23 червня 2020 року Справа № 280/2692/20 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Батрак І.В.,
за участю секретаря Лялько Ю.В.,
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Військової частини НОМЕР_1
про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії
ОСОБА_1 звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Військової частини НОМЕР_1 , в якому просить:
визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не нарахування та не виплати індексації грошового забезпечення позивачу за період з 01.01.2016 по 28.02.2018;
зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу індексацію грошового забезпечення за період з 01.01.2016 по 28.02.2018.
Ухвалою суду від 28.04.2020 відкрито провадження у справі та призначено судове засідання на 26.05.2020 за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
В судове засідання за правилами спрощеного позовного провадження, яке призначене на 23.06.2020, від представника відповідача надійшов відзив. Проте, доказів надіслання відповідачем копії відзиву та доданих до нього документів суду не додано.
Відповідно до ч. 3 ст. 162 КАС України копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана ( надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Згідно з ч. 9 ст. 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Суд зазначає, що ч. 9 ст. 79 КАС України є спеціальною нормою, яка регламентує порядок подання доказів учасниками справи під час її розгляду та не застосовується під час звернення до суду з позовом, оскільки встановлений нею механізм, коли докази мають надаватися або надсилатися іншим учасникам справи заздалегідь об'єктивно не може бути застосований під час звернення до суду.
Отже, приписи ч. 9 ст. 79 КАС України щодо порядку надіслання доказів не застосовується на стадії звернення до суду та вирішення питання про відкриття провадження у справі.
Згідно з ч.2, 3 ст. 242 КАС України законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Як зазначено у ч.1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Крім того пунктом 3 розділу 6 «Прикінцеві положення «КАС України визначено, що під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47 , 79, 80, 114, 122, 162, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, пред'явлення зустрічного позову, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину.
Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк дії карантину, пов'язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Відповідно до частини 4 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за клопотанням сторони може відкласти розгляд справи з метою надання додаткового часу для подання відповіді на відзив ( або) заперечення , якщо вони не подані до першого судового засідання з поважних причин.
Розглянувши матеріали справи, беручи до уваги приписи Указу Президента України від 13.03.2020№ 87/2020 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.03.2020 "Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», зі змінами ст. 29 Закону України « Про захист населення від інфекційних хвороб», наявність об'єктивної необхідності направлення відповідачем копії відзиву та доданих до нього документів позивачу та надання можливості позивачу подання відповіді на відзив і долучення до справи додаткових доказів, забезпечення права на змагальність сторін суд приходить до висновку про наявність підстав для відкладення судового засідання
Керуючись, статтею 223, частиною другою статті 241, статтями 256, 262, 296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Відкласти розгляд справи №280/2692/2020 на 21 липня 2020 року о 15:45
Провести судове засідання в справі 280/2692/2020 за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи у судове засідання.
Зобов'язати відповідача надіслати (надати) позивачу копію відзиву та доданих до нього документів та до 17 липня 2020 надати до суду докази направлення.
Копію даної ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя І.В.Батрак