Постанова від 24.06.2020 по справі 761/11902/20

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

ун. № 761/11902/20

пр. № 3/759/4286/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 червня 2020 року м.Київ

Суддя Святошинського районного суду м. Києва Скорін А.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції Національної поліції Ураїни, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

09.06.2020 року в провадження судді Святошинського районного суду м.Києва з Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції Національної поліції Ураїни надійшла справа про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за статтею 44-3 КУпАП.

В судовому засіданні встановлено, що водій ОСОБА_1 15.04.2020 року приблизно о 09.30 год. в м. Києві по пр-ту Перемоги, 111, керуючи автобусом "Богдан" державний номерний знак НОМЕР_1 здійснював регулярні спеціальні перевезення ( Лелека ) без узгодженого маршруту руху з органами Національної поліції України відповідно до постанови КМУ № 211 від 11.03.2020 року, тобто, вчинив правопорушення відповідальність, за яке передбачена статтею 44-3 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав та пояснив, що 15.04.2020 року здійснював свої посадові обов'язки, як водій у ФОП ОСОБА_3 на транспортному засобі «Богдан», д.р.н. НОМЕР_1 , а саме здійснював перевезення співробітників об'єкту критичної інфраструктурі ТОВ «Пологовий будинок «ЛЕЛЕКА», у відповідності до укладеного Договору № 2018-0701 від 01.01.2020 р.

Захисник в судовому засіданні проти протоколу про адміністративне правопорушення, що складений відносно ОСОБА_1 заперечував, посилаючись на ті обставини, що ОСОБА_1 у відповідності до Договору № 2018-0701 від 01.01.2020 р. здійснював свої посадові обов'язки, як водій у ФОП ОСОБА_3 на транспортному засобі «Богдан», д.р.н. НОМЕР_1 , а саме здійснював перевезення співробітників об'єкту критичної інфраструктурі ТОВ «Пологовий будинок «ЛЕЛЕКА» за погодженим маршрутом руху транспортного засобу на період карантину з Національною поліцією України та просив закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 через відсутність складу адміністративного правопорушення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 надав письмові пояснення та долучив наступні документи: довідку від 24.06.2020 № 01-02, відповідно до якої, ОСОБА_1 15.04.2020 року дійсно перебував у ФОП " ОСОБА_3 " на посаді водія автобуса; договір-контракт від 16.03.2020 року, що є строковим трудовим договором; договір №2018-0701 про надання послуг перевезення від 01.01.2020 року; схема руху перевезення пасажирів до об'єктів критичної інфрастуктури на період карантину; список пасажирів, які перевозяться; погодження № 2020-30-00584 маршруту руху транспортного засобу на період карантину з Національною поліцією України.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , суддя приходить до наступного висновку.

Згідно з частинами 1 та 2 статті 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до статті 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення з'ясовується, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. №211 Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 з урахуванням змін та доповнень внесених постановою КМУ від 25 березня 2020 р. №239 установлений з 12 березня 2020 р. до 24 квітня 2020 р. на усій території України карантин та заборонено: 4) до 24 квітня 2020 року регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському, внутрішньообласному та між обласному сполученні, крім перевезення: - легковими автомобілями; - службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ за умови забезпечення водіїв та пасажирів під час таких перевезень засобами індивідуального захисту в межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, погодженими з органами Національної поліції, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про автомобільний транспорт» зазначено, що регулярні спеціальні пасажирські перевезення це перевезення певних категорій пасажирів (працівників підприємств, школярів, студентів, туристів, екскурсантів та інших) на автобусному маршруті за умовами, визначеними паспортом маршруту, затвердженим в установленому порядку замовником транспортних послуг або уповноваженими органами Договірних Сторін у разі міжнародних перевезень.

Перевезення пасажирів автобусами в режимі регулярних спеціальних пасажирських перевезень здійснюють автомобільні перевізники на автобусних маршрутах спеціальних перевезень на договірних умовах із замовниками транспортних послуг. При цьому, згідно із ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник це фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами. Крім того, відповідно до п. 45 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 p. № 176 регулярні спеціальні перевезення організовуються для перевезення працівників підприємств, установ та організацій, учнів, студентів та інших організованих груп пасажирів. Пунктом 46 Правил регулярні спеціальні перевезення здійснюються на підставі договору, згідно з яким автомобільний перевізник надає підприємству, установі організації, яка виступає замовником послуг, послуги з перевезення організованої групи пасажирів за певним маршрутом і визначеним розкладом руху, протягом передбаченого договором строку.

Статтею 44-3 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Як вбачається з досліджених в судовому засіданні доказів, а саме з погодження № 2020-30-00584 строк дії якого з 04.04.2020 року по 24.04.2020 року маршрут руху транспортного засобу на період карантину погоджено з Національною поліцією України , а тому суд погоджується з доводами ОСОБА_4 та його захисника, що в діях водія ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 44-3 КУпАП.

Отже, провадження у справі слід закрити на підставі пункту першого статті 247 КУпАП за недоведеністю, що у діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 44-3 КУпАП.

Керуючись п. 3 ч. 1 ст. 284, п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відносно ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Строк пред'явлення до виконання - 3 місяці.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд м. Києва.

Суддя Святошинського

районного суду м. Києва А.В. Скорін