Рішення від 01.07.2020 по справі 360/2267/20

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ

Іменем України

01 липня 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/2267/20

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Рубіжанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Луганської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі також - позивач), в інтересах якої звернувся представник позивача - адвокат Гребенар Олексій Володимирович, до Рубіжанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області (далі також - відповідач, Рубіжанське ОУПФУ), відповідно до якої просить:

- визнати частково протиправним та скасувати частково рішення Рубіжанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області № 124150000053 від 16.03.2020 про перерахунок пенсії ОСОБА_1 в частині незарахування до її загального страхового стажу часу догляду непрацюючої матері за малолітньою дитиною з 14.04.1983 по 12.06.1984;

- зобов'язати Рубіжанське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області зарахувати ОСОБА_1 до загального страхового стажу час догляду непрацюючої матері за малолітньою дитиною з 14.04.1983 по 12.06.1984 та здійснити перерахунок раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2020.

В обґрунтування заявлених вимог зазначено, що 12.03.2020 позивач звернулася до відповідача із заявою про перерахунок пенсії.

Рішенням Рубіжанського ОУПФУ від 16.03.2020 № 124150000053 позивачу зроблено перерахунок пенсії у зв'язку з уточненням даних в електронній пенсійній справі, а саме: зараховано до стажу періоду навчання з 01.09.1977 по 15.07.1978 в Житомирському кооперативному професійно-технічному училищі Житомирської облспоживспілки на базі Житомирського кооперативного технікуму.

В листі відповідача № 4470/03.1 від 23.03.2020 було повідомлено, що неможливо зарахувати до стажу роботи період догляду за дитиною, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в зв'язку з порушенням пункту 11 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637, згідно з яким час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми встановлюється на підставі свідоцтва про народження дитини та паспорта. До заяви було тільки надано повторне свідоцтво про народження ОСОБА_2 , до свідоцтва не було надано паспорту.

Позивач вважає, що відповідачем необґрунтовано та з порушенням норм законодавства не здійснено зарахування до загального страхового стажу позивача періоду догляду за дитиною та протиправно не зроблено перерахунок пенсії із урахуванням цього стажу, тому звернулася до суду з позовом.

Відповідач заперечував проти задоволення вимог, про що подав відзив на позовну заяву (арк. спр. 31-33), в якому зазначив таке.

З 18.09.2018 позивачу призначено пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058 - IV (далі - Закон № 1058-ІV), при наявності загального стажу роботи 28 років 8 місяців 26 днів.

При призначенні пенсії за віком позивачу на підставі її заяви від 19.09.2018 до загального стажу не враховано період догляду за дитиною у зв'язку з неможливістю надати документи відповідачу, період навчання з 01.09.1977 по 15.07.1978.

12.03.2020 позивач звернулась до відповідача із заявою, зареєстрованою формі 10 під № 891/205, та пакетом документів за перерахунком пенсії згідно з частиною четвертою статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Під час звернення за перерахунком пенсії позивач надала паспорт НОМЕР_1 , трудову книжку, диплом про навчання № 1.5.20/13, свідоцтво про народження дитини НОМЕР_2 .

Рішенням відповідача від 12.03.2020 № 124150000053 позивачу здійснено перерахунок пенсії з 01.03.2020 з додаванням до стажу періоду навчання з 01.09.1977 по 15.07.1978 в Житомирському кооперативу професійно-технічному училищі Житомирської облспоживспілки на базі Житомирського кооперативного технікуму.

Листом від 23.03.2020 № 4470/03.1 позивачу повідомлено, що період догляду за дитиною, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 не зараховано до стажу в зв'язку з порушенням пункту 11 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637, згідно з яким час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми встановлюється на підставі свідоцтва про народження дитини та паспорта (у разі смерті дитини - свідоцтва про смерть). Оскільки до свідоцтва про народження позивачем не надано паспорт ОСОБА_2 зарахувати період догляду за малолітньою дитиною ІНФОРМАЦІЯ_1 до загального стажу роботи немає підстав.

Згідно з розділом II Порядку № 22-1 передбачено перелік документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, у тому числі документи про стаж, що визначені Порядком № 637.

За приписами пункту 11 Порядку № 637 час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми встановлюється на підставі: свідоцтва про народження дитини або паспорта (у разі смерті дитини - свідоцтва про смерть).

У зв'язку із втратою свідоцтва про народження дитини позивачу видано повторне свідоцтво серії НОМЕР_2 , про що зазначено в пояснювальній.

Відповідно до статті 19 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 01.07.2010 № 2398- VІ повторна видача свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, оригінал якого було вкрадено, загублено, пошкоджено чи знищено, та повторна видача свідоцтва у разі внесення змін до актового запису чи його поновлення здійснюються відділами державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичними представництвами і консульськими установами України на підставі актового запису цивільного стану за заявою особи, щодо якої складено запис, батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, представника закладу охорони здоров'я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина, органу опіки та піклування.

Згідно з пунктом 1 розділу IV Правил державної реєстрації актів цивільного стану в України, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 № 52/5 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.10.2000 за №719/4940, визначено, що повторна видача свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану здійснюється районними, районними у містах, міськими (міст обласного значення), міськрайонними, міжрайонними відділами державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України та відділами державної реєстрації актів цивільного стану управлінь державної реєстрації міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України, а також дипломатичними представництвами та консульськими установами України.

Повторна видача свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану здійснюється за заявою особи, щодо якої складено запис, батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, представника закладу охорони здоров'я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина, органу опіки та піклування.

Свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану видається представникам зазначених установ за довіреністю установи та при пред'явленні документів, що посвідчують їх особу.

Свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану повторно видається за наявності паспорта (паспортного документа) заявника Свідоцтва про народження дітей повторно видаються їх батькам і усиновителям незалежно від віку дитини (пункт 4 розділу IV).

На свідоцтвах про державну реєстрацію актів цивільного стану, що повторно видаються, робиться відмітка "Повторно".

У паперовому носії актового запису цивільного стану, на підставі якого повторно видано свідоцтво, проставляються серія, номер та дата його видачі, (пункту 5 розділу IV)

Таким чином, повторна видача свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану здійснюється за заявою особи, щодо якої складено запис, батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, представника закладу охорони здоров'я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина, органу опіки та піклування. Свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану видається представникам зазначених установ за довіреністю установи та при пред'явленні документів, що посвідчують їх особу.

Особам, яким виповнилося 16 років, свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану може повторно видаватися за наявності паспорта (паспортного документа).

До заяви про перерахунок пенсії від 12.03.2020 позивач надала повторне свідоцтво про народження ОСОБА_2 , видане відділом державної реєстрації актів цивільного стану по містах Рубіжне та Хрустальний Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) від 18.02.2020 серія НОМЕР_2 . Оскільки повторне свідоцтво видано 18.02.2020, тобто у віці 37 років доньки, а отже видано за наявності паспорта ОСОБА_2 , яке не надано відповідачу відповідно до вимог пункту 11 Порядку № 637, зарахувати до загального стажу роботи періоду догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 14.04.1983 по 12.06.1984 відповідач немає підстав.

У позовних вимогах позивач просить визнати частково протиправним та скасувати частково рішення Рубіжанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області № 124150000053 від 16.03.2020 про перерахунок пенсії позивачу в частині незарахування до її загального стажу часу догляду непрацюючої матері за малолітньою дитиною з 14.04.1983 по 12.06.1984, яке сформоване в підсистемі ІКІС ПФУ ПВП-ЕПС, в якому зазначено вид пенсії, страховий стаж, дата з якого здійснено перерахунок пенси та визначено розмір нарахованої пенсії, що не може бути предметом оскарження, оскільки не порушує права, свободи чи охоронювані законом інтереси, яких такими актом порушені позивача.

Щодо стягнення з відповідача судових витрати за рахунок бюджетних асигнувань

Відповідно до частини першої статті 73 Закону № 1058-ІV, кошти Пенсійного фонду формуються переважно за рахунок страхових внесків (частини єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування) та використовуються на: - виплату пенсій, передбачених цим Законом; - надання соціальних послуг, передбачених цим Законом; - фінансування адміністративних виплат, пов'язаних з виконанням функцій, покладених на органи Пенсійного фонду; - оплату послуг з виплати та доставки пенсій; - формування резерву коштів Пенсійного фонду.

Згідно з частиною другою статті 73 Закону № 1058- ІV забороняється використання коштів Пенсійного фонду на цілі, не передбачені цим Законом.

Постановою Кабінету Міністрів України від 24.01.2020 № 22 «Про затвердження бюджету Пенсійного фонду України на 2020 рік» затверджено доходи та видатки Пенсійного фонду України. Серед видатків у 2020 році немає такої позиції, як сплата Пенсійним фондом України судового збору (або його розподілу).

Відповідач не має можливості сплатити судовий збір у зв'язку з відсутністю коштів, призначених на цю мету.

Таким чином, вважає вимоги позивача безпідставним, такими, що не ґрунтуються на нормах чинного законодавства.

Просить відмовити в задоволені позовних вимог ОСОБА_1 в повному обсязі.

У судове засідання сторони не прибули, про час, дату та місце розгляду справи повідомлені належним чином, у позовній заяві позивач та його представник просили розглянути справу без їх участі, відповідач у відзиві на позовну заяву просив розглянути справу за відсутності представника Рубіжанського ОУПФУ (арк. спр. 2 зворот. бік, 28, 29, 33 зворот. бік).

Відповідно до частини дев'ятої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Оскільки учасники справи про час, дату та місце судового розгляду повідомлені належним чином, відсутня потреба заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути справу у порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів.

Ухвалою суду від 16.06.2020 відкрито провадження у справі, вирішено справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін, відстрочено позивачу сплату судового збору у розмірі 840,80 грн. до ухвалення судового рішення у справі (арк. спр. 24-25).

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 КАС України, суд встановив таке.

З 18.09.2018 позивачу призначено пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058 - IV, при наявності загального стажу роботи 28 років 8 місяців 26 днів. При призначенні пенсії за віком позивачу до загального стажу не враховано період догляду за дитиною, в зв'язку з неможливістю надати документи відповідачу, період навчання з 01.09.1977 по 15.07.1978 (арк. спр. 48, 49).

12.03.2020 позивач звернулась до Рубіжанського ОУПФУ з особистою заявою щодо здійснення перерахунку пенсії з доданням неврахованого стажу, а саме: періоду навчання у Житомирському кооперативному професійно-технічному училищі Житомирської облспоживспілки на базі Житомирського кооперативного технікуму з 01.09.1977 по 15.07.1978 та періоду догляду за дитиною ІНФОРМАЦІЯ_1 до досягнення нею трирічного віку з 14.04.1983 по 12.06.1984. До заяви позивач надала паспорт НОМЕР_1 , трудову книжку, диплом про навчання № 1.5.20/13, свідоцтво про народження дитини НОМЕР_2 (арк. спр. 37-42).

Рішенням відповідача від 12.03.2020 № 124150000053 позивачу здійснено перерахунок пенсії з 01.03.2020 з додаванням до стажу періоду навчання з 01.09.1977 по 15.07.1978 в Житомирському кооперативу професійно-технічному училищі Житомирської облспоживспілки на базі Житомирського кооперативного технікуму (арк. спр. 5-6, 34-36).

Листом Рубіжанського ОУПФУ від 23.03.2020 № 4470/03.1 ОСОБА_1 повідомлено про неможливість зарахування до стажу роботи періоду догляду за дитиною ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до досягнення трирічного віку з 14.04.1983 по 12.06.1984, у зв'язку з порушенням пункту 11 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637, згідно з яким час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми встановлюється на підставі свідоцтва про народження дитини та паспорта (у разі смерті дитини - свідоцтва про смерть). До заяви про перерахунок пенсії від 12.03.2020 ОСОБА_1 надано повторне свідоцтво про народження дитини ОСОБА_2 , видане відділом державної реєстрації актів цивільного стану по містах Рубіжне та Хрустальный Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) від 18.02.2020 серії НОМЕР_2 (копія додається). До свідоцтва про народження ОСОБА_2 ненадано паспорт дитини (у разі смерті дитини - свідоцтва про смерть) (арк. спр. 7, 44).

ОСОБА_2 народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 , матір'ю записана ОСОБА_1 , про що свідчить повторне свідоцтво про народження серія НОМЕР_2 , видане відділом державної реєстрації актів цивільного стану по містах Рубіжне та Хрустальний Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) 18.02.2020, актовий запис № 9 та повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження № 00026294058 від 07.05.2020 (арк. спр. 12, 13, 39).

Відповідно до повторного свідоцтва про шлюб серія НОМЕР_3 від 22.05.2018 18.10.2013 ОСОБА_1 уклала шлюб з ОСОБА_4 , прізвище дружини після державної реєстрації шлюбу є ОСОБА_1 (арк. спр. 40).

У трудовій книжці серія НОМЕР_4 від 03.10.1978 зазначено, ОСОБА_1 прийнята на роботу 27.09.1982, 13.04.1983 - звільнена, 13.06.1984 - прийнята на роботу (арк. спр. 8-11).

Вирішуючи справу по суті заявлених позовних вимог, суд зазначає таке.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом визначається Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-ІV (далі - Закон № 1058).

В силу пункту 1 частини першої статті 8 Закону №1058 право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають: громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.

Відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються, у тому числі, пенсія за віком ( пункт 1 частини першої статті 9 Закону №1058).

Статтею 26 Закону №1058 визначені умови призначення пенсії за віком.

Згідно із частиною першою статті 44 Закону №1058 заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Тобто, Законом №1058 передбачено, що як для призначення, так і для перерахунку пенсії особа повинна звернутися із відповідною заявою та необхідними документами особисто або через представника до територіального органу Пенсійного фонду.

Відповідно до пункту 1.1 розділу І Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженому постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846 (далі - Порядок № 22-1), заява про призначення пенсії непрацюючим особам, а також членам сім'ї у зв'язку з втратою годувальника подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, об'єднаного управління (далі - орган, що призначає пенсію) за місцем проживання (реєстрації).

Пунктом 3.3. розділу ІІІ Порядку № 22-1 визначено, що саме «орган, що призначає пенсію», надає роз'яснення особам з питань призначення та виплати пенсій.

Пункт 4.7. розділу ІV Порядку № 22-1 також визначає, що право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.

Натомість, відповідач проігнорував вище зазначені нормативно визначені вимоги для належного прийняття та розгляду документів щодо перерахунку пенсії позивачу.

З урахуванням положень пункту 4.7. розділу ІV Порядку № 22-1 саме відповідач як орган, що призначає пенсію, повинен спочатку всебічно, повно і об'єктивно розглянути усі подані документи, на підставі пункту 3.3. розділу ІІІ вказаного Порядку надати необхідні роз'яснення, і лише після цього вирішувати питання про наявність чи відсутність права особи на одержання/перерахунок пенсії.

Матеріалами справи встановлено, що відповідач належним чином не оцінював подані позивачем документи, не надавав необхідних фахових роз'яснень (порушення п. 3 Порядку № 637).

Натомість, судом встановлено, що повторне свідоцтво про народження серія НОМЕР_2 ОСОБА_2 відповідає Правилам державної реєстрації актів цивільного стану в України, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 № 52/5 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.10.2000 за №719/4940, де матір'ю зазначена позивачка.

Згідно приписів пункту 11 Порядку № 637 час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми встановлюється на підставі: свідоцтва про народження дитини «або» паспорта.

Тобто, позивач надала необхідні документи, визначені пунктом 11 Порядку № 637, а відповідач мав необхідні документи для правильного визначення відповідного періоду.

Отже, відповідачем не доведено правомірність прийняття свого рішення щодо відмови у перерахунку пенсії за віком позивачу з урахуванням часу догляду непрацюючої матері за малолітньою дитиною з 14.04.1983 по 12.06.1984, у зв'язку з чим, суд доходить висновку про обґрунтованість заявлених позивачем вимог та необхідністю задоволення позову.

Таким чином, суд вважає, що є всі підстави для зарахування ОСОБА_1 до загального страхового стажу час догляду непрацюючої матері за малолітньою дитиною з 14.04.1983 по 12.06.1984 та необхідності здійснення перерахунку раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2020.

Щодо способу захисту порушеного права суд зазначає таке.

Позивач просить визнати частково протиправним та скасувати частково рішення Рубіжанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області № 124150000053 від 16.03.2020 про перерахунок пенсії ОСОБА_1 в частині незарахування до її загального страхового стажу часу догляду непрацюючої матері за малолітньою дитиною з 14.04.1983 по 12.06.1984.

Однак такі вимоги не відповідають фактичним обставинам, оскільки рішення № 124150000053 від 16.03.2020 не містить положень про незарахування до загального страхового стажу позивачки часу догляду непрацюючої матері за малолітньою дитиною з 14.04.1983 по 12.06.1984.

Як наслідок, оскаржуване рішення підлягає скасуванню повністю, оскільки не містить повного необхідного стажу позивачки.

Зобов'язання відповідача зарахувати ОСОБА_1 до загального страхового стажу часу догляду непрацюючої матері за малолітньою дитиною з 14.04.1983 по 12.06.1984 та здійснити перерахунок раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2020 повністю відновлює порушене право позивачки, оскільки саме з 01.03.2020 вона має право на перерахунок пенсії із зарахуванням спірного періоду з 14.04.1983 по 12.06.1984 до загального страхового стажу.

У зв'язку з чим позовні вимоги підлягають частковому задоволенню в частині способу захисту порушеного права.

Позиція Рубіжанського ОУПФУ щодо стягнення з відповідача судових витрати за рахунок бюджетних асигнувань та відсутність, на його думку, правових підстав для такого стягнення з урахуванням положень частин першої та другої статті 73 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» є хибною з огляду на таке.

Судовий збір є видом судових витрат, питання розподілу якого врегульовано главою 8 КАС України та нормами Закону України «Про судовий збір». Питання стягнення судового збору не є позовними вимогами, а в обов'язковому порядку вирішується судом при вирішенні справи по суті.

Як наслідок, посилання відповідача на положення статті 73 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» при вирішенні питання про розподіл судового збору є безпідставним.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Ухвалою суду від 16.06.2020 про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі відстрочено позивачу сплату судового збору у розмірі 840,80 грн. до ухвалення судового рішення у справі.

Оскільки у даній справі позовні вимоги підлягають задоволенню в частині зарахувати до загального страхового стажу часу догляду непрацюючої матері за малолітньою дитиною та здійснення перерахунку раніше призначеної пенсії, судовий збір у розмірі 840,80 грн. до Державного бюджету України належить стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Рубіжанського ОУПФУ.

Керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 19, 20, 32, 77, 139, 241-246, 250, 262, 371 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Рубіжанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Луганської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Рубіжанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області № 124150000053 від 16.03.2020 про перерахунок пенсії ОСОБА_1 .

Зобов'язати Рубіжанське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області зарахувати ОСОБА_1 до загального страхового стажу час догляду непрацюючої матері за малолітньою дитиною з 14.04.1983 по 12.06.1984 та здійснити перерахунок раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2020.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Рубіжанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області (ідентифікаційний код 41245565, місцезнаходження: 93009, Луганська область, м. Рубіжне, вул. Студентська, буд. 35 А) до Державного бюджету України судовий збір в сумі 840,80 грн (вісімсот сорок гривень 80 коп.).

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С.В. Борзаниця