про повернення позовної заяви
25 червня 2020 року ЛуцькСправа № 140/9120/20
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Сорока Ю.Ю., вивчивши позовну заяву Державної екологічної інспекції Поліського округу до Приватного підприємства “НАФТО ТОРГОВА ФІРМА “УКР-ПЕТРОЛЬ” про стягнення штрафних санкцій,
Державна екологічна інспекція Поліського округу звернулася з позовом до Приватного підприємства “НАФТО ТОРГОВА ФІРМА “УКР-ПЕТРОЛЬ” про стягнення штрафних санкцій в розмірі 22 950, 00 грн.
Відповідно до пункту 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Пунктом 3 частини четвертої статті 169 КАС України визначено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Отже, підставою для повернення позовної заяви є, зокрема, факт не підписання позивачем або представником позивача позовної заяви.
Як вбачається із позовної заяви, на ній відсутній підпис в.о. начальника Медведовського Євгенія, що свідчить про невиконання вимог процесуального закону при зверненні до суду.
Відтак, позовну заяву Державної екологічної інспекції Поліського округу до Приватного підприємства “НАФТО ТОРГОВА ФІРМА “УКР-ПЕТРОЛЬ” про стягнення штрафних санкцій, необхідно повернути позивачу та роз'яснити, що відповідно до частини восьмої статті 169 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись статтею 169, 171, 248 Кодексу адміністративного судочинства України,
Позовну заяву Державної екологічної інспекції Поліського округу до Приватного підприємства “НАФТО ТОРГОВА ФІРМА “УКР-ПЕТРОЛЬ” про стягнення штрафних санкцій, повернути позивачеві.
Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати особі, яка її подала, разом із позовною заявою і доданими до неї документами не пізніше наступного дня після її постановлення.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 256 КАС України, та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.
Суддя Ю.Ю. Сорока