Рішення від 24.06.2020 по справі 280/551/20

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 червня 2020 року Справа № 280/551/20 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді: Семененко М.О., за участю секретаря судового засідання: Прус Я.І., представника позивача: адвоката Гребнєва І.І., представника відповідача: Урсуленка О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовною заявою

ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 )

до Регіонального сервісного центру МВС в Запорізькій області в особі Територіального сервісного центру МВС №2345 (69035, м.Запоріжжя, вул.Незалежної України, буд.57; код ЄДРПОУ 40112207)

про визнання рішення протиправним,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) до Регіонального сервісного центру МВС в Запорізькій області в особі Територіального сервісного центру МВС №2345 (далі - відповідач), в якій позивач просить суд визнати протиправним рішення відповідача, прийняте щодо заяви позивача від 03.10.2019 про перереєстрацію транспортного засобу - автомобіля КАМАЗ 65115, 2004 року випуску, д.н.з. НОМЕР_2 оранжевого кольору, шасі номер НОМЕР_3 , № двигуна НОМЕР_4 , свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу: серія НОМЕР_5 .

Позовна заява подана представником позивача адвокатом Гребнєвим І.І., який діє на підставі ордеру серії НОМЕР_6 .

В обґрунтування позовних вимог представник позивача вказує, що позивач звернувся до відповідача із заявою з метою перереєстрації автомобіля КАМАЗ 65115, 2004 року випуску, д.н.з. НОМЕР_2 оранжевого кольору, шасі номер НОМЕР_3 , номер двигуна - НОМЕР_4 , свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу: серія НОМЕР_5 , однак у перереєстрації вказаного транспортного засобу було відмовлено з посиланням на абзац 4 пункту 15 Постанови Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 №1388 «Про затвердження порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів» (далі - Порядок №1388). Звертає увагу, що при відмові у перереєстрації транспортного засобу, відповідач обмежився лише послався на норму Порядку №1388, однак конкретно не визначив підставу відмови. З усної бесіди зі службовою особою сервісного центру позивачу стало відомо, що підставою для відмови перереєстрації транспортного засобу стало відсутність на кабіні автомобіля дублюючого ідентифікаційного номеру рами (шасі). Зазначає, що відповідно до положень Порядку №1388 частинами автомобіля де обов'язково повинен міститись ідентифікаційний номер є: кузов, шасі, рама. У свою чергу кабіна є змінним вузлом транспортного засобу та не потребує обов'язкової додаткової наявності на ній дублюючого ідентифікаційного номеру рами (шасі). Просить позов задовольнити.

Ухвалою суду від 28.01.2020 позовну заяву залишено без руху, позивачу надано строк для усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою суду від 12.02.2020 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження. Призначено судове засідання на 03.03.2020.

Ухвалою суду від 03.03.2020 відкладено розгляд справи на 30.03.2020.

04.03.2020 відповідач подав відзив на позовну заяву (вх.№10298), у якому зазначає, що позивачу було відмовлено у перереєстрації транспортного засобу у зв'язку з тим, що судовим експертом досліджено вантажний транспортний засіб позивача та встановлено, що заводська табличка (шилда) з дублюючим номером шасі відсутня. Проте дублюючий ідентифікаційний номер на транспортних засобах рамної конструкції обов'язково наноситься на рамі та на кузові (кабіні). Звертає увагу, що позивачем до позовної заяви не додано документів, які необхідні для проведенню перереєстрації транспортного засобу на нового власника, зокрема доказів сплати обов'язкових платежів та документів що підтверджують правомірність придбання транспортного засобу, його складових частин, що мають ідентифікаційні номери. Крім того, звертає увагу що позовні вимоги заявлені не належним позивачем та до неналежного відповідача, оскільки до сервісного центру з метою перереєстрації транспортного засобу має звернутись новий власник, а не ОСОБА_1 , у свою чергу, до компетенції регіональних сервісних центрів не відноситься вчинення фактичних реєстраційних дій з транспортними засобами. Просить у задоволенні позову відмовити у повному обсязі.

16.03.2020 представник позивача подав відповідь на відзив (вх.№12077), з якої вбачається, що він не погоджується з доводами, викладеними у відзиві на позовну заяву, з підстав, викладених у позовній заяві, та звертає увагу, що станом на час виникнення спірних правовідносин позивач був власником транспортного засобу, отже, позов пред'явлений належним позивачем. Спірне рішення винесено Територіальним сервісним центром МВС №2345, який є суб'єктом владних повноважень, однак враховуючи те, що територіальний сервісний центр не є самостійною юридичною особою, а є структурним підрозділом Регіонального сервісного центру МВС в Запорізькій області, відповідачем у справі визначено Регіональний сервісний центр МВС в Запорізькій області в особі Територіального сервісного центру МВС №2345, тобто позов пред'явлено до належного позивача. Крім того, вважає необґрунтованими доводи відповідача про не надання до позовної заяви документів, які необхідні для проведення перереєстрації транспортного засобу на нового власника, оскільки вказане не було підставою для відмови у перереєстрації транспортного засобу.

Ухвалою суду від 30.03.2020 відкладено розгляд справи та призначено судове засідання на 12.05.2020.

Ухвалою суду від 12.05.2020 відкладено розгляд справи та призначено судове засідання на 03.06.2020.

Ухвалою суду від 03.06.2020 відкладено розгляд справи та призначено судове засідання на 24.06.2020.

У судовому засіданні 24.06.2020 представники сторін підтримали свої вимоги та заперечення з підстав, викладених у заявах по суті справи.

У судовому засіданні 24.06.2020 судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Заслухавши вступне слово та пояснення представників сторін, дослідивши заяви по суті справи та надані сторонами письмові докази, суд встановив такі обставини.

03.10.2019 ОСОБА_1 з метою відчуження транспортного засобу - автомобіля КАМАЗ 65115, 2004 року випуску, д.н.з. НОМЕР_2 оранжевого кольору, шасі номер НОМЕР_3 , звернувся до Територіального сервісного центру №2345 Регіонального сервісного центру МВС в Запорізькій області для здійснення перереєстрації транспортного засобу на іншу особу (покупця).

Рішенням Територіального сервісного центру №2345 Регіонального сервісного центру МВС в Запорізькій області, оформлене листом від 03.01.2020 №31/8/45-12, відмовлено позивачу у перереєстрації транспортного засобу - автомобіля КАМАЗ 65115, 2004 року випуску, д.н.з. НОМЕР_2 оранжевого кольору, шасі номер НОМЕР_3 . З посиланням на абзац 4 пункту 15 Порядку №1388 відповідач зазначив, що державна реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів, крім випадків вибракування їх у цілому, без ідентифікаційного номера або із знищеними, пошкодженими (один чи кілька символів номера візуально не визначаються) чи підробленими (змінено один або кілька символів номера, замінено панель (табличку) або частину панелі (таблички) з номером) ідентифікаційними номерами складових частин (кузова, шасі, рами) не допускається.

Вважаючи протиправним вищевказане рішення про відмову у перереєстрації транспортного засобу, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд виходить з наступного.

Суспільні відносини у сфері дорожнього руху та його безпеки, визначає права, обов'язки і відповідальність суб'єктів - учасників дорожнього руху, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, об'єднань, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та господарювання (далі - міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та об'єднань) регулюються Законом України «Про дорожній рух» від 30.06.1993 №3353-XII (далі -Закон №3353-XII).

Відповідно до статті 34 Закону №3353-XII державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків.

Основні функції, права, організацію та забезпечення діяльності територіального сервісного центру МВС визначає Положення про територіальний сервісний центр МВС, затверджений наказом Міністерства внутрішніх Справ МВС від 29.12.2015 №1646, в силу пунктів 1-2 якого Територіальний сервісний центр МВС (далі - ТСЦ МВС) є структурним підрозділом територіального органу МВС - регіонального сервісного центру МВС (далі - РСЦ МВС). ТСЦ МВС у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства України та цим Положенням.

Розділом ІІ вищезазначеного положення передбачено, що ТСЦ МВС відповідно до чинного законодавства, зокрема, проводить реєстрацію (перереєстрацію) транспортних засобів з видачею свідоцтв про реєстрацію, тимчасових реєстраційних талонів (далі - реєстраційні документи) та номерних знаків на транспортні засоби, здійснення обміну реєстраційних документів та номерних знаків на транспортні засоби, зняття з обліку зареєстрованих транспортних засобів.

Єдина на території України процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (далі - транспортні засоби), оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків, встановлена Порядком №1388.

Відповідно до пункту 3 Порядку №1388 державна реєстрація транспортних засобів проводиться територіальними органами з надання сервісних послуг МВС (далі - сервісні центри МВС) з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також для ведення їх обліку та запобіганню вчиненню щодо них протиправних дій.

Згідно з пунктом 8 Порядку №1388 державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів.

Положеннями пункту 15 Порядку №1388 визначено, під час проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортні засоби (крім випадків реєстрації нових транспортних засобів, перереєстрації транспортних засобів у зв'язку із зміною найменування та адреси юридичних осіб, прізвища, імені чи по батькові, місця проживання фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, установлення газобалонного обладнання, видачі тимчасового реєстраційного талона під час передачі права користування та/або розпорядження транспортними засобами, вибракування їх у цілому) підлягають огляду фахівцями експертної служби МВС з метою звірення ідентифікаційних номерів їх складових частин з номерами, зазначеними в поданих власником для реєстрації документах. За результатами огляду в документах, які подаються для державної реєстрації, робиться відповідна відмітка або складається акт огляду. Експертне дослідження транспортного засобу і реєстраційних документів на транспортний засіб (інших документів, які є підставою для реєстрації транспортного засобу) проводиться за заявою власника з метою визначення справжності ідентифікаційних номерів транспортного засобу і реєстраційних документів. Експертне дослідження проводиться фахівцями експертної служби МВС або судовими експертами державних спеціалізованих установ, які мають присвоєну в установленому Законом України "Про судову експертизу" (4038-12) порядку кваліфікацію судового експерта з правом проведення досліджень за відповідними експертними спеціальностями. За результатами дослідження складається висновок експертного дослідження, який додається до документів, що подаються для державної реєстрації. Установлення відповідності конструкції, перевірка за Єдиним державним реєстром транспортних засобів, автоматизованою базою даних про розшукувані транспортні засоби, банком даних Генерального секретаріату Інтерполу, перевірка відомостей про обмеження відчуження за Державним реєстром обтяжень рухомого майна та відомостей про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, а також про реєстрацію місця проживання за Єдиним державним демографічним реєстром, відомостей про особу за Єдиним реєстром боржників, дійсності довіреності за Єдиним реєстром довіреностей проводяться уповноваженими особами сервісного центру МВС.

Державна реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів, крім випадків вибракування їх у цілому, без ідентифікаційного номера або із знищеними, пошкодженими (один чи кілька символів номера візуально не визначаються) чи підробленими (змінено один або кілька символів номера, замінено панель (табличку) або частину панелі (таблички) з номером) ідентифікаційними номерами складових частин (кузова, шасі, рами) не допускається.

З аналізу вищезазначених норм чинного законодавства вбачається, що територіальні сервісні центри МВС уповноважені відмовляти, зокрема, у перереєстрації транспортного засобу без ідентифікаційного номера або із знищеними, пошкодженими чи ідентифікаційними номерами складових частин (кузова, шасі, рами).

Зі змісту оскаржуваного рішення вбачається, що відповідач, відмовляючи у перереєстрації транспортного засобу, обмежився лише загальним цитуванням норми пункту 15 Порядку №1388, а саме: «Державна реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів, крім випадків вибракування їх у цілому, без ідентифікаційного номера або із знищеними, пошкодженими (один чи кілька символів номера візуально не визначаються) чи підробленими (змінено один або кілька символів номера, замінено панель (табличку) або частину панелі (таблички) з номером) ідентифікаційними номерами складових частин (кузова, шасі, рами) не допускається».

Суд зазначає, що відмовляючи у перереєстрації транспортного засобу, суб'єкт владних повноважень повинен навести достатні обґрунтування такого рішення, оскільки загальними вимогами, які висуваються до акта індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

Невиконання суб'єктом владних повноважень вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.

Проаналізувавши зміст оскаржуваного рішення, оформленого листом від 03.01.2020 №31/8/45-12, суд зазначає, що в ньому відсутні конкретні підстави та мотиви його прийняття, оскільки процитована норма Порядку №1388 наводить одразу декілька підстав для відмови у перереєстрації транспортного засобу, а саме відсутність ідентифікаційного номера взагалі або наявність знищених, пошкоджених, підроблених ідентифікаційних номерів складових частин (кузова, шасі, рами).

Відповідач у відзиві на позовну заяву зазначив, що підставою для відмови позивачу у перереєстрації транспортного засобу стало встановлення Висновком експертного дослідження Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України від 03.01.2020 №08/2345/13 факту відсутності заводської таблички (шилда) з дублюючим номером шасі, оскільки дублюючий ідентифікаційний номер на транспортних засобах рамної конструкції обов'язково наноситься на рамі та на кузові (кабіні).

Суд зазначає, що за приписами частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Відтак, оскільки наведені відповідачем у відзиві на позовну заяву підстави відмови у перереєстрації транспортного засобу не були відображенні в оскаржуваному рішенні, то відповідно підстави для їх врахування та правової оцінки судом відсутні.

Крім того, суд звертає увагу, що процитована у спірному рішенні норма Порядку №1388 не містить такої підстави для відмови в перереєстрації транспортного засобу, як відсутність дублюючого ідентифікаційного номеру шасі на кабіні транспортного засобу.

З аналізу вказаної норми вбачається, що частинами транспортного засобу, де обов'язково повинен міститись ідентифікаційний номер, є кузов, шасі, рама.

При цьому, слід зазначити, що кабіна є змінним вузлом транспортного засобу та не потребує обов'язкової додаткової наявності на ній дублюючого ідентифікаційного номеру рами (шасі), за умови його наявності на рамі (шасі).

Підсумовуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що рішення Територіального сервісного центру №2345 Регіонального сервісного центру МВС в Запорізькій області, оформлене листом від 03.01.2020 №31/8/45-12, прийнято без урахування усіх обставин, що мали значення для прийняття рішення, а відтак є протиправним.

При цьому, суд відхиляє доводи відповідача про те, що позивачем до позовної заяви не додано документів, які необхідні для проведення перереєстрації транспортного засобу на нового власника, зокрема доказів сплати обов'язкових платежів та документів що підтверджують правомірність придбання транспортного засобу, його складових частин, що мають ідентифікаційні номери, оскільки зі змісту оскаржуваного рішення не вбачається, що підставою для відмови у перереєстрації транспортного засобу стала відсутність конкретних документів, які необхідні для проведення перереєстрації транспортного засобу.

Також суд вважає хибними аргументи позивача про те, що позовні вимоги заявлені не належним позивачем та до неналежного відповідача, з огляду на таке.

Відповідно до положень статті 4 КАС України позивач це особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подано позов до адміністративного суду; відповідач це суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Зі змісту пункту 8 Порядку №1388 вбачається, що державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі, зокрема, заяв власників транспортного засобу.

Судом встановлено, та не заперечується відповідачем, що станом на день подання заяви та винесення спірного рішення про відмову у перереєстрації транспортного засобу, позивач був власником автомобіля КАМАЗ 65115, 2004 року випуску, та, вважаючи таку відмову протиправною, звернувся до суду з метою захисту порушених прав.

У свою чергу, позивач звернувся із заявою про перереєстрацію транспортного засобу саме до Територіального сервісного центру №2345 Регіонального сервісного центу МВС у Запорізькій області та спірне рішення, оформлене листом від 03.01.2020 №31/8/45-12, винесено вказаним суб'єктом владних повноважень.

Однак враховуючи те, що Територіальний сервісний центр №2345 не є самостійною юридичною особою, а є структурним підрозділом територіального органу МВС - Регіонального сервісного центру МВС, відповідачем у справі визначено Регіональний сервісний центр МВС в Запорізькій області в особі Територіального сервісного центру МВС №2345.

Посилання відповідача на те, що до компетенції регіональних сервісних центрів не відноситься вчинення фактичних реєстраційних дій з транспортними засобами, суд вважає безпідставними, оскільки в межах розгляду даної справи позивачем не заявлені позовні вимоги зобов'язального характеру.

Таким чином позовні вимоги у даній справі пред'явлені належним позивачем до належного відповідача.

Згідно з частинами 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до положень статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

За наведеного вище суд вважає, що заявлені позовні вимоги знайшли своє підтвердження, є обґрунтованими, а надані сторонами письмові докази є належними та достатніми для постановлення судового рішення про задоволення адміністративного позову.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає таке.

Згідно з частиною 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

У зв'язку із викладеним, понесені позивачем судові витрати на оплату судового збору в розмірі 840,80 грн. підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Регіонального сервісного центру МВС в Запорізькій області.

Керуючись ст.ст.2, 5, 9, 77, 132, 139, 143, 243-246, 255, 295, п.3 розділу VI «Прикінцеві положення» КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправним рішення Територіального сервісного центру №2345 Регіонального сервісного центру МВС в Запорізькій області, оформлене листом від 03 січня 2020 року №31/8/45-12, про відмову в перереєстрації транспортного засобу - автомобіля КАМАЗ 65115, 2004 року випуску, д.н.з. НОМЕР_2 оранжевого кольору, шасі номер НОМЕР_3 , який належить ОСОБА_1 .

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Регіонального сервісного центру МВС в Запорізькій області судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 840,80 грн. (вісімсот сорок гривень 80 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

З урахуванням пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), процесуальні строки, зокрема, строки апеляційного оскарження продовжуються на строк дії такого карантину.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.

Повне найменування сторін та інших учасників справи:

Позивач - ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 .

Відповідач - Регіональний сервісний центр МВС в Запорізькій області в особі Територіального сервісного центру МВС №2345, місцезнаходження: 69035, м.Запоріжжя, вул.Незалежної України, буд.57; код ЄДРПОУ 40112207.

Повне судове рішення складено 30.06.2020.

Суддя М.О. Семененко