Ухвала від 25.06.2020 по справі 540/2176/19

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

25 червня 2020 р.м.ОдесаСправа № 540/2176/19

П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

судді-доповідача Скрипченка В.О.,

судді Косцової І.П. та Осіпова Ю.В.,

розглянувши питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі на рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 27 січня 2020 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 27 січня 2020 року адміністративний позов ОСОБА_1 був задоволений.

Не погоджуючись з судовим рішенням, 10 березня 2020 року ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі подало апеляційну скаргу, яка ухвалою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 18 березня 2020 року була залишена без руху для подання документу, що підтверджує сплату судового збору в розмірі 1250,37 грн.

24 червня 2020 року на адресу П'ятого апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання апелянта про усунення недоліків разом з копією платіжного доручення №924 від 12.06.2020 року в сумі 1250,37 грн..

Одночасно, колегія суддів вважає вирішити питання про заміну сторони відповідача з Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі на належного відповідача (правонаступника) - Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.

Відповідно до ст. 52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

Згідно пункту 6 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України, судовий процес - правовідносини, що складаються під час здійснення адміністративного судочинства.

Частиною 1 статті 104 Цивільного кодексу України, юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.

Постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 р. №537 “Про утворення територіальних органів Державної податкової служби” утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби та реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби.

Згідно Виписки з ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань утворено Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.

Враховуючи наведене вище, колегія суддів вважає, замінити відповідача на правонаступника та допустити правонаступництво.

Апеляційна скарга за формою та змістом відповідає вимогам ст. 296 КАС України, подана з дотриманням строків апеляційного оскарження, передбачених ст. 295 КАС України.

Відсутні підстави для залишення апеляційної скарги без руху, повернення апеляційної скарги чи відмови у відкритті апеляційного провадження.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 296, 298, 300, 321, 325, 328 КАС України, апеляційний суд, -

УХВАЛИВ:

Замінити сторону по справі №540/2176/19 Головне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі на процесуального правонаступника - Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.

Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (правонаступника - Головне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі) на рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 27 січня 2020 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.

Учасники справи можуть подати відзив на апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали.

Копії ухвали про відкриття апеляційного провадження разом з копією апеляційної скарги та доданих до неї матеріалів надіслати учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач В.О.Скрипченко

Суддя І.П.Косцова

Суддя Ю.В.Осіпов

Попередній документ
90028698
Наступний документ
90028700
Інформація про рішення:
№ рішення: 90028699
№ справи: 540/2176/19
Дата рішення: 25.06.2020
Дата публікації: 30.06.2020
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: П'ятий апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо; адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них; податку на доходи фізичних осіб
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (03.11.2020)
Дата надходження: 03.11.2020
Предмет позову: визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню
Розклад засідань:
27.01.2020 14:00 Херсонський окружний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
СКРИПЧЕНКО В О
ХОХУЛЯК В В
суддя-доповідач:
СКРИПЧЕНКО В О
ХОМ'ЯКОВА В В
ХОМ'ЯКОВА В В
ХОХУЛЯК В В
3-я особа:
Публічне акціонерне товариство АКБ "Укрсоцбанк"
автономній республіці крим та м. севастополі, 3-я особа:
Публічне акціонерне товариство "Укрсоцбанк"
відповідач (боржник):
Головне управління Державної податкової служби у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі
Головне управління Державної фіскальної служби у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі
Головне управління ДФС в Херсонській області
за участю:
Акціонерне товариство "Укрсоцбанк"
Головне управління ДФС в Херсонській області, Автономній республіці Крим та м. Севастополі
заявник апеляційної інстанції:
Головне управління Державної фіскальної служби у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі
заявник касаційної інстанції:
Головне управління Державної податкової служби у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі
позивач (заявник):
Полозов Євген Петрович
суддя-учасник колегії:
ГОНЧАРОВА І А
КОСЦОВА І П
ОСІПОВ Ю В
ХАНОВА Р Ф