Постанова від 26.06.2020 по справі 716/1000/20

Справа №: 716/1000/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.06.2020 суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Стрілець Я.С., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли від Заставнівського ВП Кіцманського ВП ГУНП України в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає по АДРЕСА_1 , приватного підприємця, не одруженого, про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст.44-3 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 28.03.2020, біля 12 год. 00 хв., 31.03.2020, біля 09 год. 30 хв., та 24.06.2020, близько 09 год. 30 хв., здійснював реалізацію власних м'ясних виробів в орендованому кіоску на місцевому ринку в м. Заставна без засобів індивідуального захисту, а саме без маски, рукавичок та дизенфікуючих засобів, чим порушив вимоги Постанови Кабінету Міністрів України №211 від 11.03.2020 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та Постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 20 травня 2020 р. № 392 зі змінами, внесеними Постановою КМУ №500 від 17.06.2020, тим самим вчинив правопорушення, передбачене ст.44-3 КУпАП.

В суді ОСОБА_1 вину у вчиненні вказаного порушення визнав повністю, в скоєному розкаявся.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, приходжу до наступного висновку.

Відповідно до ст. 44-3 КУпАП адміністративна відповідальність настає за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Частиною 1 статті 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» визначено, що карантин - це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.

Частиною 1 статті 3 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» визначено, зокрема, що Кабінет Міністрів України у сфері захисту населення від інфекційних хвороб: розробляє і здійснює відповідні державні цільові програми; координує та спрямовує роботу міністерств, інших органів виконавчої влади; вирішує інші питання у межах повноважень, визначених законом.

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 (в редакції станом на 28.03.2020) «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 року, було запроваджено на території України ряд заходів, спрямованих на протидію та подолання ситуації, яка склалась на території України у зв'язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Згідно п. 1 постанови КМУ №211 від 11.03.2020 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19» (із змінами, внесеними Постановою КМУ від 25.03.2020 за №239) з 12.03.2020 в Україні встановлено карантин та відповідно до п.п.3 п.2 даної Постанови заборонено до 24 квітня 2020 роботу суб'єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім: торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, засобами зв'язку за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

В подальшому згідно п.п. 1 п.3 Постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 20 травня 2020 р. № 392 (із змінами, внесеними Постановою КМУ №500 від 17.06.2020) з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, з 22 травня 2020 р. до 31 липня 2020 р. встановлено заборону перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

З наведеного вбачається визначений склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП.

Вина ОСОБА_2 у вчиненні вищевказаного правопорушення, крім визнання вини, підтверджується зібраними у матеріалах справи доказами, зокрема протоколами про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 739673 від 31.03.2020, серії АПР18 №739672 від 28.03.2020 та серії АПР18№739847 від 24.06.2020; рапортами та фототаблицями з наочним відображенням факту реалізації ОСОБА_2 м'ясних виробів в приміщенні кіоску без засобів індивідуального захисту.

Таким чином, вважаю, що в діях ОСОБА_2 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, за що він повинен нести відповідальність.

Згідно ч.2 ст. 36 КпАП України якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи наведене, характер вчинених правопорушень, ступінь вини особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, приходжу до висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції ст. 44-3 КУпАП.

Згідно ст. 401 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

З вказаних підстав з ОСОБА_1 на користь держави слід стягнути судовий збір в розмірі 420,40 грн.

На підставівикладеного та керуючись ст.ст. 36, 401, 44-3, 283, 284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий 27.06.1995 Заставнівським РВ УМВС в Чернівецькій області, адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000, 00 (сімнадцять тисяч) гривень (отримувач коштів - Заставнівське УК/Заставнівський р-н, код за ЄДРПОУ - 36752386, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) - 899998, номер рахунку - UA608999980313020106000024066, код класифікації доходів бюджету -2108110), за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 44-3 КУпАП.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий 27.06.1995 Заставнівським РВ УМВС в Чернівецькій області, судовий збір на користь держави в розмірі - 420 (чотирьохсот двадцяти) гривень 40 копійок (отримувач коштів - ГУК у м.Києві /м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача - казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) - 899998, рахунок отримувача-UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106).

Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Чернівецького апеляційного суду через Заставнівський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя Ярослав СТРІЛЕЦЬ