Ухвала від 15.12.2009 по справі 05/372-9/295б

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32

УХВАЛА

15.12.09 Справа № 05/372-9/295б.

Суддя М.Ю. Ковалінас, при секретарі Гавріловій І.В.,

розглянувши матеріали справи за заявою

кредитора - Державної податкової інспекції у м. Брянка Луганської області

до боржника - Державного підприємства "Брянківський відділ робітничого

постачання" Виробничого об'єднання "Стахановвугіля",

м. Брянка Луганської області

Про банкрутство

В присутності представників сторін:

від кредиторів - не прибули;

ліквідатор банкрута - Островський В.А.

Обставини справи: банкрутство за нормами Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ліквідаційна процедура, розгляд клопотання ліквідатора.

Розглянувши матеріали справи та додатково надані, вислухавши ліквідатора, суд

ВСТАНОВИВ:

Постановою суду від 14.10.99. боржника -Державне підприємство "Брянківський відділ робітничого постачання" Виробничого об'єднання "Стахановвугілля", м. Брянка Луганської області, визнано банкрутом, призначено ліквідаторів (ліквідаційну комісію) з числа кредиторів у справі, а також з представників фінвідділу виконкому Брянківської міської Ради Луганської області, УАК "Промінвестбанк" в особі Стахановського відділення, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Луганській області.

Згідно ухвали суду від 21.08.01. провадження у справі здійснюється за нормами Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” від 30.06.99. №784-ХІV (далі за текстом - Закон), зі стадії ліквідаційної процедури, цією ж ухвалою судом припинено повноваження ліквідаторів, призначених постановою від 14.10.99., й призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Меженька Г.О.

Ухвалою від 18.02.03. у справі замінено ліквідатора, новим ліквідатором банкрута судом призначено арбітражного керуючого Островського В.А., кандидатуру якого запропоновано Агентством з питань банкрутства Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України (лист вих. №84/7 від 12.02.03.).

Згідно Статуту боржника - Державного підприємства "Брянківський відділ робітничого постачання" Виробничого об'єднання "Стахановвугілля" (а.с. 4-12 т. 1), його створено за наказом Міністра вугільної промисловості, боржник є юридичною особою, майно за ним закріплено на праві повного господарського відання, відчуження засобів виробництва, що є державною власністю і закріплених за підприємством, здійснюється зі згоди Мінвуглепрому. Листом вих. №01-464 від 01.11.99. ДП ВО "Стахановвугілля", м. Стаханов Луганської області, суду повідомлено, що боржник - Державне підприємство "Брянківський відділ робітничого постачання" був складовою частиною ГоловУРПа Мінвуглепрому, згідно наказу Мінвуглепрому України від 18.12.97. №560 "Про ліквідацію Стахановського та Брянківського ВРП", але ВО "Стахановугілля" не призначалось його правонаступником й не приймало ніякої документації боржника (а.с. 78 т.1).

Строк ліквідаційної процедури у справі було неодноразово продовжено за клопотаннями ліквідаторів, в останнє до15.12.06. (ухвала від 15.08.06.).

Ухвалою суду від 28.11.06. провадження у справі №05/372-9/295б було зупинено, оскільки щодо боржника діють положення Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" від 29.11.01. №2864-ІІІ.

При цьому, провадження у справі №05/372-9/295б триває понад десять років, фактично виробничу діяльність підприємством припинено з 1999 року, а також органом управління майном боржника - Міністерством вугільної промисловості України, ще у 1997 році приймалось рішення про ліквідацію підприємства - боржника (наказ Мінвуглепрому від 18.12.97. №560 "Про ліквідацію Стахановського та Брянківського ВРП"), така ситуація є вкрай негативною, оскільки час розгляду справи у суді перевищує всі розумні строки.

Тому, судом було поновлено провадження у справі №05/372-9/295б й призначено її до розгляду у судовому засіданні, та зобов'язано ліквідатора Островського В.А. надати суду звіт про стан здійснення ліквідаційної процедури у справі, зокрема щодо наявності нереалізованих активів банкрута, а також зобов'язано комітет кредиторів у справі, орган управління майном боржника - Міністерство вугільної промисловості України, Фонд державного майна України, Регіональне відділення Фонду державного майна України по Луганській області, й Державний департамент з питань банкрутства Міністерства економіки України, Луганський обласний відділ з питань банкрутства, надати суду у письмовому вигляді їх думку щодо подальшого руху справи (можливість завершення ліквідаційної процедури - затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута, ліквідацію банкрута, як юридичної особи та припинення провадження у справі про банкрутство, тощо), з урахуванням положень Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" від 29.11.01. №2864-ІІІ та рішення Конституційного Суду України від 10.06.03. №1-11/2003. (ухвала суду від 28.10.08.).

Ліквідатор Островський В.А. за листом б/н від 03.03.09. надав поточний звіт про проведену роботу, з доданими до нього матеріалами, з якого вбачається, що ліквідатором було виявлено ліквідаційну масу банкрута, що складається з об'єктів нерухомості - трьох магазинів, але вони не були реалізовані, у зв'язку з дією Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна"; грошові кошти, які знаходились на розрахунковому рахунку банкрута, були витрачені на часткове погашення заборгованості по заробітній платі. Відповідно до документації, отриманої від бувшого ліквідатора банкрута, проведеної інвентаризації та отриманих відповідей на запити МРЕВ, БТІ, у банкрута немає іншого майна, крім вищезазначених магазинів, у зв'язку з дією мораторію ліквідатором було направлено лист власнику майна банкрута - департаменту майнових відносин Міністерства палива та енергетики України, але міністерство не дало згоди на реалізацію майна, яке залишилось, не дивлячись на те, що відповідно до наказу міністра вугільної промисловості від 18.12.97. №560 було прийняте рішення про ліквідацію банкрута - ДП "Брянківський відділ робітничого постачання" ВО "Стахановвугілля", що й спричинило в свій час зупинення провадження у справі.

З поточного звіту ліквідатора б/н від 23.07.09. слід, що частиною кредиторів у справі списано заборгованість за реєстром, але не надано відповідного документального підтвердження цих фактів, а також ліквідатором повідомлено, що комітетом кредиторів не приймалося рішення щодо можливості закінчення ліквідаційної процедури.

Ухвалами суду від 28.10.08., 14.11.08., 12.12.08., 30.01.09., 03.03.09.,10.04.09., 12.06.09., 24.07.09, та від 18.09.09. було зобов'язано Міністерство вугільної промисловості України, Фонд державного майна України надати до суду письмову інформацію щодо можливості завершення у справі №05/372-9/295б про банкрутство боржника - Державного підприємства "Брянківський відділ робітничого постачання" Виробничого об'єднання "Стахановвугілля", ліквідаційної процедури й щодо затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута, та ліквідацію банкрута, як юридичної особи й щодо припинення провадження у згаданій справі про банкрутство, тощо, з урахуванням положень Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" від 29.11.01. №2864-ІІІ та рішення Конституційного Суду України від 10.06.03. №1-11/2003.

До господарського суду надійшли листи Міністерства вугільної промисловості України:

- №346/08/02-02 від 24.07.09., у якому повідомлено, що до сфери управління Мінвуглепрому не передано Державне підприємство "Брянківський відділ робітничого постачання" ВО "Стахановвугілля", тому питання щодо подальшого провадження у справі №05/372-9/295б не належить до компетенції Мінвуглепрому;

- та №490/08/02-02 від 02.09.09., у якому Мінвуглепром повідомляє, що враховуючи відсутність у банкрута майнових активів та грошових коштів для задоволення вимог кредиторів, тривале нездійснення ним виробничої та фінансово-господарської діяльності, Мінвуглепром не заперечує проти завершення ліквідаційної процедури ДП "Брянківський відділ робітничого постачання" ВО "Стахановвугілля" (затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута, ліквідацію банкрута, як юридичної особи та припинення провадження у справі про банкрутство).

У даному засіданні арбітражний керуючий Островський В.А. надав клопотання від 14.12.09. б/н, про продовження у справі його повноважень, в якості ліквідатора ще на два місяці та повідомив, що на даний час практично завершено оцінку майна банкрута, але ще необхідна довідка спеціаліста Відділу Держкомзему у м. Брянка Луганської області, щодо грошової нормативної оцінки землі під спорудами, що підлягають реалізації, який на даний час знаходиться у відпустці.

За таких обставин, суд задовольняє клопотання та продовжує у справі повноваження ліквідатора Островського В.А. до 01.03.10., розгляд справи відкладає.

Керуючись ст. ст. 1, 3-1, 16, 22 - 34 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 50, 86, 87 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1.Продовжити у справі повноваження ліквідатора Островського В.А. до 01.03.10.

2.Призначити розгляд справи на 26.02.10., на 10 годин 10 хвилин, каб. №310.

3.Ліквідатору Островському В.А. - завершити ліквідаційну процедуру та подати до суду в строк до 20.02.10., належний звіт за підсумками проведення ліквідаційної процедури, ліквідаційний баланс банкрута та інші матеріали відповідно до вимог ст. 32 Закону, у тому числі належний реєстр непогашених вимог кредиторів; надати документально підтверджені відомості щодо реалізації майна банкрута та задоволення вимог кредиторів; докази відсутності у банкрута будь-яких майнових активів, у тому числі нерухомого майна, транспортних засобів, спеціальної техніки, земельних ділянок, грошових коштів на рахунку та дебіторської заборгованості (відповідні довідки БТІ, ВРЕР ДАІ, Управління земельних ресурсів, Держкомзему, Інспекції Держтехнагляду, банківських установ, тощо); відомості ВДВС щодо наявності чи відсутності виконавчих проваджень стосовно банкрута; а також рішення комітету кредиторів (у вигляді відповідного протоколу з належними доказами його скликання та проведення) щодо можливості затвердження звіту ліквідатора, ліквідаційного балансу та ліквідації банкрута, як юридичної особи.

4.Комітету кредиторів - подати до суду легітимне рішення комітету кредиторів щодо можливості затвердження звіту ліквідатора, ліквідаційного балансу банкрута, ліквідації банкрута, як юридичної особи та припинення провадження у справі про банкрутство або щодо необхідності продовження повноважень ліквідатора у справі.

Явка ліквідатора Островського В.А., членів комітету кредиторів та учасників у судове засідання обов'язкова.

Суддя М.Ю. Ковалінас

Надр. 12 прим.:

1 - до справи;

2 - 7 - кредиторам:

- Алчевській ОДПІ Луганської області (ДПІ у м. Брянка Луганської області);

- ВАТ “Луганськобленерго”, м. Луганськ;

- ОДКП “Луганськводоканал”, м. Луганськ;

- ВАТ “Росток”, м. Стаханов Луганської області;

- УПФУ у м. Брянці Луганської області;

- УДПЕЗ “Укртелеком” в особі Центру електрозв'язку №1, м. Алчевськ Луганської області;

8 - банкруту;

9 - ліквідатору Островському В.А.;

10 - Міністерству вугільної промисловості України, м. Київ;

11 - Луганському обласному відділу з питань банкрутства;

12 - Прокуратурі Луганської області.