Справа № 161/10289/20
Провадження № 1-в/161/167/20
30 червня 2020 року м. Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши подання начальника Луцького ВП ГУНП України у Волинській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт.Голоби Ковельського району Волинської області, жителя АДРЕСА_1 , не одруженого, не працює, раніше неодноразово судимого, востаннє вироком Луцького міськрайонного суду Волинської області від 07 травня 2012 року за ч. 3 ст. 185, 71 КК України до покарання у виді 5 років позбавлення волі, звільненого 13 жовтня 2016 року з місць позбавлення волі по відбуттю строку покарання,
за участю прокурора ОСОБА_5 ,
представника Луцького ВП ГУНП України у Волинській області ОСОБА_6 ,
особи, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 ,
Як вбачається із подання, після звільнення із місць позбавлення волі, незважаючи на попередження органів Національної поліції, ОСОБА_4 систематично вчиняє правопорушення, передбачені КУпАП, за що притягувався до адміністративної відповідальності. Зокрема, 19 березня 2020 року за ч. 1 ст. 178 КУпАП у виді попередження, 08 травня 2020 року за ч. 2 ст. 178 КУпАП у виді штрафу в розмірі 51 грн. та 17 червня 2020 року за ст. 175-1 КУпАП у виді попередження. Крім того, працівниками Луцького ВП ГУНП України у Волинській області з останнім проводилися профілактично-виховні бесіди та виносилися попередження про встановлення адміністративного нагляду, при цьому, систематично порушує громадський порядок, зловживає спиртними напоями, підтримує стосунки з особами, що ведуть сумнівний спосіб життя, а тому ставиться питання про встановлення щодо нього адміністративного нагляду терміном на 1 рік із наступними обмеженнями: заборонити відвідування ресторанів, кафе, барів та інших закладів громадського харчування, де продаються спиртні напої на розлив; з'являтися в Луцький ВП ГУНП у Волинській області для реєстрації 1-го числа кожного місяця.
Заслухавши думку представника Луцького ВП ГУНП України у Волинській області, який подання підтримав, пояснення прокурора, який заперечував з приводу встановлення адміністративного нагляду, оскільки відсутні підстави вважати про системність вчинених првопорушень, ОСОБА_4 , який також заперечував щодо встановлення відносно нього адміністративного нагляду, оглянувши та дослідивши матеріали подання та долучені до нього матеріали, суд приходить до висновку, що в задоволенні подання слід відмовити з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 востаннє засуджений вироком Луцького міськрайонного суду Волинської області від 07 травня 2012 року за ч. 3 ст. 185, 71 КК України до покарання у виді 5 років позбавлення волі, звільненого 13 жовтня 2016 року з місць позбавлення волі по відбуттю строку покарання, разом з тим вчиняв правопорушення, передбачені КУпАП, за що притягувався до адміністративної відповідальності. Зокрема, 19 березня 2020 року за ч. 1 ст. 178 КУпАП у виді попередження, 08 травня 2020 року за ч. 2 ст. 178 КУпАП у виді штрафу в розмірі 51 грн. та 17 червня 2020 року за ст. 175-1 КУпАП у виді попередження.
Відповідно до вимог п. "в" ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно до вимог Наказу МВС України Державного Департаменту України з питань виконання покарань від 04.11.2003 року № 1303/203 "Про затвердження Інструкції про організацію здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі" у п. 1.2 вказано, що адміністративний нагляд установлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими із місць позбавлення волі та здійснення на них виховного впливу.
Відповідно до вимог п.п. 1.4.1, 1.4.2. цього ж Наказу адміністративний нагляд установлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства та засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, учиняють інші правопорушення.
Зважаючи на те, що у поданні не наведено підстав та фактів про небажання ОСОБА_4 стати на шлях виправлення та доцільність установлення адміністративного нагляду, адже скоєні ним адміністративні правопорушення, на думку суду, жодним чином не підтверджують його небезпечність для суспільства, систематичних порушень громадського порядку і прав інших громадян ним не здійснювалось, а тому враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що в задоволенні подання слід відмовити.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 3, 5, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", суд, -
В задоволенні подання начальника Луцького ВП ГУНП України у Волинській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 - відмовити.
Копію ухвали вручити учасникам судового провадження.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Волинського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення через Луцький міськрайонний суд Волинської області.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Головуючий:/підпис/
Згідно з оригіналом:
Суддя Луцького міськрайонного суду ОСОБА_1