Ухвала від 24.06.2020 по справі 347/2150/19

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

"24" червня 2020 р. справа № 347/2150/19

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:

судді - Біньковської Н.В.,

розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Яблунівської селищної ради об'єднаної територіальної громади Косівського району Івано-Франківської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Івано-Франківського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Яблунівської селищної ради об'єднаної територіальної громади Косівського району Івано-Франківської області про визнання протиправним та скасування рішення виконавчого комітету Яблунівської селищної ради об'єднаної територіальної громади Косівського району Івано-Франківської області від 08.10.2019 №4(4)-15/2019 про відмову в присвоєнні поштової адреси житловому будинку, зобов'язання повторно розглянути заяву і прийняти відповідне рішення.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 22.01.2020 у справі відкрито спрощене позовне провадження.

В ході судового розгляду справи встановлено, що рішенням виконавчого комітету Яблунівської селищної ради об'єднаної територіальної громади Косівського району Івано-Франківської області від 08.10.2019 №4(4)-15/2019 за результатами розгляду звернення позивача, відмовлено у задоволенні заяви про присвоєння поштової адреси житловому будинку АДРЕСА_1 .

Пунктом 41 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що прийняття рішень адміністративно-територіального устрою в межах і порядку, визначеному цим законом належить до виконавчої компетенції сільських, селищних, міських рад.

Згідно підпункту 10 пункту б частини 1 статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до делегованих повноважень органів сільських, селищних, міських рад належать, зокрема: облік та реєстрація відповідно до закону об'єктів нерухомого майна незалежно від форм власності. При цьому, підпунктом 2 пункту б частини 1 статті 31 цього Закону передбачено, що до делегованих повноважень виконавчого органу ради віднесено, зокрема: організація роботи, пов'язаної зі створенням і веденням містобудівного кадастру населених пунктів.

За змістом пункту 6 Тимчасового порядку реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об'єктам будівництва та об'єктам нерухомого майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 №367 «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності» , рішення про присвоєння або зміну адреси об'єкта будівництва, об'єкта нерухомого майна відповідно до цього Порядку приймає уповноважений орган містобудування та архітектури (далі - уповноважений орган з присвоєння адреси). Уповноваженим органом з присвоєння адреси може бути, зокрема, виконавчий орган сільської, селищної, міської ради - якщо об'єкт розташований у межах території, на яку поширюються повноваження сільської, селищної, міської ради.

Отже, питання прийняття рішення про присвоєння адреси об'єкта нерухомого майна віднесено до повноважень виконавчого комітету сільської ради.

Статтею 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено систему місцевого самоврядування, яка включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; старосту; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.

Відповідно до частини 3 статті 10 цього Закону представницькі органи місцевого самоврядування, сільські, селищні, міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами.

Повноваження, сільських, селищних, міських рад визначені у статтях 25, 26 глави 1 цього Закону. В свою чергу, компетенція виконавчих органів сільських, селищних, міських рад передбачена главою 2 Закону. При цьому, повноваження виконавчих органів, зокрема, міських рад поділяються на власні (самоврядні) та делеговані.

Таким чином, повноваження міської ради та її виконавчого комітету селищної ради щодо прийняття рішень з конкретних питань розмежовані, і кожен з вказаних органів в межах таких (повноважень) приймає рішення/вчиняє дії, відтак, вони є окремими суб'єктами владних повноважень, дії чи рішення, яких можуть бути оскаржені.

Така правова позиція наведена у постановах Верховного Суду від 10.07.2019 у справі №813/1600/18, від 11.12.2019 у справі №461/7584/16-а.

Відповідно до частини 3 статті 48 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача (частина 4 статті 48 КАС України).

Враховуючи, що оскаржуване позивачем рішення від 08.10.2019 №4(4)-15/2019 прийнято виконавчим комітетом Яблунівської селищної ради об'єднаної територіальної громади Косівського району Івано-Франківської області, суд приходить до висновку про необхідність залучення виконавчого комітету Яблунівської селищної ради об'єднаної територіальної громади Косівського району Івано-Франківської області до участі у справі, як другого відповідача.

Також судом встановлено, що підставою відмови у задоволенні заяви позивача про присвоєння поштової адреси згідно оскаржуваного рішення від 08.10.2019 №4(4)-15/2019 стало те, що житловий будинок є приватною спільною частковою власністю за рішенням Косівського районного суду від 23.02.2011 та співвласник ( ОСОБА_2 ) не надав згоди щодо переведення Ѕ частки житлового будинку в одну цілу частку житлового будинку.

Відповідно до статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України якщо адміністративний суд при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Оскільки предметом спору в справі є вирішення законності прийняття виконавчим комітетом Яблунівської селищної ради об'єднаної територіальної громади Косівського району Івано-Франківської області рішення від 08.10.2019 №4(4)-15/2019, враховуючи зміст цього оскаржуваного рішення, зокрема заперечення співвласника житлового будинку ОСОБА_2 , наявні у справі докази, суд вважає що ухвалене у справі рішення може вплинути на права, свободи, інтереси співвласника ОСОБА_2 , а тому останнього слід залучити до участі в справі як третю особу, які не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача.

Окрім цього, в порядку вимог частини 4 статті 9, частини 3 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, з метою повного, всебічного розгляду справи, суд вважає за необхідне витребувати у виконавчого комітету Яблунівської селищної ради об'єднаної територіальної громади Косівського району Івано-Франківської області додаткові докази, а саме, належним чином засвідчені копії документів, на підставі та із врахуванням яких оскаржуваним рішенням виконавчого комітету Яблунівської селищної ради об'єднаної територіальної громади Косівського району Івано-Франківської області відмовлено позивачу у присвоєнні окремої поштової адреси, в тому числі заяви ОСОБА_1 із доданими до неї документами.

Керуючись статтями 9, 48, 49, 77, 241, 248, п.3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Залучити до участі у справі як другого відповідача - виконавчий комітет Яблунівської селищної ради об'єднаної територіальної громади Косівського району Івано-Франківської області (вул. Франка 57, смт. Яблунів, Косівський район, Івано-Франківська область, 78621).

2. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача, - ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ).

3. Встановити відповідачу - виконавчому комітету Яблунівської селищної ради об'єднаної територіальної громади Косівського району Івано-Франківської області десятиденний строк для подання відзиву на позов, який повинен відповідати вимогам статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, і подання всіх доказів, що підтверджують заперечення проти позову.

4. Зобов'язати відповідача - виконавчий комітет Яблунівської селищної ради об'єднаної територіальної громади Косівського району Івано-Франківської області надіслати (надати) іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

5. Встановити третій особі десятиденний строк для подання пояснень щодо позову (відзиву) з дня його отримання, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

6. Направити виконавчому комітету Яблунівської селищної ради об'єднаної територіальної громади Косівського району Івано-Франківської області та ОСОБА_2 копію позовної заяви.

7. Витребувати у виконавчого комітету Яблунівської селищної ради об'єднаної територіальної громади Косівського району Івано-Франківської області належним чином засвідчені копії документів, на підставі та із врахуванням яких оскаржуваним рішенням виконавчого комітету Яблунівської селищної ради об'єднаної територіальної громади Косівського району Івано-Франківської області відмовлено позивачу у присвоєнні окремої поштової адреси, в тому числі заяви ОСОБА_1 із доданими до неї документами.

Витребувані матеріали подати суду до 08.07.2020.

8. Роз'яснити виконавчому комітету Яблунівської селищної ради об'єднаної територіальної громади Косівського району Івано-Франківської області, що згідно із статтею 80 Кодексу адміністративного судочинства України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.

Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення проти ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на судове рішення, прийняте за результатами розгляду справи.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, встановлені статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя /підпис/ Біньковська Н.В.