Рішення від 30.06.2020 по справі 420/3958/20

Справа № 420/3958/20

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 червня 2020 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Свиди Л.І.

при секретарі судового засідання - Донець В.Р.

за участю сторін:

позивача - ОСОБА_1

представника відповідача - Муняна Є.О.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, визнання протиправною та скасування податкової вимоги, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До суду звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправними дій відповідача щодо взяття на облік ОСОБА_1 як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - самозайнятої особи, що проводить незалежну професійну діяльність, зобов'язання відповідача зняти ОСОБА_1 з обліку, як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - самозайнятої особи, що проводить незалежну професійну діяльність, визнання протиправною та скасування вимоги Головного управління ДПС в Одеській області від 27 січня 2020 року №Ф-1002-17 про сплату ОСОБА_1 боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 2243,34 грн., зобов'язання відповідача здійснити коригування відомостей в інтегрованій картці платника податків ОСОБА_1 шляхом виключення відомостей щодо наявності недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

За цією позовною заявою відкрито спрощене позовне провадження у відповідності до ст. 12 КАС України та наданий відповідачу строк для подання до суду відзиву на цю заяву, а позивачу - відповіді на відзив.

Позивач в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав в повному обсязі. Позов обґрунтований позивачем тим, що він є фізичною особою-підприємцем та одночасно адвокатом. Позивачем зазначено, що ним, як фізичною особою-підприємцем, а також його роботодавцями добросовісно виконувався обов'язок щодо сплати єдиного внеску, що підтверджується обліковою карткою позивача та індивідуальними відомостями про застраховану особу загальнообов'язкового соціального страхування Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру Пенсійного фонду України про дані про нарахування заробітної плати, а тому у відповідача відсутні підстави для формування та направлення позивачу оскаржуваної вимоги про сплату боргу. Позивач зазначає, що оскільки він не перебуває на обліку платника ЄСВ як особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, та відповідно не подає звітності як такий платник, у ГУ ДПС в Одеській області відсутні підстави для встановлення йому ознаки незалежної професійної діяльності та нарахувало на цій підставі ЄСВ, а тому оскаржувана вимога є протиправною та підлягає скасуванню.

Представник відповідача в судове засідання з'явився. З відзиву на позовну заяву вбачається, що на підставі вимог Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» ОСОБА_1 нарахований єдиний внесок, як фізичній особі-підприємцю на спрощеній системі оподаткування, а також як особі, що займається незалежною професійною діяльністю. Враховуючи невчасну сплату позивачем єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, відповідачем винесено оскаржувану вимогу.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, докази, якими обґрунтовуються позовні вимоги та заперечення проти позову, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

З 22 жовтня 2013 року позивач здійснює підприємницьку діяльність як фізична особа-підприємець, та 23 жовтня 2013 року взятий на облік як платник податків, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (аркуші справи 18-22).

На підставі рішення Ради адвокатів Одеської області № 10 від 16.05.2018 року ОСОБА_1 видано свідоцтво Серії НОМЕР_1 про право на зайняття адвокатською діяльністю (аркуш справи 29).

Крім того, у 2018 та 2019 роках позивач працював у Національному університеті «Одеська юридична академія», ТОВ «Юридична консалтингова компанія Де-юре», ТОВ «Ітіс Трейд», що підтверджується індивідуальними відомостями про застраховану особу загальнообов'язкового соціального страхування Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру Пенсійного фонду України про дані про нарахування заробітної плати (аркуші справи 23-24).

Позивач зазначає, що будь-яких заяв до органів Державної фіскальної служби України та Державної податкової служби України про реєстрацію як самозайнятої особи або фізичної особи - підприємця із ознакою самозайнятої особи не подавав, будь-яких доходів від зайняття адвокатською діяльністю не отримував та не декларував.

При цьому, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від зайняття ним підприємницької діяльністю, як фізична особа-підприємець повністю сплачено у розмірі передбаченому чинним законодавством України, а його роботодавці при нарахуванні та виплаті йому доходів за трудовими договорами сплачували єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі передбаченому чинним законодавством України.

Проте, на адресу ОСОБА_1 надійшла вимога Головного управління ДПС в Одеській області про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування №Ф-1002-17 від 27 січня 2020 року на суму у розмірі 2243,34 грн. (аркуш справи 17).

Отримавши вказану вимогу, позивач звернувся до Головного управління ДПС в Одеській області із запитом на підтвердження конкретних періодів та сум виникнення у нього боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (аркуші справи 30-33), однак на час звернення до суду відповіді на вказаний запит не отримав, що і стало підставою для звернення до суду з цим позовом.

Суд звертає увагу, що справа №420/3958/20 є типовою по відношенню до зразкової справи № 520/3939/19.

При ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, у відповідності до ч. 3 ст. 291 КАС України, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Відповідно до ст. 19, 55, 67 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Права і свободи людини і громадянина захищаються судом, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п. п. 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, незалежна професійна діяльність - участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, приватних виконавців, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою-підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.

Відповідно до пункту 65.1, 65.2 ст. 65 Податкового кодексу України, взяття на облік фізичних осіб-підприємців у контролюючих органах здійснюється за податковою адресою на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, наданих державним реєстратором згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».

Облік самозайнятих осіб здійснюється шляхом внесення до Державного реєстру фізичних осіб-платників податків записів про державну реєстрацію або припинення підприємницької діяльності, незалежної професійної діяльності, перереєстрацію, постановку на облік, зняття з обліку, внесення змін стосовно самозайнятої особи, а також вчинення інших дій, що передбачені Порядком обліку платників податків, зборів.

При цьому, відповідно до п. п. 65.4.4 п. 65.4 ст. 65 Податкового кодексу України, контролюючий орган відмовляє в розгляді документів, поданих для взяття на облік особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, у разі коли фізична особа вже взята на облік як самозайнята особа.

Отже, податковим законодавством виключена можливість подвійного взяття на облік особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, у разі коли фізична особа вже взята на облік як самозайнята особа (фізична особа-підприємець).

Крім того, факт наявності в особи статусу фізичної особи-підприємця автоматично виключає можливість її взяття на облік в податкових органах як особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність.

Відповідно до положень пунктів 178.1, 178.2 статті 178 Податкового кодексу України, особи, які мають намір здійснювати незалежну професійну діяльність, зобов'язані стати на облік у контролюючих органах за місцем свого постійного проживання як самозайняті особи та отримати довідку про взяття на облік згідно із статтею 65 цього Кодексу. Доходи громадян, отримані протягом календарного року від провадження незалежної професійної діяльності, оподатковуються за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу.

З аналізу зазначених положень законодавства слідує, що діяльність адвоката підпадає під визначення незалежної професійної діяльності, оподаткування доходів від отримання якої регулюється статтею 178 Податкового кодексу України, лише у випадку, якщо така особа не зареєстрована як фізична особа-підприємець відповідно до вимог законодавства.

Крім того, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

В силу вимог п. 4, 5 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», платниками єдиного внеску є фізичні особи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності

Отже, законодавець розмежовує фізичних осіб-підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність. При цьому, порядок обліку та сплати єдиного внеску фізичними особами-підприємцями з ознакою провадження незалежної професійної діяльності Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» не передбачений.

«Порядком обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24 листопада 2014 року № 1162, визначаються питання взяття на облік, внесення змін до облікових даних та зняття з обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у територіальних органах Державної фіскальної служби України, надання контролюючим органам відомостей про зміну класу професійного ризику виробництва Фондом соціального страхування за період до 01 січня 2016 року, надання Пенсійному фонду України та фондам загальнообов'язкового державного соціального страхування даних про взяття/зняття з обліку платників єдиного внеску.

Відповідно до п. 3 розділу І, п. 3, 4 розділу ІІ, п. 1 розділу ІІІ «Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 листопада 2014 року № 1162, Порядок поширюється на платників єдиного внеску, зазначених у пунктах, зокрема, 4, 5 частини першої статті 4 Закону № 2464.

Дані про взяття на облік платників єдиного внеску в порядку інформаційної взаємодії передаються державному реєстратору в день взяття їх на облік за місцезнаходженням чи місцем проживання із зазначенням: дати взяття на облік, найменування та коду за ЄДРПОУ контролюючого органу, в якому такого платника взято на облік, реєстраційного номера платника єдиного внеску.

Взяття на облік юридичних осіб (їх відокремлених підрозділів) та фізичних осіб-підприємців, відомості щодо яких містяться в Єдиному державному реєстрі, як платників єдиного внеску підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру, яка надсилається (видається) цим юридичним особам (відокремленим підрозділам) та фізичним особам - підприємцям у порядку, встановленому Законом України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 15.05.2003 № 755-IV.

Взяття на облік платників єдиного внеску, на яких не поширюється дія Закону № 755, контролюючим органом здійснюється за місцезнаходженням чи місцем проживання у день отримання від них заяви про взяття на облік платника єдиного внеску за формою № 1-ЄСВ згідно з додатком 1, заяви про взяття на облік платника єдиного внеску (члена фермерського господарства) за формою № 12-ЄСВ згідно з додатком 2 до цього Порядку.

Таким чином, аналіз положень «Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 листопада 2014 року № 1162, свідчить про те, що взяття контролюючим органом на облік платників єдиного внеску осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, здійснюється виключно за заявою такої особи за формою № 1-ЄСВ. Взяття на облік платників єдиного внеску осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, контролюючим органом за власною ініціативою шляхом встановлення ознаки незалежної професійної діяльності Порядок №1162 не передбачає.

Відповідно до п. 1 ч.1 ст.1 ст. 1, ч. 1, 2, абз. 2 ч. 3 ст. 16, абз. 3 ч. 1, ч. 2 ст. 20, Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування - організаційно-технічна система, призначена для накопичення, зберігання та використання інформації про збір та ведення обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, його платників та застрахованих осіб, що складається з реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб.

Державний реєстр створюється для забезпечення, зокрема, ведення обліку платників і застрахованих осіб у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування та їх ідентифікації.

Державний реєстр складається з реєстру страхувальників і реєстру застрахованих осіб.

Ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру здійснюється на підставі положення, що затверджується Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Реєстр застрахованих осіб формує та веде Пенсійний фонд, користувачами цього реєстру є органи доходів і зборів та фонди загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відомості про фізичних осіб-підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, подаються безпосередньо зазначеними особами.

Відповідно до п. 1, 2 розділу ІІІ «Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування», затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України від 18 червня 2014 року №10-1, з метою забезпечення обробки інформації в Реєстрі застрахованих осіб для кожної застрахованої особи автоматично створюється облікова картка, якій присвоюється номер облікової картки.

Облікова картка відкривається у разі, зокрема, надходження у складі звітності відомостей про суми нарахованого доходу та єдиного внеску фізичних осіб-підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність; в інших випадках, передбачених Законом.

До облікових карток Реєстру застрахованих осіб вносяться відомості про фізичних осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню відповідно до законодавства, та інша інформація, необхідна для обчислення, призначення та здійснення страхових виплат за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, зокрема відомості про фізичних осіб - підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність; відомості про нарахування страхових внесків та єдиного внеску фізичними особами - підприємцями та особами, які провадять незалежну професійну діяльність.

Враховуючи те, що позивач не подав до податкового органу заяви щодо реєстрації як самозайнятої особи або фізичної особи - підприємця із ознакою самозайнятої особи, відповідної звітності, у ГУ ДПС в Одеській області відсутні повноваження за власною ініціативою (без заяви та звітності платника ЄСВ) вносити зміни до облікової картки платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування шляхом встановлення ознаки незалежної професійної діяльності та відповідно нараховувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі мінімального страхового внеску на місяць, визначеного Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», а тому дії відповідача щодо взяття на облік ОСОБА_1 як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - самозайнятої особи, що проводить незалежну професійну діяльність є протиправними.

Враховуючи протиправність дій відповідача щодо взяття на облік ОСОБА_1 як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - самозайнятої особи, що проводить незалежну професійну діяльність, відповідач має бути зобов'язаний судом зняти позивача з обліку, як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - самозайнятої особи, що проводить незалежну професійну діяльність.

Також, у рішенні від 02.09.2019 по справі № 520/3939/19, яка розглянута Верховним Судом як зразкова, суд дійшов висновку, що взяття контролюючим органом на облік особи як платника єдиного внеску - фізичної особи-підприємця (пункт 4 частина перша статті 4 Закону № 2464) та внесення відомостей до реєстру застрахованих осіб унеможливлює нарахування єдиного внеску за іншим типом платника без прийняття відповідних рішень і внесення змін щодо попереднього обліку особи у спосіб, визначений Законом і підзаконними нормативно-правовими актами.

З наданого до суду листа ГУ ДПС в Одеській області від 28.04.2020 року №8406/Щ/15-32-51-05-07 на адвокатський запит позивача вбачається, що згідно даних, які знаходяться у розпорядженні податкових органів, позивач перебуває на обліку як фізична особа-підприємець на спрощеній системі оподаткування з 23.10.2013 року. З 28.08.2018 року позивача взято на облік як адвоката, який провадить незалежну професійну діяльність індивідуально.

При цьому, в листі відповідачем зазначено, що при взятті його на облік, як адвоката, який провадить незалежну професійну діяльність індивідуально, позивачем не подавалась до контролюючого органу заява про взяття на облік платників єдиного внеску осіб формою № 1-ЄСВ.

З відповіді також вбачається, що на підставі вимог Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» ОСОБА_1 нарахований єдиний внесок, як фізичній особі-підприємцю на спрощеній системі оподаткування за період 01.01.2018 року - 20.01.2020 року у розмірі 19657,44 грн., а також як особі, що займається незалежною професійною діяльністю з 28.08.2018 року.

Суд звертає увагу, що позивачем, як фізичною особою-підприємцем, а також його роботодавцями добросовісно виконувався обов'язок щодо сплати єдиного внеску, що підтверджується обліковою карткою позивача та індивідуальними відомостями про застраховану особу загальнообов'язкового соціального страхування Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру Пенсійного фонду України про дані про нарахування заробітної плати, а тому у відповідача відсутні підстави для формування та направлення позивачу оскаржуваної вимоги про сплату боргу (недоїмки).

Враховуючи вищевикладені обставини, вимога Головного управління ДПС в Одеській області від 27 січня 2020 року №Ф-1002-17, порушує майнові права та інтереси позивача і зумовлює ситуацію, при якій платник податків двічі повинен сплачувати один і той самий збір, що є недопустимим.

Враховуючи вищевикладені обставини, суд дійшов висновку, що вимога Головного управління ДПС в Одеській області від 27 січня 2020 року №Ф-1002-17 про сплату ОСОБА_1 боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 2243,34 грн. є протиправною та підлягає скасуванню судом.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, однак відповідачем не доведено правомірності оскаржуваної вимоги.

Що стосується вимоги позивача про зобов'язання відповідача здійснити коригування відомостей в інтегрованій картці платника податків ОСОБА_1 шляхом виключення відомостей щодо наявності недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, суд зазначає, що вказана вимога є передчасною, з огляду на наступне.

Відповідно до п. 2 підрозділу 9 розділу ІV «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 № 422 (що зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20.05.2016 за № 751/28881), на підставі інформації про початок/продовження у законодавчо встановлені строки процедури адміністративного оскарження (скарга (заява) платника податків) або про початок/продовження процедури судового оскарження нарахована сума податків вважається неузгодженою, а в ІКП відображаються облікові показники (операції) щодо її виключення. У разі якщо за результатами судового оскарження нарахована сума у повному обсязі скасовується, то в ІКП відображення облікових показників щодо поновлення такої суми не проводиться.

Таким чином, відповідач самостійно має виключити дані щодо наявності заборгованості в разі скасування вимоги та набрання чинності судовим рішенням, а у суду відсутні на даний час підстави вважати, що такі дії відповідачем не будуть виконані.

Задоволення позову в цій частині буде свідчити про вирішення спору, який ще відсутній, тобто, на майбутнє, що суперечить засадам адміністративного судочинства.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в частині визнання протиправними дій відповідача щодо взяття на облік позивача як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - самозайнятої особи, що проводить незалежну професійну діяльність, зобов'язання відповідача зняти позивача з обліку, як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - самозайнятої особи, що проводить незалежну професійну діяльність та визнання протиправною та скасувати вимоги Головного управління ДПС в Одеській області від 27 січня 2020 року №Ф-1002-17 про сплату ОСОБА_1 боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 2243,34 грн., а в іншій частині позовні вимоги ОСОБА_1 не підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 6, 14, 90, 139, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління ДПС в Одеській області (вул. Семінарська, 5, м. Одеса, 65044, код ЄДРПОУ 43142370) про визнання протиправними дій відповідача щодо взяття на облік ОСОБА_1 як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - самозайнятої особи, що проводить незалежну професійну діяльність, зобов'язання відповідача зняти ОСОБА_1 з обліку, як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - самозайнятої особи, що проводить незалежну професійну діяльність, визнання протиправною та скасування вимоги Головного управління ДПС в Одеській області від 27 січня 2020 року №Ф-1002-17 про сплату ОСОБА_1 боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 2243,34 грн., зобов'язання відповідача здійснити коригування відомостей в інтегрованій картці платника податків ОСОБА_1 шляхом виключення відомостей щодо наявності недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління ДПС в Одеській області щодо взяття на облік ОСОБА_1 як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - самозайнятої особи, що проводить незалежну професійну діяльність.

Зобов'язати Головне управління ДПС в Одеській області зняти ОСОБА_1 з обліку, як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - самозайнятої особи, що проводить незалежну професійну діяльність.

Визнати протиправною та скасувати вимогу Головного управління ДПС в Одеській області від 27 січня 2020 року №Ф-1002-17 про сплату ОСОБА_1 боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 2243,34 грн.

В задоволенні іншої частини позовних вимог ОСОБА_1 - відмовити.

Стягнути з Головного управління ДПС в Одеській області (вул. Семінарська, 5, м. Одеса, 65044, код ЄДРПОУ 43142370) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) сплачений судовий збір у розмірі 1681,60 грн.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний 30.06.2020 року

Суддя Л.І. Свида

.