П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
24 червня 2020 р.м.ОдесаСправа № 420/1605/20
Головуючий в 1 інстанції: Токмілова Л.М.
Дата і місце ухвалення 14.05.2020р., м. Одеса
П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Бойка А.В.,
суддів: Федусика А.Г,
Шевчук О.А.,
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі апеляційну скаргу Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 14 травня 2020 року по справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "СТ Кепітал" до Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, головного інспектора будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Лисенка Андрія Ігоровича, за участі третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на боці позивача Департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради та третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на боці відповідача Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішення, визнання протиправним та скасування наказу, зобов'язання вчинити певні дії, -
У лютому 2020 року товариство з обмеженою відповідальністю "СТ Кепітал" звернулось до суду першої інстанції з позовом до Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, головного інспектора будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Лисенко А.І., за участі третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на боці позивача Департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради та третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на боці відповідача Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, в якому просило:
- визнати протиправним та скасувати рішення від 18 грудня 2019 року про скасування дії містобудівних умов та обмеження для проектування об'єкта будівництва, затверджених наказом Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради від 19 листопада 2018 року №01-06/221, прийняте головним інспектором будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеської області Лисенко Андрієм Ігоревичем;
- визнати протиправним та скасувати Наказ Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради № 01-13/06 від 11.01.2020 р. про анулювання Дозволу на виконання будівельних робіт № ОДІ 12190422174 від 11 лютого 2019 року;
- зобов'язати Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради поновити реєстрацію дозволу на виконання будівельних робіт № ОДІ 12190422174 від 11 лютого 2019 року.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 14.05.2020 року позов задоволено частково.
Визнано протиправним та скасовано прийняте головним інспектором будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеської області Лисенко Андрієм Ігоревичем рішення б/н від 18 грудня 2019 року про скасування дії містобудівних умов та обмеження для проектування об'єкта будівництва, затверджених наказом Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради від 19 листопада 2018 року №01-06/221.
Визнано протиправним та скасовано Наказ Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради № 01-13/06 від 11.01.2020 р. про анулювання Дозволу на виконання будівельних робіт № ОДІ 12190422174 від 11 лютого 2019 року;
В іншій частині позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, подало апеляційну скаргу, в якій посилалось на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, неповне з'ясування обставин по справі.
Апелянт не погодився з доводами суду першої інстанції про наявність підстав для задоволення позову товариства в частині визнання протиправним та скасування наказу Управління № 01-13/06 від 11.01.2020 року про анулювання дозволу на виконання будівельних робіт № ОДІ 12190422174 від 11.02.2019 року. Апелянт вважає, що в оскаржуваному рішенні суд першої інстанції не навів жодної норми чинного законодавства, які б спростовували твердження Управління щодо законності винесення вказаного наказу та доводили б зворотнє. Апелянт вважає, що суд належним чином не дослідив надані Управлінням докази та не надав їм правової оцінки, що призвело до помилкового висновку про протиправність оскаржуваного наказу.
Апелянт зазначив, що у відповідності до положень п.п. 2 п. 3 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду, затвердженого постановою КМУ № 698 від 19.08.2015 року Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області по причини виявлення у ході проведеної перевірки невідповідності містобудівних умов та обмежень та прийняття рішення про їх анулювання, було направлено лист до Управління з вимогою анулювання дозволу на виконання будівельних робіт.
Апелянт вказує на те, що системний аналіз норм чинного законодавства, зокрема, Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду, затвердженого постановою КМУ № 698 від 19.08.2015 року, Положення про Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, затвердженого рішенням Одеської міської ради від 21.03.2018 року № 3043-VII, дає підстави для висновку, що у разі скасування містобудівних умов та обмежень, дозвіл на виконання будівельних робіт має бути анульовано Управлінням.
З огляду на зазначене Управління державного архітектурно- будівельного контролю Одеської міської ради вважає, шо Наказ № 01-13/06 від 11.01.2020 р. про анулювання Дозволу на виконання будівельних робіт № ОДІ 12190422174 від 11 лютого 2019 року було прийнято Управлінням у відповідності до вимог чинного законодавства, на підстав та у межах повноважень, а тому в даному випадку відсутні підстави для визнання його протиправним та скасування.
На підставі викладеного апелянт просить скасувати рішення Одеського окружного адміністративного суду від 14.05.2020 року та прийняти нову постанову про відмову у задоволенні позову.
15.06.2020 року товариством з обмеженою відповідальністю "СТ Кепітал" подало відзив на апеляційну скаргу, в якому висловило незгоду з поданою Управлінням ДАБК Одеської міської радиапеляційною скаргою та просило у її задоволенні відмовити.
Справа розглянута у порядку письмового провадження на підставі п. 2 ч. 1 ст. 311 КАС України.
Заслухавши суддю-доповідача, переглянувши справу за наявними в ній доказами, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, колегія суддів приходить до наступних висновків.
Судом першої інстанції встановлено, що 19.11.2018 року наказом Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради № 01-06/221 було затверджено містобудівні умови та обмеження для проектування нового будівництва житлового будинку з об'єктами обслуговуючої інфраструктури за адресою: м. Одеса, Київський район, вул. Рєпіна, діл. № 1-Б. Замовник - Товариство з обмеженою відповідальністю «СТ Кепітал», код ЄДРПОУ: 42044265, юридична адреса: 65016, м. Одеса, вул. Рєпіна, 1-Б.
11.02.2019 року Управлінням державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради на підставі вказаних містобудівних умов та обмежень і затвердженої проектної документації видано ТОВ «СТ Кепітал» дозвіл на виконання будівельних робіт №ОД112190422174.
16.12.2019 року, на підставі наказу Державної архітектурно-будівельної інспекції України за №1312 від 21.11.2019 року, направлення на проведення позапланової перевірки № АПП-2511/1 від 25.11.2019 року, виданого Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції, головним інспектором будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Лисенком Андрієм Ігоровичем було здійснено позапланову перевірку дотримання Департаментом архітектури та містобудування Одеської міської ради вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, за наслідками проведення якої складено акт.
В акті перевірки головним інспектором вказано, що за наслідком перевірки виданих Управлінням архітектури та містобудування Одеської міської ради містобудівних умов та обмежень для проектування нового будівництва житлового будинку з об'єктами обслуговуючої інфраструктури за адресою: м. Одеса, Київський район, вул. Рєпіна, діл. № 1-Б виявлено, що в наданому пакеті документів відсутній витяг із Державного земельного кадастру, передбачений п. 4 ч. 3 ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», що є порушенням п. 1 ч. 4 ст. 29 Закону.
Також вказано, що об'єктом нагляду під час здійснення держархбуднагляду надано заяву замовника передбачену ч. 2 ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» із зазначеними намірами забудови «Будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованим паркінгом та окремо розташованою будівлею спортивно-оздоровчого комплексу». Відповідно до Плану зонування території м. Одеси, затвердженого рішенням Одеської міської ради від 19.10.2016 № 1316-VII, земельна ділянка щодо якої видано містобудівні умови та обмеження, знаходиться в зоні садибної забудови Ж-1 (Ж-1п), на якій передбачено розміщення житлових будинків садибного типу та блоковані житлові будинки на 2 сім'ї. Враховуючи вищевикладене, перевіряючий дійшов висновку, що об'єктом нагляду порушено п.3 ч. 4 ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Також зазначено, що назва об'єкта будівництва «Нове будівництво житлового будинку з об'єктами обслуговуючої інфраструктури», що відображається у містобудівних умовах та обмеження згідно п. 1 ч 5 ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» не відповідає містобудівній документації, чим порушено ч. 2 ст. 5 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
З огляду на викладене, головний інспектор будівельного нагляду дійшов висновку, що містобудівні умови та обмеження для проектування об'єкта будівництва, затверджені наказом Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради від 19.11.2018 № 01-06/221, надані з порушенням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, а саме: ч. 2 ст. 5, п. 4 ч. 3 ст. 29, п. 1 ч. 4 ст. 29, п. 3 ч. 4 ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
На підставі акту перевірки від 16.12.2019 року головним інспектором будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектуру та містобудування Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області - Лисенком А.І. прийнято рішення від 18.12.2019 року про скасування дії містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта будівництва, затверджених наказом управління архітектури та містобудування Одеської міської ради від 19.11.2018 року №01-06/221.
У той же день Департаментом архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області було направлено на адресу Управління ДАБК Одеської міської ради лист № 1015-05/1-11081, яким повідомлено про прийняття рішення від 18.12.2019 року про скасування дії містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта будівництва, затверджених наказом управління архітектури та містобудування Одеської міської ради від 19.11.2018 року №01-06/221 та додано його копію, з метою вжиття Управлінням ДАБК ОМР заходів реагування.
Вказаний лист Департаменту ДАБІ в Одеській області надійшов до Управління ДАБК Одеської міської ради 23.12.2019 року.
На підставі зазначеного листа Управлінням ДАБК Одеської міської ради 11.01.2020 року прийнято Наказ № 01-13/6ДАБК про анулювання дозволу на виконання будівельних робіт № ОД 112190422174 від 11.02.2019 року «Будівництво житлового будинку з об'єктами обслуговуючої інфраструктури за адресою: м. Одеса, вул. Рєпіна, 1-Б», замовник ТОВ «СТ КЕПІТАЛ».
Не погоджуючись з прийнятим головним інспектором будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектуру та містобудування Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області - Лисенком А.І. рішенням від 18.12.2019 року та наказом Управління ДАБК Одеської міської ради від 11.01.2020 року № 01-13/6ДАБК, позивач оскаржив їх до суду першої інстанції.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції дійшов висновку, що рішення від 18.12.2019 про скасування дії містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта будівництва, затверджених наказом Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради від 19 листопада 2018 року №01-06/221 не відповідає критеріям, визначеним статтею 2 КАС України, зокрема, прийняте без дотримання необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення, а тому підлягає скасуванню.
В свою чергу, з огляду на встановлення протиправності рішення Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області від 18.12.2019 року про скасування дії містобудівних умов та обмежень, суд дійшов висновку і про наявність підстав для скасування наказу Управління ДАБК Одеської міської ради № 01-13/06 від 11.01.2020 р., який було видано саме на підставі зазначеного вище рішення.
Не погоджуючись з висновком суду першої інстанції щодо протиправності та наявності підстав для скасування наказу № 01-13/06 від 11.01.2020 р., Управління ДАБК Одеської міської ради подало апеляційну скаргу.
В свою чергу, Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області будь-яких заперечень проти висновків Одеського окружного адміністративного суду про протиправність рішення головного інспектору будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектуру та містобудування Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області - Лисенка А.І. від 18.12.2019 року не висловлено, апеляційну скаргу до суду апеляційної інстанції не подано.
Відповідно до ст. 308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Враховуючи вказане, колегія суддів переглядає правильність висновків суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги Управління ДАБК Одеської міської ради.
Правові та організаційні основи містобудівної діяльності і спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів, встановлені Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17 лютого 2011 року № 3038-VI (далі - Закон № 3038-VI).
Статтею 6 Закону № 3038-VI закріплено, що управління у сфері містобудівної діяльності здійснюється Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, органами державного архітектурно-будівельного контролю, іншими уповноваженими органами містобудування та архітектури, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування.
Згідно ч. 3 ст. 6 Закону № 3038-VI, до органів державного архітектурно-будівельного контролю належать, зокрема, виконавчі органи з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад.
Статтею 7 Закону № 3038-VI встановлено, що управління у сфері містобудівної діяльності та архітектурно-будівельного контролю здійснюється шляхом, зокрема, надання (отримання, реєстрації), відмови у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів:
Відповідно до ст. 37 Закону України «Про містобудівну діяльність» право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на об'єктах будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками або підлягають оцінці впливу на довкілля згідно із Законом України "Про оцінку впливу на довкілля", підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після отримання дозволу на виконання будівельних робіт.
Дозвіл на виконання будівельних робіт видається органами державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви.
В свою чергу, частиною 6 статті 37 Закону України «Про містобудівну діяльність» встановлено, що дозвіл на виконання будівельних робіт може бути анульовано органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі: 1) подання замовником заяви про анулювання дозволу на виконання будівельних робіт; 2) наявності відомостей про ліквідацію юридичної особи, що є замовником; 3) встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об'єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об'єкта, вимогам будівельних норм, стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю; 4) скасування містобудівних умов та обмежень; 5) систематичного (два і більше разів підряд) перешкоджання проведенню перевірки посадовими особами органу державного архітектурно-будівельного контролю.
Пунктом 3 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 466 від 13.04.2011 року, в редакції від 01.07.2019 року (далі - Порядок №466), встановлено, що надання (отримання), відмова у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю, визначеними статтею 7 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”.
Відповідно до п. 6 Порядку № 466 документи, що надають право на виконання підготовчих робіт, діють до моменту отримання права на виконання будівельних робіт. Документи, що надають право на виконання будівельних робіт, є чинними до завершення будівництва.
Пунктом 312 Порядку №466 встановлено, що дозвіл може бути анульовано відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю з підстав, визначених законом, шляхом видачі відповідного розпорядчого акта. Держархбудінспекція не пізніше наступного робочого дня з дня повідомлення органом державного архітектурно-будівельного контролю про анулювання дозволу вносить до реєстру відповідний запис.
Про анулювання дозволу відповідний орган державного архітектурно-будівельного контролю письмово повідомляє замовнику протягом трьох робочих днів після анулювання.
Відповідно до Положення про Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, затвердженого рішенням Одеської міської ради від 21.03.2018 року № 3043-VII (далі - Положення), основними завданнями Управління є здійснення на території м. Одеси державного архітектурно-будівельного контролю, виконання дозвільних та реєстраційних функцій у сфері містобудівної діяльності.
Згідно з п. 2.2. пп. 2.2.1-2.2.3 Положення, Управління відповідно до покладених на нього завдань: надає, отримує документи, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, відмовляє у видачі таких документів, анулює їх, скасовує їх реєстрацію, приймає в експлуатацію закінчені будівництвом об'єкти (видає сертифікати, реєструє декларації про готовність об'єкта до експлуатації та повертає такі декларації на доопрацювання для усунення виявлених недоліків), подає Держархбудінспекції інформацію, необхідну для внесення даних до єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів.
Таким чином, Управління ДАБК Одеської міської ради є органом державного архітектурно-будівельного контролю, до повноважень якого належить видача, відмова у видачі, анулювання, скасування реєстрації документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, за наявності підстав, передбачених чинним законодавством, зокрема, Законом України “Про регулювання містобудівної діяльності”.
З матеріалів справи встановлено, що підставою для прийняття Управлінням ДАБК Одеської міської ради оскаржуваного наказу № 01-13/06 від 11.01.2020 р. про анулювання дозволу на виконання будівельних робіт № ОД 112190422174 від 11.02.2019 року «Будівництво житлового будинку з об'єктами обслуговуючої інфраструктури за адресою: м. Одеса, вул. Рєпіна, 1-Б», замовник ТОВ «СТ КЕПІТАЛ», став факт скасування містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта будівництва, затверджених наказом Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради від 19 листопада 2018 року №01-06/221 (п. 4 ч. 6 ст. 37 Закону України «Про містобудівну діяльність») згідно рішення головного інспектора будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектуру та містобудування Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області - Лисенка А.І. від 18.12.2019 року.
При цьому, системний аналіз наведених вище правових норм дає підстави для висновку про те, що у разі скасування містобудівних умов та обмежень, орган державного архітектурно-будівельного контролю не має можливості діяти на власний розсуд та не має дискреційних повноважень обирати будь-який правомірний варіант дій, зокрема, вирішувати питання приймати чи не приймати рішення про анулювання дозволу, надавати оцінку обставинам, що зумовили скасування містобудівних умов та обмежень, оскільки сам факт такого скасування є безумовною підставою для прийняття рішення про скасування дозволу на виконання будівельних робіт.
Таким чином, отримавши рішення головного інспектора будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектуру та містобудування Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області - Лисенка А.І. від 18.12.2019 року про скасування містобудівних умов та обмежень, Управління ДАБК ОМР правомірно, відповідно до вимог чинного законодавства, на підставі та у межах наданих повноважень прийняло наказ № 01-13/06 від 11.01.2020 року про анулювання дозволу на виконання будівельних робіт № ОД 112190422174 від 11.02.2019 року «Будівництво житлового будинку з об'єктами обслуговуючої інфраструктури за адресою: м. Одеса, вул. Рєпіна, 1-Б».
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає помилковим визнання судом першої інстанції вказаного наказу протиправним.
Однак, суд першої інстанції вірно зазначив, що зважаючи на встановлення в судовому порядку протиправності рішення головного інспектора будівельного нагляду від 18.12.2019 року про скасування містобудівних умов та обмежень та його скасування, наказ Управління ДАБК Одеської міської ради № 01-13/06 від 11.01.2020 року не може залишатись чинним та підлягає скасуванню, оскільки він є наслідком прийняття рішення від 18.12.2019 року, та єдиною підставою анулювання дозволу є скасування містобудівних умов та обмежень.
Таким чином, колегія суддів вважає вірним висновок суду першої інстанції про наявність підстав для скасування оскаржуваного наказу Управління ДАБК Одеської міської ради № 01-13/06 від 11.01.2020 року.
Частиною 4 КАС України встановлено, що зміна судового рішення може полягати в доповненні або зміні його мотивувальної та (або) резолютивної частини.
Колегія суддів суду апеляційної інстанції доходить висновку, що судом першої інстанції правильно по суті вирішено питання, однак висновки, викладені у рішенні суду першої інстанції не відповідають обставинам справи.
З огляду на вищевикладене, колегія суддів вважає, що відповідно до ч. 4 ст. 317 КАС України рішення суду підлягає зміні шляхом зміни його резолютивної частини.
Зміна рішення в даному випадку не призводить до наявності підстав для перерозподілу судових витрат.
Керуючись ст.ст. 308, 311, 315, 317, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд апеляційної інстанції
Апеляційну скаргу Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради задовольнити частково.
Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 14 травня 2020 року змінити, виклавши третій абзац резолютивної частини у наступній редакції:
"Скасувати Наказ Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради № 01-13/06 від 11.01.2020 р. про анулювання Дозволу на виконання будівельних робіт № ОДІ 12190422174 від 11 лютого 2019 року".
В іншій частині рішення Одеського окружного адміністративного суду від 14 травня 2020 року залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту судового рішення.
Головуючий суддя: А.В. Бойко
Суддя: А.Г. Федусик
Суддя: О.А. Шевчук