Справа № 628/1275/20
Провадження № 3/628/338/20
22 червня 2020 року Куп'янський міськрайонний суд Харківської області в складі : головуючого - судді Шиховцової Анни Олександрівни, за участю секретаря - Шевченко О.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Куп'янського ВП ГУНП в Харківській області з протоколом про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП,
02.06.2020 року до Куп'янського міськрайонного суду Харківської області з Куп'янського ВП ГУНП України в Харківській області надійшли матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 473189 від 22.05.2020 р. ОСОБА_1 22.05.2020 р. о 19-00 год. за адресою: м АДРЕСА_1 Куп'янськ АДРЕСА_2 , висловлювалася нецензурною лайкою в громадському місці, чіплялася до громадян, поводила себе зухвало.
До даного протоколу додано лише висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння від 22.05.2020 р. стосовно ОСОБА_1 .
Відповідно до ст. 268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема, статтею 173 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.
Згідно ч. 2 ст. 277 КУпАП, справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 173 КУпАП, розглядаються протягом доби.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 256 КУпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу правопорушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвище, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення правопорушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
У порушення ч.1 ст.256 КУпАП зазначені у протоколі про адміністративне правопорушення відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме, місце проживання та реєстрації ОСОБА_1 вказані не вірно, особа не мешкає за вказаними у протоколі адресами, що підтверджується повернутими до суду поштовими конвертами із судовими повістками, що є перешкодою для належного повідомлення ОСОБА_1 про дату, час і місце розгляду справи, встановлення її особи, об'єктивному розгляду і встановленню істини у справі. Крім того, у протоколі не зазначені свідки та не відібрані від них письмові пояснення, пояснення правопорушника, відсутні документи що встановлюють особу ОСОБА_1 , наявність ідентифікаційного номеру, який необхідний для належного виконання постанови у разі накладення адміністративного стягнення.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно абз. 2 п. 12 постанови Пленуму ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ № 11 від 17 жовтня 2014 року «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» визначено, що норми ОСОБА_2 УпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
З огляду на викладене, вище зазначені порушення свідчать про неповноту складеного протоколу про адміністративне правопорушення, що унеможливлює повний, всебічний та об'єктивний розгляд справи і прийняття законного рішення, оскільки вказані недоліки обмежують права особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та перешкоджають об'єктивному розгляду і встановленню істини у справі, а тому вважаю за необхідне повернути вищезазначений адміністративний матеріал на доопрацювання для усунення вказаних недоліків.
Згідно до п.24 постанови Пленуму ВСУ № 14 від 23.12.2005 року визнано правильною практику тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 256, 278, 280, 283, 284 КУпАП, суддя, -
Повернути для належного дооформлення матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП і приведення у відповідність до вимог Кодексу про адміністративні правопорушення України.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя А.О.Шиховцова