ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"25" червня 2020 р. справа № 300/1034/20
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Григорук О.Б., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій, -
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій щодо відмови у перерахунку та виплаті позивачу пенсії, як ліквідатору наслідків аварії на Чорнобильській АЕС першої категорії зі статусом особи з інвалідністю 2 групи з відсотком втрати працездатності 65% з 12.02.2020 відповідно до частини 3 статті 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та зобов'язання перерахувати та виплачувати позивачу пенсію, як ліквідатору наслідків аварії на Чорнобильській АЕС першої категорії з 12.02.2020 в розмірі відповідно до частини 3 статті 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з врахуванням виплачених сум.
Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про статус та соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". 12.02.2020 позивач звернувся зі заявою до відповідача про перерахунок та виплату пенсії з 01.02.2020, обчисленої з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року відповідно до статті 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". За результатом розгляду вказаної заяви відповідач листом №344-310/Т-02/8-0900/20 від 27.02.2020 повідомив, що на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 26.06.2019 у справі №809/974/18, яке набрало законної сили, позивачу з 25.04.2019 проведено перерахунок пенсії по інвалідності відповідно до частини 3 статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", обчисливши її в п'ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року. Доплата за період з 25.04.2019 до 01.07.2019 внесена в реєстр рішень суду, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою відповідно до Порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 №649. Позивач вважає, що дана відповідь є протиправною відмовою у перерахунку та виплаті позивачу пенсії з 12.02.2020 відповідно до вимог частини 3 статті 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Просить суд зобов'язати відповідача перерахувати та виплачувати позивачу пенсію, як ліквідатору наслідків аварії на Чорнобильській АЕС першої категорії з 12.02.2020 в розмірі відповідно до частини 3 статті 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з врахуванням виплачених сум.
Ухвалою суду від 20.05.2020 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
15.06.2020 надійшов до суду відзив відповідача на позовну заяву, згідно з яким відповідач заперечує щодо задоволення позову, вважає, що позовні вимоги є безпідставними (а.с.26-33). Представник відповідача зазначив, що однією з умов проведення перерахунку пенсії по інвалідності законодавцем визначено подання заяви встановленого зразка. Відповідна заява встановленого зразка від позивача, визначена Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.11.2005 №22-1, до управління не надходила. Позивач, звернувся із письмовим зверненням відповідно до Закону України "Про звернення громадян". Оскільки, заява встановленого зразка від позивача про перерахунок пенсії відсутня, то рішення про відмову перерахувати пенсію, управлінням не приймалося, а права позивача ніяким чином не порушені. Також зазначено, що на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 26.06.2019 управлінням проведено перерахунок пенсії по інвалідності, з 25 квітня 2019 року перераховано пенсію в п'ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня відповідного року відповідно до частини 3 статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Доплата за період з 25.04.2019 до 01.07.2019 в сумі 10688,57 грн. внесена в реєстр рішень суду, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою відповідно до Порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 №649. Представник відповідача просив в задоволенні позову відмовити.
23.06.2020 до суду надійшла відповідь позивача на відзив на позовну заяву.
Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, встановив наступне.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України Івано-Франківської області та отримує пенсію відповідно до положень Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (а.с.34-39).
Позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильські АЕС та віднесений до 1 категорії, про що свідчить посвідчення серії НОМЕР_1 (а.с.5).
У відповідності до довідки МСЕК серії АВ № 0779927 позивачу підтверджено з 10.03.2017 II групу інвалідності безстроково із захворюванням, пов'язаним із виконанням обов'язків військової служби по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (а.с.6).
Згідно довідки МСЕК від 20.03.2017 серії АБ №0012874 позивачу встановлено 65% втрати професійної працездатності (а.с.7).
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.07.2018 в справі №809/974/18 відмовлено в задоволенні позову ОСОБА_1 до Коломийського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії (веб-сайт: http://reestr.court.gov.ua/Review/75248412).
26.06.2019 рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду за виключними обставинами у справі №809/974/18, яке набрало законної сили, заяву ОСОБА_1 про перегляд судового рішення за виключними обставинами в адміністративній справі №809/974/18 задоволено. Рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.07.2018 в справі № 809/974/18 змінено в частині відмови в позові про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії. Викладено рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.07.2018 в справі № 809/974/18 в цій частині позову в такій редакції: Позов задовольнити частково. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, перерахувати ОСОБА_2 з 25 квітня 2019 року пенсію по інвалідності відповідно до частини 3 статті 59 закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", обчисливши її в п'ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року. В решті рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.07.2018 в справі № 809/974/18 залишено без змін (веб-сайт: http://reestr.court.gov.ua/Review/82676476).
12.02.2020 позивач звернувся зі заявою до відповідача про перерахунок та виплату пенсії з 01.02.2020, обчисленої з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2020 року відповідно до статті 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". При розгляді заяви позивач просив врахувати, що стаття 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" надає позивачу право вибору порядку обчислення розміру пенсії. Оптимальним для позивача вважається положення частини 3 статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", яка передбачає право особи на отримання пенсії саме з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, без застосування показників формули запровадженої пунктом 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210 (а.с.10).
За результатом розгляду вказаної заяви відповідач листом №344-310/Т-02/8-0900/20 від 27.02.2020 повідомив, що на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 26.06.2019 у справі №809/974/18, яке набрало законної сили, позивачу з 25.04.2019 проведено перерахунок пенсії по інвалідності відповідно до частини 3 статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", обчисливши її в п'ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року. Розмір перерахованої пенсії позивача з 25.04.2019 складає 8675,79 грн., а саме: 7647,39 грн. - основний розмір пенсії (65% від 11765,21 грн.); 50,00 грн. - цільова допомога інвалідам війни 2 групи; 598,80 грн. - підвищення особі, яка визнана інвалідом війни другої групи; 379,60 грн. - додаткова пенсія інвалідам другої групи з числа ліквідаторів ЧАЕС. Доплата за період з 25.04.2019 до 01.07.2019 внесена в реєстр рішень суду, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою відповідно до Порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 №649 (а.с.11, 34-39).
Позивач просить суд визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у перерахунку та виплаті позивачу пенсії, як ліквідатору наслідків аварії на Чорнобильській АЕС першої категорії зі статусом особи з інвалідністю 2 групи з відсотком втрати працездатності 65% з 12.02.2020 відповідно до частини 3 статті 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та зобов'язати відповідача перерахувати та виплатити позивачу пенсію, як ліквідатору наслідків аварії на Чорнобильській АЕС першої категорії з 12.02.2020 в розмірі відповідно до частини 3 статті 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з врахуванням виплачених сум.
При вирішенні даного спору суд виходить з наступного нормативно-правового регулювання спірних правовідносин.
Згідно частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно статті 15 Закону України "Про пенсійне забезпечення" умови, норми та порядок пенсійного забезпечення громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, визначаються Законом України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" або їм надається право на одержання пенсій на підставах, передбачених цим Законом.
Закон України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" спрямований на захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та розв'язання пов'язаних з нею проблем медичного і соціального характеру, що виникли внаслідок радіоактивного забруднення території; громадян, які постраждали внаслідок інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, та розв'язання пов'язаних з цим проблем медичного і соціального характеру.
Позивачу призначена пенсія по інвалідності відповідно до вимог статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Відповідно до частини 3 статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.
Як встановлено, 26.06.2019 рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду за виключними обставинами у справі №809/974/18, яке набрало законної сили, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, перерахувати позивачу з 25.04.2019 пенсію по інвалідності відповідно до частини 3 статті 59 закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", обчисливши її в п'ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року (веб-сайт: http://reestr.court.gov.ua/Review/82676476).
На виконання даного рішення суду від 26.06.2019 у справі №809/974/18, яке набрало законної сили, позивачу з 25.04.2019 проведено перерахунок пенсії по інвалідності відповідно до частини 3 статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
На виконання вимог пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України №543 від 26.06.2019 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України", з 01.07.2019 позивачу проведено перерахунок як особі з інвалідністю другої групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильськіцй АЕС (а.с.34-39).
12.02.2020 позивач звернувся до відповідача з заявою про перерахунок та виплату пенсії з 01.02.2020, обчисленої з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2020 року відповідно до статті 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". При розгляді заяви позивач просив врахувати його право на отримання пенсії без застосування показників формули запровадженої пунктом 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 за №1210 (а.с.10).
За результатом розгляду вказаної заяви відповідач листом №344-310/Т-02/8-0900/20 від 27.02.2020 повідомив про проведення позивачу перерахунку пенсії по інвалідності відповідно до частини 3 статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 25.04.2019 на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 26.06.2019 у справі №809/974/18.
Дослідивши зміст листа №344-310/Т-02/8-0900/20 від 27.02.2020, суд встановив, що в відповідач не надав позивачу відповіді щодо перерахунку та виплати пенсії позивачу зокрема з 01.02.2020, про що позивач просив в заяві.
При цьому, відповідач не надав суду доказів прийняття рішення за результатом розгляду заяви позивача про перерахунок та виплату пенсії позивачу з 01.02.2020.
Відповідно до відзиву відповідач вважає, що відсутні підстави для прийняття рішення про перерахунок пенсії у зв'язку з неподанням позивачем заяви зразка встановленого Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.11.2005 №22-1 (надалі Порядок №22-1), з приводу чого суд зазначає наступне.
Згідно із частиною п'ятою статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" призначення та виплата пенсій названим категоріям провадиться відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" і цього Закону.
Відповідно до частини першої статті 44 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Згідно із частиною п'ятою статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Відповідно до пункту 1.5 Порядку №22-1 заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії, про виплату пенсії у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, поновлення виплати пенсії, про припинення перерахування пенсії на банківський рахунок та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, про виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, про виплату пенсії за довіреністю, термін дії якої більше одного року, через кожний рік дії такої довіреності, подається пенсіонером особисто або його законним представником до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії, а пенсіонерами, які зареєстровані на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і не отримують пенсії від уповноважених органів Російської Федерації, - до органу, що призначає пенсію, визначеного Пенсійним фондом України. При цьому у заяві про виплату частини пенсії непрацездатним членам сім'ї особи, яка знаходиться на повному державному утриманні, вказується адреса одержувача цієї частини пенсії.
У пункті 2 Порядку №22-1 міститься перелік документів, необхідних для призначення, перерахунку пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший.
Згідно з підпунктом 4.1 пункту 4 Порядку №22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 2).
Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі.
Згідно з пунктом 4.2 Порядку №22-1 при прийманні документів орган, що призначає пенсію: 1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; 2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів; 3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності).
Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.
Пунктом 4.3 Порядку № 22-1, передбачено, що не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.
Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє адміністрації або особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження (пункт 4.7 Порядку № 22-1).
Однак, відповідач отримавши від позивача заяву про перерахунок пенсії, в порушення пунктів 3.3, 4.2 Порядку №22-1, не прийняв відповідного рішення про перерахунок/відмову у перерахунку пенсії.
При цьому, як зазначено вище, відповідно до частини 3 статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.
Згідно з пунктом 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210, у разі зміни розміру мінімальної заробітної плати проводиться перерахунок зазначених пенсій виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.
Враховуючи наведене, відповідачем при отриманні заяви позивача про перерахунок пенсії порушено права та законні інтереси позивача, оскільки відповідачем протиправно не прийнято рішення про перерахунок пенсії або про відмову у її перерахунку.
Слід зазначити, що вказана правова позиція щодо необхідності прийняття пенсійним органом рішення відповідно до Порядку №22-1 за результатом розгляду заяви про призначення/перерахунок пенсії, яка подана в довільній формі, відповідає висновкам, викладеним Верховним Судом у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у постанові від 18 червня 2020 року в справі №265/4170/17.
Суд звертає увагу, що уповноваженим органом для призначення (перерахунку) пенсії є Пенсійний фонд, до компетенції якого і входить розгляд документів.
Суд не може перебирати компетенцію суб'єктів владних повноважень та досліджувати нові документи, яким не надана була оцінка, та встановлювати на їх основі наявність чи відсутність права на поновлення раніше призначеної пенсії. Завданням адміністративного судочинства є перевірка правомірності дій суб'єкта владних повноважень, відповідності його рішень критеріям, які пред'являються до рішень суб'єктів владних повноважень та закріплені в частині другій статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Вказана правова позиція висловлена у постанові Верховного Судом у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 20.12.2018 у справі №132/3485/16-а.
За результатами розгляду орган Пенсійного фонду України повинен прийняти одне з таких рішень: про перерахунок, або про відмову в перерахунку пенсії. Натомість, відповідачем фактично не приймалось рішення про відмову в перерахунку пенсії, а заяву позивача розглянуто в порядку Закону України "Про звернення громадян".
За таких обставин, не підлягають до задоволення позовні вимоги в частині визнання протиправними дій щодо відмови відповідача у перерахунку та виплаті позивачу пенсії з 12.02.2020, оскільки будь-яких рішень щодо відмови в перерахунку пенсії позивачу відповідачем не приймалось.
Крім наведеного, позивач просить зобов'язати відповідача перерахувати та виплачувати позивачу пенсію з 12.02.2020 без застосування показників формули запровадженої пунктом 9-1 Порядку №1210, однак вимога про зобов'язання виплачувати пенсію є передчасною, оскільки вказана обставина не настала.
Враховуючи вищевикладене, суд прийшов висновку, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення, слід визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській щодо неприйняття рішення за результатом розгляду заяви позивача про перерахунок пенсії від 12.02.2020 та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській розглянути заяву позивача про перерахунок пенсії від 12.02.2020 та прийняти рішення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". В задоволенні решти позовних вимог слід відмовити.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській щодо неприйняття рішення за результатом розгляду заяви ОСОБА_1 про перерахунок пенсії від 12.02.2020.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській (код ЄДРПОУ 20551088, вул. С.Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018) розглянути заяву ОСОБА_1 (ідентифікаційний № НОМЕР_3 , АДРЕСА_1 ) про перерахунок пенсії від 12.02.2020 та прийняти рішення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297, підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Відповідно до частини 3 Прикінцевих положень Кодексу адміністративного судочинства України, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтею 295 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо апеляційного оскарження продовжуються на строк дії такого карантину.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя Григорук О.Б.