Сквирський районний суд Київської області
Справа № 376/3204/19
Провадження № 3-в/376/3/2020
"08" квітня 2020 р. суддя Сквирського районного суду Київської області Коваленко О. М. , розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Сквирського РВ з питань пробації філії ДУ Центр пробації у м. Києві та Київській областіпро вирішення питання, пов"язаного з виконанням постанови щодо
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого,
за ч.1 ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
13.02.2020 року до Сквирського районного відділу надійшла копія постанови Сквирського районного суду Київської області від 19.12.2019 року про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у вигляді 120 (ста двадцяти) годин суспільно корисних робіт для виконання.
Згідно ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Порядок виконання адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт передбачений наказом Міністерства юстиції України №474/5 від 19.03.2013 року "Про затвердження Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт" (далі Порядок).
Так, згідно розділу ХІ Порядку, виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт покладається на уповноважений орган з питань пробації.
Функції уповноваженого органу з питань пробації при виконанні адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт передбачені розділом ХІІ Порядку.
Відповідно до п.12.1 Порядку, який має вичерпний перелік, при виконанні постанов суду (судді) про застосування суспільно корисних робіт на уповноважений орган з питань пробації покладаються: облік порушників; роз'яснення порушникам порядку та умов відбування суспільно корисних робіт; погодження з органами місцевого самоврядування та власниками підприємств переліку об'єктів, на яких порушники виконуватимуть суспільно корисні роботи, та видів таких робіт; контроль за відбуванням стягнення порушниками та виконанням обов'язків власником підприємства за місцем відбування порушниками суспільно корисних робіт; облік відпрацьованого порушниками часу; проведення у разі потреби контрольних перевірок за місцем відбування порушниками суспільно корисних робіт; з'ясування причин невиходу порушників на суспільно корисні роботи; складання протоколу про адміністративне правопорушення стосовно порушників, які ухиляються від відбування суспільно корисних робіт.
Умови виконання постанов суду (судді) про застосування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт передбачені розділом ХІІІ Порядку.
Відповідно до п.13.2. Порядку порушники перебувають на обліку в уповноваженому органі з питань пробації за місцем проживання.
Згідно п.13.9. Порядку після отримання постанови суду (судді) порушнику 13.02.2020 року був надісланий виклик на адресу місця проживання: АДРЕСА_1 , яка вказана в постанові Сквирського районного суду Київської області про притягнення до адміністративної відповідальності.
20.02.2020року ОСОБА_1 з'явився до Сквирського районного відділу, був ознайомлений з порядком та умовами відбування суспільно корисних робіт та було видано направлення до Кам'яногребельської сільської ради.
25.02.2020 року надійшло повідомлення про те, що на даний час Кам'яногребельська сільська рада не має можливості забезпечити виконання зазначеного адміністративного стягнення у зв'язку з відсутністю фінансування.
П.13.14. Усі питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, відповідно до статті 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення вирішуються судом, який виніс постанову.
Відповідно до матеріалів справи та подання, органом пробації було повною мірою виконано вимоги вказаного Наказу щодо організації можливості відбуття ОСОБА_1 стягнення у виді суспільно-корисних робіт, однак з об'єктивних причин, які не залежать від волі самого правопорушника, органу місцевого самоврядування та уповноваженого органу з питань пробації виконання вказаного стягнення на території Сквирського району є неможливим, а тому дане подання внесено до суду відповідно до положень даного Наказу і підлягає до задоволення, оскільки існують всі підстави, які свідчать про неможливість виконання постанови суду щодо ОСОБА_1 .
На підставі викладеного, ст.ст.23, 298, 304, 305 КУпАП, суд,-
Подання Сквирського РВ з питань пробації філії ДУ Центр пробації в м. Києві та Київській області про вирішення питання про неможливість виконання постанови у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 - задовольнити.
Припинити виконання постанови Сквирського районного суду від 19.12.2019 року про притягнення ОСОБА_1 . до адміністративної відповідальності за ст. 183-1 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у виді 120 годин суспільно-корисних робіт.
Постанова оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя О. М. Коваленко