Рішення від 24.06.2020 по справі 904/5870/19

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24.06.2020м. ДніпроСправа № 904/5870/19

Господарський суд Дніпропетровської області у складі судді Владимиренко І.В. за участю секретаря судового засідання Сечиної Ю.Ю.

за позовом Публічного акціонерного товариства "СИНЕЛЬНИКІВСЬКА ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЯ", 52500, м.Синельникове, Дніпропетровська область, вул.Кирпична, б.13, код ЄДРПОУ 00290475

до Головного управління Державної фіскальної служби України у Дніпропетровській області, 49005, м.Дніпро, вул.Сімферопольська, 17-а, код ЄДРПОУ 39394856

про визнання протиправним та скасування вимоги ГУ ДФС України у Дніпропетровській області від 11.11.2019 року № Ю-1 "Про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування"

Представники:

від позивача представник Текут"єва О.П. дов. № 7 від 10.01.20р.

від відповідача представник Коваленко Д.В. дов. № б/н від 18.09.19р.

СУТЬ СПОРУ:

09.12.19р. Публічне акціонерне товариство "СИНЕЛЬНИКІВСЬКА ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЯ", м.Синельникове звернулось до господарського суду Дніпропетровської області із позовною заявою до Головного управління Державної фіскальної служби України у Дніпропетровській області, 49005, м.Дніпро, вул.Сімферопольська, 17-а, код ЄДРПОУ 39394856 визнання протиправним та скасування вимоги ГУ ДФС України у Дніпропетровській області від 11.11.2019 року № Ю-1 "Про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування"

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 16.12.2019р. позовна заява прийнята в межах справи № 904/9358/17 про банкрутство Публічного акціонерного товариства "СИНЕЛЬНИКІВСЬКА ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЯ", 52500, м.Синельникове, Дніпропетровська область, вул.Кирпична, б.13, код ЄДРПОУ 00290475 до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання на 15.01.2020р.

Ухвалою суду від 15.01.20р. усне клопотання відповідача про відкладення підготовчого засідання задоволено. Продовжено строк для надання відзиву на 7 днів. Відкладено підготовче засідання на 28.01.2020р. о 10:15 год.

24.01.2020р. відповідач надав відзив на позовну заяву, в якому просить суд відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог повністю. Судом відзив на позовну заяву прийнято до відома.

В судовому засіданні 28.01.20р. господарським судом оголошено перерву до 12.02.2020р. о 15:00 год.

Ухвалою суду від 12.02.20р. усне клопотання відповідача про продовження строку підготовчого провадження на 30 календарних днів задоволено. Продовжено підготовче провадження на 30 днів, до 16.03.2020р. Відкладено підготовче засідання на 25.02.2020р. о 15:00 год.

В судовому засіданні 25.02.20р. господарським судом оголошено перерву до 11.03.2020р. о 11:45 год.

В судовому засіданні 11.03.20р. господарським судом оголошено перерву до 16.03.2020р. о 11:00 год.

16.03.20р. до суду від відповідача надійшло клопотання про долучення до матеріалів справи розрахунок податкового боргу. Судом клопотання задоволено, розрахунок податкового боргу долучений до матеріалів справи.

Ухвалою суду від 16.03.2020р. закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 14.04.2020 о 11:15год. Явку у судове засідання повноважних представників учасників судового процесу визнано обов'язковою.

У зв'язку із встановленням на території України карантину з 12.03.2020р. по 11.05.2020р. через спалах коронавірусу та з врахуванням Розпорядженням голови господарського суду Дніпропетровської області, Рекомендацій Вищої ради правосуддя, ухвалою суду від 14.04.2020р. повідомлено учасників справи, що судове засідання у справі № 904/5870/19 призначене на 14.04.2020 о 11:15 год. не відбулось через запровадження карантинних заходів. Після усунення вказаних обставин розгляд справи буде призначено у судовому засіданні ухвалою суду, про що сторони будуть повідомлені в передбаченому ГПК України порядку.

У зв'язку з послабленням Кабінетом Міністрів України дії карантину, ухвалою господарського суду від 26.05.20р. призначено справу до судового розгляду по суті на 24.06.2020 о 10:00год. Явку у судове засідання повноважних представників учасників судового процесу визнати обов'язковою.

В судове засідання з'явились представники позивача та відповідача.

В судовому засіданні 24.06.2020р. оголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Дослідивши наявні матеріали справи, заслухавши представників позивача та відповідача, господарський суд встановив наступне.

29.11.2019 року ПАТ “Синельниківська Теплоізоляція” (надалі-“Позивач”) була отримана вимога ГУ ДПС України у Дніпропетровській області від 11.11.2019 року № Ю-1 “Про сплату боргу (недоїмки) (надалі - “Вимога”) з якої вбачається, що на підставі ст. 25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування” та на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів ГУ ДПС України у Дніпропетровській області (надалі - “Відповідач”) у Позивача станом на 30.10.2019 року рахується борг зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування (недоїмка) у сумі 1 012 887,81грн.

Зазначеною вище вимогою відповідач вимагає від позивача сплатити суму заборгованості з Єдиного соціального внеску (надалі - “Недоїмка”) у сумі 1 012 887,81грн., нарахований у зв'язку з цією недоїмкою штраф у сумі 31 867,38грн. та пеню у сумі 92 840,91грн.

21.10.2019 набрав законної сили Кодекс України з процедур банкротства (далі - Кодекс).

Відповідно до ч. 2 ст. 7 цього Кодексу України господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник, зокрема спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна.

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 16.11.17р. (суддя Полєв Д.М.) порушено провадження у справі про банкрутство Позивача, введено процедуру санації, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Зибіна Антона Олександровича, свідоцтво №71 від 08.02.13р.

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 30.11.19р. строк процедури санації продовжений на 4 місяці.

Відповідно до абз.2 та 3 ч.14 ст.39 Кодексу України з процедур банкрутства, з моменту відкриття провадження у справі пред'явлення поточними кредиторами вимог до боржника та їх задоволення можуть здійснюватися у випадку та порядку, передбачених цим Кодексом, а арешт майна боржника чи інші обмеження боржника щодо розпорядження належним йому майном можуть бути застосовані виключно господарським судом у межах провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до абз.3 ч.8 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, до визнання боржника банкрутом спори боржника з кредиторами, які мають поточні вимоги до боржника, вирішуються в межах справи про банкрутство шляхом їх розгляду у позовному провадженні господарським судом.

Згідно з абз. 3 ч. 4 ст. 25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом, є поточною вимогою до Позивача, який є одночасно боржником у справі про банкрутство, отже, вважаю, що питання щодо протиправності та скасування вищевказаної Вимоги Відповідача має розглядатися у межах справи про банкрутство № 904/9358/17.

Позивач вважає, що вимога від 11.11.2019 року № Ю-1 “Про сплату боргу” винесена незаконно, необґрунтовано, з порушеннями податкового законодавства, Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування”, Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, “Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, затвердженого Наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435 (надалі - “Порядок 435”), Інструкції “Про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України 20.04.2015 р. № 449” (надалі - “Інструкція 449”), та такою, що винесена з суттєвими порушеннями прав і законних інтересів Позивача.

На думку Позивача, Відповідач виніс оскаржувану Вимогу протиправно та без врахування норм чинного законодавства про суму самостійно нарахованого Позивачем зобов'язання з ЄСВ до сплати, шляхом подачі до органів Звіту що до сум нарахованого ЄСВ протягом дії у Позивача мораторію на задоволення вимог кредиторів за період з 16.11.2017 року по 31.10.2019 року; рішення ДПС України від 16.09.2019 року № 1942/6/99-00-08-06-01 про результати розгляду Скарги Позивача № 120 від 05.08.2019 року “Про скасування Вимоги ГУ ДФС Дніпропетровської області № Ю-1/12 від 11.05.2019 року” ув'язку з порушенням Відповідачем п.п.3,4 розділу VI Інструкції 449; наявних зобов'язань Позивача, які є станом на 31.10.2019 року неузгодженими зобов'язаннями у зв'язку з оскарженням у судовому порядку нарахованих Відповідачем пені та штрафів за Рішенням ГУ ДФС у Дніпропетровській області № 0113215354 від 20.06.2019 року, що є предметом адміністративного позову по адміністративній справі № 160/8864/19; функцій та повноважень з адміністрування Єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (надалі - ЄСВ) за нормами ст. 25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування”, Інструкції 449, Порядку 435, ПК України; норм Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та Кодексу України з процедур банкрутства.

Відповідно до абз. 2 п. 3 розділу І “Порядку розгляду контролюючими органами скарг на вимоги про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та на рішення про нарахування пені та накладення штрафу”, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2015 № 1124 (надалі - Порядок 1124), Позивач має право оскаржити в суді вимогу, рішення про нарахування пені та накладення штрафу в будь-який момент після отримання вимоги або рішення.

Стосовно вимоги Відповідача щодо сплати Позивачем неузгодженої суми ЄСВ, останній зазначив наступне.

Позивач - є платником єдиного внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та знаходиться на обліку у Лівобережному управлінню Синельниківської ДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області (надалі - “ДПІ”) з 08.07.1997 року, про що свідчить обліковий запис 0427035781.

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 16.11.2017 року у справі № 904/9358/17 порушено провадження у справі про банкрутство Публічного акціонерного товариства "Синельниківська теплоізоляція", якою введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та введено процедуру санації у порядку встановленому ст.19 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, а саме введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника, до закінчення провадження у справі, зупинене виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів, строк виконання яких настав до введення мораторію).

Згідно із ст. 94 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” господарським судом Дніпропетровської області здійснено офіційне оприлюднення оголошення про введення процедури санації Публічного акціонерного товариства "СИНЕЛЬНИКІВСЬКА ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЯ", м. Синельникове, вул. Кирпична, буд. 13, код ЄДРПОУ 00290475 на офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України в мережі інтернет №47236 від 17.11.2017р.

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 29.05.18р. затверджено план санації Публічного акціонерного товариства "СИНЕЛЬНИКІВСЬКА ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЯ", м. Синельникове, вул. Кирпична, буд. 13, код ЄДРПОУ 00290475.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 02.04.2019 року строк процедури санації Публічного акціонерного товариства "СИНЕЛЬНИКІВСЬКА ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЯ", м. Синельникове, вул. Кирпична, буд. 13, код ЄДРПОУ 00290475, продовжено до 02.10.2019 року.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 30.10.2019 року строк процедури санації Публічного акціонерного товариства "СИНЕЛЬНИКІВСЬКА ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЯ", м. Синельникове, вул. Кирпична, буд. 13, код ЄДРПОУ 00290475, продовжено до 29.02.2020 року.

Згідно Порядку 435 Позивач протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів з 16.11.2016 року по 31.10.2019 року самостійно обчислював та щомісячно надавав Відповідачу відповідний Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів”, про нарахування ЄСВ, що підлягають сплаті за: жовтень 2016 року у сумі 7465,75 грн., реєстраційний № документу 9216198777 від 14.11.2016 р., граничний термін звітування 20.11.2016 року та граничний термін сплати до 20.11.2016; листопад 2016 року у сумі 10717,39 грн., реєстраційний № документу 9245709194 від 20.12.2016р., граничний термін сплати до 20.12.2016; грудень 2016 року у сумі 11570,65 грн., реєстраційний № документу 9265374371 від 17.01.2017р., граничний термін сплати до 20.01.2017; січень 2017 року у сумі 16369,45 грн., реєстраційний № документу 9022607898 від 20.02.2017 р., граничний термін сплати до 20.02.2017; лютий 2017 року у сумі 17550,66 грн., реєстраційний № документу 9045200114 від 20.03.2017 р., граничний термін сплати до 20.03.2017; березень 2017 року у сумі 20218,06 грн., реєстраційний № документу 9067977852 від 19.04.2017 р., граничний термін сплати до 20.04.2017; квітень 2017 року у сумі 27369,55 грн., реєстраційний № документу 9092199797 від 19.05.2017 р., граничний термін сплати до 20.05.2017; травень 2017 року у сумі 31016,75 грн., реєстраційний № документу 9107503498 від 09.06.2017 р., граничний термін сплати до 20.06.2017; червень 2017 року у сумі 31831,73 грн., реєстраційний № документу 9138042438 від 18.07.2017 р., граничний термін сплати до 20.07.2017; липень 2017 року у сумі 33029,24 грн., реєстраційний № документу 9167374951 від 21.08.2017 р., граничний термін сплати до 20.08.2017; серпень 2017 року у сумі 34601,35 грн., реєстраційний № документу 9191049574 від , 21.09.2017 р., граничний термін сплати до 20.09.2017; вересень 2017 року у сумі 33732,72 грн., реєстраційний № документу 9215726790 від 18.10.2017 р., граничний термін сплати до 20.10.2017; жовтень 2017 року у сумі 35209,06грн., реєстраційний № документу 9242049553 від 16.11.2017 р., граничний термін сплати до 20.11.2017; листопад 2017 року у сумі 34173,57грн. , реєстраційний № документу 9270078930 від 19.12.2017р., граничний термін сплати до 20.12.2017; грудень 2017 року у сумі 36077,22 грн., реєстраційний № документу 9295958338 від 19.01.2018р., граничний термін сплати до 20.01.2018; січень 2018 року у сумі 40961,08 грн., реєстраційний № документу 9024081955 від 20.02.2018 р., граничний термін сплати до 20.02.2018; лютий 2018 року у сумі 39914,15 грн., реєстраційний № документу 9047552391 від 20.03.2018 р., граничний термін сплати до 20.03.2018; березень 2018 року у сумі 40262,45 грн., реєстраційний № документу 9069988851 від 18.04.2018 р., граничний термін сплати до 20.04.2018; квітень 2018 року у сумі 35867,36 грн., реєстраційний № документу 9096941067 від 21.05.2018 р., граничний термін сплати до 20.05.2018; травень 2018 року у сумі 35650,77 грн., реєстраційний № документу 9122710936 від 19.06.2018 р., граничний термін сплати до 20.06.2018; червень 2018 року у сумі 35808,17 грн., реєстраційний № документу 9147186802 від 18.07.2018 р., граничний термін сплати до 20.07.2018; липень 2018 року у сумі 33496,16грн., реєстраційний № документу 9173543327 від 16.08.2018 р., граничний термін сплати до 20.08.2018; серпень 2018 року у сумі 35622,92 грн., реєстраційний № документу 9198061486 від 14.09.2018 р., граничний термін сплати до 20.09.2018; вересень 2018 року у сумі 41445,85 грн., реєстраційний № документу 9226254005 від 17.10.2018 р., граничний термін сплати до 20.10.2018; жовтень 2018 року у сумі 32882,14 грн., реєстраційний № документу 9254669447 від 16.11.2018 р., граничний термін сплати до 20.11.2018; листопад 2018 року у сумі 32855,37 грн., реєстраційний № документу 9278086756 від 17.12.2018р., граничний термін сплати до 20.12.2018; грудень 2018 року у сумі 29790,68 грн., реєстраційний № документу 9306799545 від 18.01.2019р., граничний термін сплати до 20.01.2019; січень 2019 року у сумі 32496,21 грн., реєстраційний № документу 9024719108 від 19.02.2019 р., граничний термін сплати до 20.02.2019; лютий 2019 року у сумі 28556,93 грн., реєстраційний № документу 9045888913 від 15.03.2019 р., граничний термін сплати до 20.03.2019; березень 2019 року у сумі 44757,21 грн., реєстраційний № документу 9077351088 від 18.04.2018р., граничний термін сплати до 20.04.2019; квітень 2019 року у сумі 71 594,03 грн., реєстраційний № документу 9103782528 від 20.05.2019р. граничний термін сплати до 20.05.2019; травень 2019 року у сумі 58 751,67 грн., реєстраційний № документу 9130199397 від 19.06.2019 граничний термін сплати до 20.06.2019; червень 2019 року у сумі 53199,89 грн., реєстраційний № документу 9153709091 від 15.07.2019 граничний термін сплати до 20.07.2019; липень 2019 року у сумі 46 964,03 грн., реєстраційний № 9185678349 документу від 19.08.2019 граничний термін сплати до 20.08.2019; серпень 2019 року у сумі 46 369,71 грн., реєстраційний № 9207955601 документу від 16.09.2019 граничний термін сплати до 20.09.2019; вересень 2019 року у сумі 42 262,32 грн., реєстраційний № 9274839632 документу від 16.09.2019 граничний термін сплати до 20.10.2019р.

Загальна сума, яка підлягає до сплати за наданими Позивачем Відповідачу вищевказаними “Звітами про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів” за період мораторію на задоволення вимог кредиторів з 16.11.2017 року по 31.10.2019 року становить - 964 968, 95грн.

Позивачем були сплачені суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування наступним чином: 329,88 грн. - 22.11.2017 року; 8000,00грн. - 24.11.2017 року; 441,79грн. - 14.12.2017 року; 86,36грн. - 28.12.2017 року; 299,70грн. - 08.02.2018 року; 67,01грн. - 01.03.2018 року; 35,04грн. - 13.03.2018 року; 618,34грн. - 20.03.2018 року; 320,90грн. - 27.03.2019 року; 138,22грн. - 04.04.2018 року; 255,59грн. - 27.04.2018 року; 10 000,00грн. - 04.05.2018 року; 277,52грн. - 31.05.2018 року; 556,64грн. - 19.06.2018 року; 1147,66 грн. - 25.06.2018 року; 2638,67грн. - 04.07.2018 року; 763,82грн. - 30.07.2018 року; 1435,06грн. - 02.10.2018 року; 7000,00грн. - 12.10.2018 року, 347,19грн. - 19.10.2018 року; 347,19грн. - 19.10.2018 року; 292,22грн. - 06.11.2018 року; 268,82грн. - 12.11.2018 року; 215,27грн. - 29.12.2018 року; 52,84грн. - 01.03.2019 року; 405,24грн. - 15.03.2019 року; 1978,34 грн. 15.03.2019р.; 80,72грн. - 21.03.2019 року; 693,50грн. - 22.03.2019 року; 416,00грн. - 22.03.2019 року; 7112,00грн. - 22.03.2019 року; 125,50грн. - 22.03.2019 року; 131,34 грн. - 25.03.2019 року; 1066,40грн. - 25.03.2019 року; 452,89грн. - 26.03.2019 року, 8188,56 грн. - 26.03.2019 року; 550,00грн. - 28.03.2019 року; 550,00грн. - 28.03.2019 року; 330,00 грн. - 02.04.2019 року; 330,00 грн. - 02.04.2019 року; 100,51 грн. - 03.04.2019 року; 597,71грн. - 03.04.2019 року; 300,71 грн. - 03.04.2019 року; 440,00 грн. - 09.04.2019 року; 14638,09 грн. - 09.04.2019 року; 550,00 грн. - 11.04.2019 року; 5300,96 грн. - 06.04.2019 року; 10560,00 грн. - 26.04.2019 року; 111,24 грн. - 03.05.2019 року; 2667,61 грн. - 07.05.2019 року; 46542,45 грн. - 08.05.2019 року, 548,68 грн. - 17.05.2019 року; 426,12 грн. - 23.05.2019 року; 328,68 грн. - 23.05.2019 року; 235,19 грн. - 23.05.2019 року; 343,28 грн. - 24.05.2019 року; 16973,00 грн. - 24.05.2019 року; 34506,63 грн. - 12.06.2019 року; 842,52 грн. - 13.06.2019 року; 525,00грн. - 14.06.2019 року; 75,52грн. - 20.06.2019 року; 1050,33грн. - 05.07.2019 року; 406,11грн. - 11.07.2019 року; 42206,76 грн. - 17.07.2019 року; 1350,00 грн. - 17.07.2019 року; 293,62грн. - 18.07.2019 року; 589,57 грн. - 18.07.2019 року; 982,26 грн. - 19.07.2019 року; 5576,47грн. - 19.07.2019 року; 144,13грн. - 19.07.2019 року; 56,70грн. - 23.07.2019 року; 7689,18 грн. - 23.07.2019 року; 879,20 грн. - 23.07.2019 року; 560,78 грн. - 23.07.2019 року; 120,64 грн. - 23.07.2019 року; 527,78 грн. - 23.07.2018 року; 241,28 грн. - 25.07.2019 року; 2615,00 грн. - 01.08.2019 року; 1378,85 грн. - 01.08.2019 року; 525,00 грн. - 01.08.2019 року, 3108,80 грн. - 01.08.2019 року; 788,70 грн. - 01.08.2019 року; 456,50 грн. - 07.08.2019 року; 2240,00 грн. - 08.08.2019 року; 525,00грн. - 08.08.2019 року; 1980,00 грн. - 09.08.2019 року; 180,00 грн. - 09.08.2019 року; 839,04грн. - 13.08.2019 року; 14600грн. - 15.08.2019; 40,39 грн. - 27.08.2019 року; 0,54 грн. - 27.08.2019 року; 481,49 грн. - 30.08.2019 року; 815,63 грн. - 30.08.2019 року; 10258,85 грн. - 30.08.2019 року; 842,00 грн. - 30.08.2019 року; 557,10 грн. - 30.08.2019 року; 613,93 грн. - 03.09.2019 року; 500,00 грн. - 16.09.2019 року; 180,00 грн. - 16.09.2019 року; 485,00 грн. - 16.09.2019 року; 60,00 грн. - 20.09.2019 року; 700 грн. - 20.09.2019 року; 1400 грн. - 24.09.2019 року; 4600 грн. - 25.09.2019 року; 3100 грн. - 26.09.2019 року; 211,12 грн. - 01.10.2019 року; 80,00 грн. - 01.10.2019 року; 211,12 грн. - 03.10.2019 року; 80,00 грн. - 03.10.2019 року; 6700 грн. - 11.10.2019 року; 450,00 грн. - 11.10.2019 року; 12500,00 грн. - 11.10.2019 року; 180,00 грн. - 11.10.2019 року; 200,00 грн. - 11.10.2019 року; 300,00 грн. - 11.10.2019 року; 1000,00 грн. - 11.10.2019 року; 3200,00 грн. - 11.10.2019 року; 260,00 грн. - 18.10.2019 року; 7200,00 грн. - 18.10.2019 року; 140,00 грн. - 18.10.2019 року; 1055,00 грн. - 18.10.2019 року; 310,00 грн. - 18.10.2019 року; 2160,00 грн. - 18.10.2019 року; 1300,00 грн. - 18.10.2019 року; 1065,00 грн. - 24.10.2019 року.

Загальна сума єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що сплатив Позивач за період мораторію на задоволення вимог кредиторів та введення процедури санації з 16.11.2017 року по 31.10.2019 року становить - 338 936, 16грн.

Перерахування грошових коштів зі сплати поточних зобов'язань єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування Позивач здійснював у безготівковій формі, шляхом переказу грошових коштів платіжним дорученням через банківську установу, з вказанням періоду сплати за який сплачується єдиний внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, про що свідчать копії платіжних доручень, що додаються, як докази про сплату до цього Позову.

В період з 16.11.2017 року по 31.10.2019 року Відповідачем не проводилися документальні або камеральні перевірки у порядку, встановленому Податковим кодексом України.

З інтегрованої картки Позивача вбачається, що Відповідач (податковий орган) здійснював зарахування поточних зобов'язань з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у 2017-2019 році в рахунок погашення недоїмки у Позивача за 2016 рік.

Недоїмка минулих періодів за 2016 рік, в рахунок погашення якої Відповідачем було спрямовано кошти, перераховані Позивачем у з 17.11.2017 року по 31.10.2019 року з метою сплати поточних грошових зобов'язань з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - була зупинена для виконання Позивачем цих зобов'язань щодо сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до прийняття рішення про введення мораторію Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 16.11.2017.

Позивач вважає, що заборгованість (недоїмка) з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що підлягає сплаті Позивачем за період з 16.11.2017 року по 31.10.2019 року повинна складати 626 032,79грн. (964 968 ,95 грн. - 338 936 ,16 грн.)

Вважає, що відповідач незаконно вимагає сплатити іншу суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, яка вказана у оскаржуваній Вимозі у розмірі 1 012 887,81грн.

Відповідно до абз.2 п.1 ч.1 ст.4 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” (від 08.07.10 № 2464-VІ), платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Згідно з абз. 1 ч. 8 ст. 9 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4, 5 та 5-1 частини першої стані 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

Відповідно до абз. 2 ч. 8 ст. 9 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” платники, зазначені у пункті 1 частини першої етапі 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” платники єдиного внеску зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Згідно з абз. 3 ч. 4 ст. 25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Згідно ст.87.9 Податкового Кодексу України з моменту винесення судом ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство платника податків порядок погашення грошових зобов'язань, які включені до конкурсних кредиторських вимог контролюючих органів до такого боржника, визначається згідно із Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" без застосування норм цього Кодексу.

Водночас, згідно статті 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", що був чинний на момент спірних правовідносин мораторій на задоволення вимог кредиторів це зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до прийняття рішення про введення мораторію.

Відповідно до ч.14 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство, про що зазначається в ухвалі господарського суду.

Відповідно до ч.3 ст.19 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: забороняється стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до законодавства; не нараховуються неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до ч.5 ст.19 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" дія мораторію на задоволення вимог кредиторів не поширюється на вимоги поточних кредиторів: на виплату заробітної плати та нарахованих на ці суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування.

Спеціальним законом, який регулює питання про зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, є Закон України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” від 14.05.1992 року № 2343-ХІІ, а загальним є Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 року №2464-VІ.

За загальним правилом тлумачення колізій у законодавстві при розбіжності між загальним і спеціальним нормативно-правовим актом перевага надається спеціальному, якщо він не скасований виданим пізніше загальним актом, про що вказано, зокрема, у листі Міністерства юстиції України від 26.12.2008 року № 758-0-2-08-19 “Щодо практики застосування норм права у випадку колізії”.

Позивач вважає, що загальна сума єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про нарахування ЄСВ, що підлягають сплаті Позивачем за наданими до контролюючого органу Звітами і період мораторію на задоволення вимог кредиторів та введення процедури санації з 16.11.2017 і по 31.10.2019 року повинна складати 964 968,95грн.;

- сплачена Позивачем сума внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період мораторію на задоволення вимог кредиторів та введення процедури санації з 16.11.2017 року по 31.10.2019 року становить 338 936,16грн.;

- залишок поточного боргу Позивача за період мораторію на задоволення вимог кредиторів та введення процедури санації з 16.11.2017 року по 31.10.2019 року єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування станом на 31.10.2019 року у інформаційній системі органу доходів і зборів ГУ ДПС України повинна складати - 626 032, 79грн.

Стосовно нарахованих Відповідачем недоїмки, штрафу та пені, нарахованих оскарженою вимогою, позивач зазначив наступне.

Застосування заходів впливу та стягнення за порушення норм законодавства про єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до платників наведений у ст.25 Закону України та у Інструкції 449.

Як вже зазначалось вище, у інформаційній системі органу доходів і зборів ГУ ДПС України заборгованість (недоїмка) з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що підлягає сплаті Позивачем за період з 16.11.2017 року по 31.10.2019 року має становити 626 032,79 грн.

Вказана сума розрахована у повній відповідності до абз. 2 п. 1 ч. 1 ст. 4, абз. 1 ч. 8, абз. другий ч. восьмої ст. 9 Закону про ЄСВ.

У склад оскарженої вимоги Відповідача входить також сума недоїмки, що виникла до введення мораторію на задоволення вимог кредиторів та введення процедури санації, а саме до 16.11.2017 року.

Згідно з ч.3 ст. 25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Згідно з абз. 3 ч.4 ст.25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Відповідно до п. 1 Розділу 7 Інструкції 449 за порушення норм законодавства про єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до платників, на яких згідно із Законом покладено обов'язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок, застосовуються фінансові санкції (штрафи та пеня) відповідно до Закону.

Відповідно до п.2 Розділу 7 Інструкції 449 визначено, що згідно з ч.11 ст.25 Закону до платників, визначених підпунктами 1-4 та 6 пункту 1 розділу II цієї Інструкції, органи доходів і зборів застосовують штрафні санкції в таких розмірах зокрема за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на платників, які допустили зазначене порушення, починаючи з 01 січня 2015 року, накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Разом з тим, згідно етапі 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", що був чинний на момент спірних правовідносин мораторій на задоволення вимог кредиторів це зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до прийняття рішення про введення мораторію.

З порушенням провадження у справі про банкрутство не пов'язується завершення підприємницької діяльності боржника, він має право укладати угоди, у нього можуть виникати нові зобов'язання.

За своєю правовою природою фінансові та економічні санкції є додатковими зобов'язаннями, які забезпечують належне виконання основного зобов'язання, і є похідними від основного зобов'язання - недоїмки.

Такі санкції, як пеня та штраф є розрахунковою сумою від основного зобов'язання - недоїмки.

Відповідач невірно розрахував поточні зобов'язання Позивача, які підлягають сплаті за єдиним внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування станом на 31.10.2019 року.

У зв'язку з невірним розрахунком поточних зобов'язань Відповідачем, невірно визначені також і суми похідних зобов'язань (пені та штрафу), що застосовані до Позивача за несвоєчасну сплату суми внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (недоїмки) строк сплати яких настав до введення мораторію на задоволення вимог кредиторів та введення процедури санації, тобто до 16.11.2017 року.

Частина нарахованих за оскаржуваною вимогою пені та штрафів була нарахована Відповідачем за іншим рішенням, а саме Рішенням “Про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату єдиного внеску № 0113215354 від 20.06.2019 року на загальну суму 142 738,56 грн. за період з 21.10.2016 року по 12.06.2019 року, яке на момент подання цього позову вже оскаржується Позивачем у адміністративному суді Дніпропетровської області та є предметом позову у справі № 160/8864/19.

З розрахунку штрафних санкцій свідчить, що до вищевказаного Рішення № 0113215354 Відповідачем були нараховані та застосовані штрафні санкції по несплаті ЄСВ за період до порушення провадження у справі про банкрутство та введення мораторію на задоволення вимог кредиторів (з 21.10.2016 року до 21.06.2017 року), а саме - пеня у розмірі 112 768 (Сто дванадцять тисяч сімсот шістдесят вісім) грн. 52 коп. та штраф у розмірі 30 070,04грн.

Сплата цих штрафних санкцій є неузгодженою за правилами ст. 25 Закону України від 08.07.10 № 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” та не може враховуватися у загальній сумі зобов'язань Позивача у оскаржуваній вимозі.

Крім того, позивач просить суд звернути увагу на те, що за цими ж правовідносинами, 30 липня 2019 року Позивачем була отримана вимога Відповідача від 11.05.2019 року за № Ю-1/12 “Про сплату боргу (недоїмки) (надалі - “Вимога № Ю-1/12”), з якої вбачається, що на підставі ст. 25 ЗУ “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування” та на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів ГУДФС у Дніпропетровській області у Скаржника станом на 30.04.2019 року рахується борг зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування (недоїмка) у сумі 1 077 619,56 грн. у т.ч. недоїмка - у сумі 863 352,80 грн., штраф - 58 930,82 грн., пеня-155335,94 грн.

Позивачем ця Вимога № Ю-1/12 була оскаржена у адміністративному порядку та за результатами цього оскарження було прийняте Рішення ДПС України від 16.09.2019 року № 14942/6/99-00-08-06-01 “Про скасування Вимоги ГУ ДФС Дніпропетровської області № Ю-1/12 від 11.05.2019 року” ув'язку з порушенням Відповідачем п.п.3,4 розділу VI Інструкції 449.

Незважаючи на те, що ДПС України була скасована Вимога № Ю-1/12, Відповідачем не були здійснені відповідні коригування суми недоїмки та штрафних санкцій, що до сум за конкурсними вимогами, що вбачається з інтегрованої картки, копія якої додається до позову.

Позивач вважає, що сума недоїмки та штрафних санкцій у оскаржуваній вимозі нараховані Відповідачем за несплаченими Позивачем зобов'язаннями, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство та оскаржувана вимога Відповідача “Про сплату боргу (недоїмки) з Єдиного соціального внеску у сумі 1 012 887,81грн., стягнення пені у сумі 92 840,91грн. та штрафу у сумі 31 867,38грн. є незаконною та такою, що підлягає скасуванню.

Відповідач заперечив проти позовних вимог та зазначив наступне, Відносини у сфері державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) регулюються виключно Законом України від 08.07.2010 року № 2464-УІ “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” (далі - Закон № 2464), яким визначено перелік платників єдиного внеску, порядок нарахування та сплати єдиного внеску.

Частиною 1 ст. 4 Закону № 2464 визначено, що платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовий договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осі( підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Відповідно до зазначених норм, ПАТ “Синельниківська Теплоізоляція” є платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону №2464 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (ч.12 ст. Закону №2464).

Відповідно до частини восьмої ст. 9 Закону № 2464 роботодавці зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

Згідно ч. 11 ст. 9 Закону № 2464 у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом №2464 є недоїмкою та стягується з нарахуванням пені та застосуванням штрафів

Так, ПАТ “Синельниківська Теплоізоляція” на протязі 2013 - 2019 року самостійно подавались Звіти про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а саме за: вересень 2013 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 3427,21грн., граничний строк сплати 21.10.2013; жовтень 2013 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 3618,94 грн., граничний строк сплати 21.11.2013, листопад 2013 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 3618,94 грн., граничний строк сплати 20.12.2013, всього сплачено у 2013 році - 372,00 грн.

Відповідно до законів України від 04.07.2013 № 404-VII “Про внесення зміни податкового кодексу України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи” та в 07.2013 № 406-У1І “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку проведенням адміністративної реформи”, Державна податкова служба України розпочала здійснювати адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування починаючи з 01.10 2013 року.

Станом на 01.10.2013 року Пенсійним фондом України передано сальдо по єдиному соціальному внеску (заборгованість ) у сумі 15 895,29 грн., заборгованість на кінець 2013 року склала 26 188,38 грн., січень 2014 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 1147,96 грн., граничний строк сплати 20.02.2014, червень 2014 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 34,41 грн., граничний строк сплати 21.07.2014, липень 2014 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 248,63 грн., граничний строк сплати 20.08.2014, жовтень 2014 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 757,29 грн., граничний строк сплати20.11.2014, листопад 2014 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 50,47 грн., граничний строк сплати 22.12.2014, всього сплачено у 2014 році - у сумі 3340,00 грн., заборгованість на кінець 2014 року склала 26 011,08 грн., березень 2015 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 26031,79 грн., граничний строк сплати 20.04.2015, квітень 2015 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 22869,42 грн., граничний строк сплати 20.05.2015, травень 2015 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 19287,21 грн., граничний строк сплати 22.06.2015, червень 2015 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 20370,15 грн., граничний строк сплати 20.07.2015, липень 2015 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 20580,6 грн., граничний строк сплати 20.08.2015, серпень 2015 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 15753,54 грн., граничний строк сплати 21.09.2015, вересень 2015 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 22182,09 грн., граничний строк сплати 20.10.2015, жовтень 2015 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 19010,29 грн., граничний строк сплати 20.11.2015, листопад 2015 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 20354,79 грн., граничний строк сплати 21.12.2015, всього сплачено у 2015 році - у загальній сумі 52632,35 грн., заборгованість на кінець 2015 року склала 159819,33 грн., грудень 2015 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 21644,26 грн., граничний строк сплати 20.01.2016, січень 2016 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 5782,65 грн., граничний строк сплати 22.02.2016, лютий 2016 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 5636,26 грн., граничний строк сплати 21.03.2016, березень 2016 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 10832,91 грн., граничний строк сплати 20.04.2016, квітень 2016 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 10832,91 грн., граничний строк сплати 20.05.2016, травень 2016 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 12428,16 грн., граничний строк сплати 21.06.2016, червень 2016 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 11321,95 грн., граничний строк сплати 20.07.2016, липень 2016 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 10483,33 грн., граничний строк сплати 22.08.2016, серпень 2016 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 6948,66 грн., граничний строк сплати 20.09.2016, вересень 2016 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 8071,92 грн., граничний строк сплати 20.10.2016, жовтень 2016 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 7465,75 грн., граничний строк сплати 21.11.2016, листопад 2016 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 10717,39 грн., граничний строк сплати 20.12.2016, всього сплачено у 2016 році - у загальній сумі - 66061,19 грн., заборгованість на кінець 2016 року склала 217802,9 грн., грудень 2016 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 11570,65 грн., граничний строк сплати 20.01.2017, січень 2017 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 16369,45 грн., граничний строк сплати 20.02.2017, лютий 2017 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 17550,66 грн., граничний строк сплати 20.03.2017, березень 2017 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 20218,06 грн., граничний строк сплати 20.04.2017, квітень 2017 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 27369,55 грн., граничний строк сплати 22.05.2017, травень 2017 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 31016,75 грн., граничний строк сплати 20.06.2017, червень 2017 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 31831,73 грн., граничний строк сплати 20.07.2017, липень 2017 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 33029,24 грн., граничний строк сплати 21.08.2017, серпень 2017 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 34601,35 грн., граничний строк сплати 20.09.2017, вересень 2017 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 33732,72 грн., граничний строк сплати 20.10.2017, жовтень 2017 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 35209,06 грн., граничний строк сплати 20.11.2017, листопад 2017 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 34173,57 грн., граничний строк сплати 20.12.2017, всього сплачено у 2017 році у загальній сумі 176141,39 грн., заборгованість на кінець 2017 року склала 568704,35 грн., грудень 2017 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 36077,22 грн., граничний строк сплати 22.01.2018, січень 2018 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 40961,08 грн., граничний строк сплати 20.02.2018, лютий 2018 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 39914,15 грн., граничний строк сплати 20.03.2018, березень 2018 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 40262,45 грн., граничний строк сплати 20.04.2018, квітень 2018 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 35867,36 грн., граничний строк сплати 21.05.2018, травень 2018 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 35650,77 грн., граничний строк сплати 20.06.2018, червень 2018 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 35808,17 грн., граничний строк сплати 20.07.2018, липень 2018 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 33496,16 грн., граничний строк сплати 20.08.2018, серпень 2018 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 35622,92 грн., граничний строк сплати 20.09.2018, вересень 2018 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 41445,85 грн., граничний строк сплати 22.10.2018, жовтень 2018 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 32882,14 грн., граничний строк сплати 20.11.2018, листопад 2018 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 32855,37 грн., граничний строк сплати 20.12.2018, всього сплачено у 2018 році - у загальній сумі 27024,86 грн., заборгованість на кінець 2018 року склала 982523,13 грн., грудень 2018 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 29790,68 грн., граничний строк сплати 21.01.2019, січень 2019 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 32496,21 грн., граничний строк сплати 20.02.2019, лютий 2019 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 28556,93 грн., граничний строк сплати 20.03.2019, березень 2019 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 44757,21 грн., граничний строк сплати 22.04.2019, квітень 2019 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 71594,03 грн., граничний строк сплати 20.05.2019, травень 2019 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 58751,67 грн., граничний строк сплати 20.06.2019, червень 2019 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 53199,89 грн., граничний строк сплати 22.07.2019, липень 2019 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 46964,03 грн., граничний строк сплати 20.08.2019, серпень 2019 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 46369,71 грн., граничний строк сплати 20.09.2019, вересень 2019 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 43480,88 грн., граничний строк сплати 21.10.2019, жовтень 2019 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 42262,32 грн., граничний строк сплати 20.11.2019, листопад 2019 року самостійно нарахована сума єдиного внеску склала 41148,24 грн., граничний строк сплати 20.12.2019, всього сплачено в 2019 році- у загальній сумі 423569,98 грн., заборгованість на кінець 2019 року склала 1 112 221,66 грн., всього сплачено в 2020 році- у загальній сумі 4030,16 грн.

Також, до ПАТ “Синельниківська Теплоізоляція” за несвоєчасну сплату єдиного внеску за період з 21.08.2013 року по 15.05.2017 року було застосовано Рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску (далі - Рішення) від 16.05.2017 року № 000005800, де сума штрафної санкції склала 27063,44 грн. та пеня 62495,03 грн., Рішення за період з 21.10.2015 по 24.11.2017 року від 06.12.2017 року № 0194961315, де сума штрафної санкції склала 28380,98 грн. та пеня 110811,58 грн., Рішення за період з 23.08.2016 року по 04.07.2018 року від 31.07.2018 року № 0319671315, де сума штрафної санкції склала 3486,4 грн. та пеня 10410,31 грн.

Відповідач зазначив, що впродовж 2013 - 2020 року по ПАТ “Синельниківська Теплоізоляція” було нараховано заборгованість по єдиному внеску у загальній сумі 1 861 363,43 грн. згідно самостійно поданих звітів за найманих працівників та застосованих фінансових санкцій за несвоєчасну сплату єдиного внеску, платником впродовж 2013 - 2020 року сплачено єдиного внеску - 753 171,19 грн. Заборгованість з єдиного внеску по ПАТ “Синельниківська Теплоізоляція” склала 1 108 191,5 грн.

Крім того, несплачений єдиний внесок за найманих працівників призводить до відсутності страхового стажу, соціальних гарантій застрахованих осіб.

Враховуючи вищезазначене, сума заборгованості на 31.10.2019 зазначена у вимозі про сплату боргу (недоїмки) ГУ ДПС у Дніпропетровській області від 11.11.2019 № Ю-1 складає 1 012 887,81 грн.

Відповідно до ч. 4 ст. 25 Закону № 2464 орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти календарних днів з надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом нарахованою пенею.

Згідно з пунктами 3 та 4 розділу VI “Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449, зареєстрованої в Міністерства юстиції України 07.05.2015 за № 508/26953, зі змінами та доповненнями, у разі, які платник має на кінець календарного місяця недоїмку зі сплати єдиного внеску та/або борги зі сплати фінансових санкцій органи доходів і зборів, протягом 10 робочих днів, що настав за календарним місяцем, у якому виникла, зросла або частково зменшилась сума недоїмки сплати єдиного внеску (заборгованість зі сплати фінансових санкцій), надсилають вимог про її сплату. Вимога про сплату боргу (недоїмки) формується на підставі дані інформаційної системи органу доходів і зборів платника на суму боргу, що перевищує гривень.

Враховуючи вищезазначене відповідач вважає, що вимога ГУ ДПС у Дніпропетровській області від 11.11.2019 № Ю-1 є правомірною та не підлягає скасуванню, а тому просить суд відмовити в задоволенні позовної заяви в повному обсязі.

Також на виконання вимог ухвали господарського суду від 12.02.20р. між позивачем та відповідачем здійснено звірку спірного періоду нарахування недоїмки, штрафу та пені, в підтвердження чого суду надано акт звіряння розрахунків за період з 01.01.2013р. по 31.10.2019р. та за період з 16.11.2017р. по 31.10.2019р. Данні акти прийняті до відома.

Заслухавши пояснення сторін, вивчивши та дослідивши всі матеріали справи та надані докази, а також проаналізувавши зміст норм матеріального та процесуального права, що регулюють спірні правовідносини, з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог, з огляду на наступне.

Судом встановлено, що ПАТ "СИНЕЛЬНИКІВСЬКА ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЯ" - позивач є платником єдиного внеску.

11.11.2019р. Головним управлінням Державної податкої служби України у Дніпропетровській області було прийнято вимогу № Ю-1 про сплату боргу (недоїмки) та застосування до позивача штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.

Зазначеною вимогою позивача зобов'язано сплатити на рахунки Головного управління ДПС у Дніпропетровській області недоїмку у розмірі 1 012 887,81 грн., штраф у розмірі 31 867,38 грн. та пеню у розмірі 92 840,91 грн.

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 1 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” 2464 (далі - Закон № 2464), єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

В силу приписів пункту 1 частини першої статті 4 Закону № 2464 платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою-підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Пунктом 1 частини 2 статті 6 Закону № 2464 визначено, що платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 7 Закону №2464 єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини 1 статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України “Про оплату праці”, та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

За приписами абзаців першого та другого частини восьмої статті 9 Закону № 2464 платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини 1 статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з органом доходів і зборів за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.

Відповідно до частини 12 статті 9 Закону № 2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску штраф в розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум (пункт 2 частини 11 статті 25 Закону № 2464).

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу (частина 10 статті 25 Закону № 2464).

В той же час наведені положення узгоджуються із приписами Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449 (далі - інструкція), де в розділі VII “Фінансові санкції” серед іншого передбачено, що відповідно до частини одинадцятої статті 25 Закону до платників, визначених підпунктами 1 - 4 пункту 1 розділу II цієї Інструкції, фіскальні органи застосовують штрафні санкції у таких розмірах: За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на платників, які допустили зазначене порушення, починаючи з 01.01.2015 року та надалі, накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум. При цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за формою згідно з додатком 12 до цієї Інструкції. Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних інформаційної системи фіскального органу. При застосуванні штрафів, зазначених у цьому підпункті, приймається одне рішення на всю суму сплаченої (погашеної) недоїмки, незалежно від періодів та кількості випадків сплати за вказані періоди. Для платників, зазначених у підпунктах 1 та 2 пункту 1 розділу II цієї Інструкції, таким періодом є календарний місяць, для платників, зазначених у підпунктах 3 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 4 пункту 1 розділу II цієї Інструкції, - календарний рік, для платників, зазначених у підпункті 3 пункту 1 розділу II цієї Інструкції, які обрали спрощену систему оподаткування, - календарний квартал відповідно.

Як вбачається з матеріалами справи, штраф та пеня були нараховані у зв'язку з тим, що позивачем за 2013-2019 роки самостійно своєчасно нараховувався єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове держане соціальне страхування, але не сплачувався в строк встановлений Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”. Наведені обставини позивачем не заперечуються.

В судовому засіданні було встановлено, що підприємство своєчасно не сплачувало соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування по причині перебування позивача в банкрутстві, проте позивачем частково здійснювалась оплата, але з порушенням строку, за що ДПС і застосувало штрафні санкції.

Представник позивача в судовому засіданні зазначив, що відповідач діяв у межах повноважень та у спосіб передбачені законом, але не врахував вину позивача, тому стягнення штрафних санкцій в даному випадку не передбачено.

Слід зазначити, що аналіз наведених вище положень Закону №2464 та Інструкції дає підстави для висновку, що порушення встановлених Законом строків сплати єдиного внеску є підставою для застосування до платника штрафних санкцій та нарахування пені. Роботодавці зобов'язані сплачувати нарахований єдиний внесок у встановлений законодавством строк незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на які нараховується єдиний внесок. При цьому законодавство не ставить у залежність виконання обов'язку щодо своєчасної сплати нарахованого єдиного внеску від наявності певних умов, у тому числі від фінансового стану платника. Несвоєчасна виплата заробітної плати і несвоєчасне перерахування єдиного внеску є порушенням чинного законодавства, за яке передбачена відповідальність.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За таких обставин, суд прийшов до висновку, що рішення ДПС про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску ґрунтується на вимогах Закону. Відповідач, застосовуючи до Підприємства штрафні санкції та нараховуючи пеню, передбачені частиною десятою і пунктом 2 частини одинадцятої статті 25 Закону №2464, діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що визначені чинним законодавством України, а тому підстави для визнання протиправним і скасування оспорюваного рішення відсутні.

Посилання позивача щодо неможливості своєчасно сплачувати єдиний внесок у зв'язку із арештом коштів, що повинен був врахувати відповідач під час прийняття оспорюваного рішення, є необґрунтованими, оскільки в силу положень частини дванадцятого статті 9 Закону № 2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Жодних обставин, які можуть слугувати підставами для відстрочення сплати єдиного внеску або звільнення платника від нарахування штрафних санкцій та пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску, чинним законодавством не передбачено.

До подібних висновків дійшов Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в постанові від 14.08.2018 року по справі №804/3704/17 та у постанові від 21.11.2018 року по справі №804/1289/16.

Посилання позивача на незаконність стягнення штрафу та пені в період дії мораторію на задоволення вимог кредиторів є необґрунтованими та такими, що не приймаються до уваги, з огляду на наступне.

Відповідно до п.1 ст.19 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” мораторій на задоволення вимог кредиторів - зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію.

При цьому, згідно з пунктом 5 статті 19 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” дія мораторію на задоволення вимог кредиторів не поширюється на вимоги поточних кредиторів; на виплату заробітної плати та нарахованих на ці суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю та життю громадян; на виплату авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги за виконавчими документами немайнового характеру, що зобов'язують боржника вчинити певні дії чи утриматися від їх вчинення.

З огляду на вищевикладені норми, на задоволення вимог відповідача щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, які виникли під час дії мораторію не поширюється дія мораторію на задоволення вимог кредиторів.

Згідно ст. 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для справи.

Відповідно до ст.74 Господарського процесуального кодексу України, кожна із сторін повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Статтею 76 Господарського процесуального кодексу України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно ст. 77 Господарського процесуального кодексу України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.

Відповідно до ст. 79 Господарського процесуального кодексу України, наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї ч. 2, 8 ст. 80 ГПК України).

Згідно с. 91 Господарського процесуального кодексу України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення. Якщо подано копію (електронну копію) письмового доказу, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи може витребувати у відповідної особи оригінал письмового доказу. Якщо оригінал письмового доказу не поданий, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (електронної копії) оригіналу, такий доказ не береться судом до уваги. Документи, отримані за допомогою факсимільного чи інших аналогічних засобів зв'язку, приймаються судом до розгляду як письмові докази у випадках і в порядку, які встановлені законом або договором. Іноземний офіційний документ, що підлягає дипломатичній або консульській легалізації, може бути письмовим доказом, якщо він легалізований у встановленому порядку. Іноземні офіційні документи визнаються письмовими доказами без їх легалізації у випадках, передбачених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Відповідно до ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

З огляду на встановлені під час розгляду справи обставини та норми чинного законодавства, суд приходить до висновку, що оскаржувана вимога від 11.11.2019 року №Ю-1, винесене ГУ ДПС у Дніпропетровській області, прийняте на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Згідно з приписами ст.129 ГПК України, витрати зі сплати судового збору покладаються на позивача.

Керуючись статтями 2, 3, 20, 73 - 79, 86, 91, 129, 232, 233, 236 - 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову Публічного акціонерного товариства "СИНЕЛЬНИКІВСЬКА ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЯ", 52500, м. Синельникове, Дніпропетровська область, вул. Кирпична, б.13, код ЄДРПОУ 00290475 до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 39394856, вул. Сімферопольська, 17а, м. Дніпро, дніпропетровська область, 49000) про визнання противоправним та скасування вимоги ГУ ДПС у Дніпропетровській області від 11.11.2019 року №Ю-1 "Про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне страхування" - відмовити повністю.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судові рішення у справі набирають законної сили відповідно до ст.ст. 241, 284 Господарського процесуального кодексу України.

Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Центрального апеляційного господарського суду у строк, передбачений статтею 256 ГПК України з урахуванням частини четвертої розділу Х “Прикінцеві положення” цього Кодексу.

Повне рішення складено 25.06.2020р.

Суддя І.В. Владимиренко