок коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 1 млн. гривень;
значення показника D, розрахованого згідно з цим підпунктом, становить більше 0,05. Показник D розраховується за такою формулою:
D= S/T,
де S - загальна сума сплачених за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, платником податку та його відокремленими підрозділами;
T - загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за ставками 0, 20 і 7 відсотків, зазначеними платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування;
значення показника P є меншим, ніж значення, розраховане за такою формулою:
P = Pм х 1,4,
де P - сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі у звітному (податковому) періоді, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування;
Pм - найбільша місячна сума податку на додану вартість, зазначена у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих платником податку в Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування.
Значення показників D та P відображаються в електронному кабінеті платнику податку;
4) у податковій накладній/розрахунку коригування відображена операція з товаром за кодом згідно з УКТЗЕД та/або послугою за кодом згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, які зазначені у таблиці даних платника податку, врахованій контролюючим органом.
В пункті 4 Порядку визначено, що у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.
Відповідно до п. 5 Порядку платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).
Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
Інформація та копії документів подаються платником податку до ДПС в електронній формі засобами електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг”, “Про електронні довірчі послуги” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном.
Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути:
договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;
інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Інформацію та копії документів, подані платником податку, комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення.
За результатами розгляду інформації та копій документів комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, яке платник податку отримує в електронному кабінеті у день його прийняття (додаток 4).
Виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.
Згідно з п. 10 Порядку у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
Відповідно до п. 11 Порядку у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:
1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;
2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
У додатку 1 до постанови КМУ від 11 грудня 2019 р. № 1165 визначено Критерії ризиковості платника податку на додану вартість.
Відповідно до п. 8. Критеріїв платник податку на додану вартість відноситься до категорії ризикових, якщо у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування».
Отже, за результатом розгляду поданих позивачем до податкового органу повідомлень з підтверджуючими виконання договору документами, відповідачем прийняті рішення про зупинення реєстрації податкових накладних.
При цьому відповідачем до відзиву на позов надано дві таблиці з придбання за період з 16.01.2019 по 27.12.2019 та реалізації позивачем товарів та робіт за період з 31.01.2019 по 28.12.2019, які на його думку підтверджують факт наявності податкової інформації, яка і слугувала для віднесення позивача до ризикових платників. (а.с. 28-30)
Між тим суд вважає обґрунтованими доводи позивача, що дані наданих відповідачем таблиць відображають аналіз придбання та реалізації товарів/послуг позивача та не можуть самі по собі бути необхідною та достатньою підставою для віднесення платника податків до ризикових. Дані вказаних таблиць щодо аналізу придбання позивачем та подальшої реалізації товарів та послуг проведено за різні проміжки часу у зв'язку з чим є неспроможними доказами критеріям ризиковості платника. Таблиця реалізація складена за період з 31.01.2019 року по 28.12.2019 року, а придбання за період з 16.01.2019 по 27.12.2019.
Відповідно до поданих відповідачем таблиць, якими зазначено та позивачем підтверджено, що у позивача був обсяг поставок з ПДВ у розмірі 11 010 100 грн. з яких постачання товарів на неплатників ПДВ складало 5 306 300 грн. (питома вага у відсотках складає 44,64), поставка товарів до ДП «Морський торговельний порт «Южний» проведена на суму 5 703 800 з ПДВ, (питома вага відсотків у реалізації - 51,81) та вказані дані є статистичними.
За таких обставин суд критично сприймає доводи відповідача про те, що позивач є вигодотранспортуючим суб'єктом (транзитером) оскільки докази того відсутні.
Відповідачем по справі не надано інших належних та допустимих доказів на підтвердження наявності податкової інформації, яка слугувала прийняттю комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ: 39398646) рішення від 04.02.2020 року №21088 про відповідність Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія Будперспектива» (код ЄДРПОУ 41824504) критеріям ризиковості та віднесенню до реєстру ризикових платників податків.
Суд вважає необґрунтованими доводи представника відповідача про відсутній факт надходження документів від позивача відповідно до абзацу 9 п. 6 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1165 оскільки зазначене спростовується зібраними по справі доказами. При цьому, відповідачем не наведено жодних зауважень щодо укладених між позивачем та ДП «Морський торговельний порт «Южний» договорів та складених, на підтвердження виконання договорів, документів (податкових накладних, видаткових накладних, специфікацій, ТТН, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг), доказів оплати товару (робіт, послуг)).
Суд зазначає, що факт зупинення реєстрації податкових накладних у ЄРПН не спростовує ані факту здійснення платником податків господарської операції, ані факту наявності дати виникнення саме першої події (постачання товарів/послуг, або отримання коштів), що підтверджується первинними документами, на підставі яких складається податкова накладна.
Таким чином, зважаючи на наявність передбачених законодавством документів, які свідчать про проведення господарських операцій між позивачем та ДП «Морський торговельний порт «Южний» та на те, що такі документи надавались разом із Повідомленнями та надані до суду, суд вважає, що ГУ ДФС в Одеській області не мало правових підстав для відмови позивачу у реєстрації податкових накладних.
З урахуванням зазначеного, суд приходить до висновку, що рішення від 04.02.2020, №21088 комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ: 39398646 про відповідність Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія Будперспектива» (код ЄДРПОУ 41824504) критеріям ризиковості та віднесенню до реєстру ризикових платників податків підлягає скасуванню, а відомості про платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія Будперспектива» (код ЄДРПОУ 41824504) виключенню з реєстру ризикових платників податків.
Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Частиною 3 ст.2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Відповідно до ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
На підставі вищевикладеного, з урахуванням встановлених судом фактів, оцінюючи надані сторонами у справі докази у сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Судові витрати розподілити відповідно до ст.139 КАС України.
Керуючись ст.ст. 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ БУДПЕРСПЕКТИВА» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області від 04.02.2020, №21088 про відповідність Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія Будперспектива» (код ЄДРПОУ 41824504) критеріям ризиковості.
Зобов'язати Головне управління ДПС в Одеській області виключити Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія Будперспектива» (код ЄДРПОУ 41824504) з реєстру ризикових платників податків.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляд справи проводився в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Відповідно до п.15.5 ч.І Перехідних положень КАС України апеляційна скарга подається до або через відповідні суди, а матеріали справи витребуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ БУДПЕРСПЕКТИВА» (код ЄДРПОУ 41824504, 65045, м.Одеса, вул.Паркова, 5)
Відповідач: Головне управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ 43142370, 65044, м.Одеса, вул. Семінарська, 5).
Суддя П.П. Марин
.