Справа № 656/377/20
Номер провадження 2/656/132/20
18.06.2020
22 червня 2020 року смт.Іванівка
Суддя Іванівського районного суду Херсонської області Крисанова В.І.,
розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Іванівської селищної ради Херсонської області, ОСОБА_2
про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,
18.06.2020 ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Іванівської селищної ради Херсонської області, ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасувати рішення Іванівської селищної ради Херсонської області XXXV сесії VII скликання від 24.02.2020 № 1676, рішення Іванівської селищної ради Херсонської області XXXIX сесії VII скликання від 10.06.2020 № 2121; рішення Іванівської селищної ради Херсонської області XXXIX сесії VII скликання від 10.06.2020 № 2116 та зобов'язання вчинити дії щодо затвердження проекту землеустрою, передання земельної ділянки площею 2,000 га з кадастровим номером 6522987400:03:001:0271 із земель комунальної власності сільськогосподарського призначення, розташованої за межами населених пунктів на території Іванівської селищної ради за межами с. Шотівка, Іванівського району, Херсонської області у власність ОСОБА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 .
Згідно з ч. 4 ст. 188 ЦПК України не допускається об'єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку цивільного судочинства, якщо інше не встановлено законом.
Конституційний Суд у рішенні від 01.04.2010 № 10-рп/2010 щодо офіційного тлумачення положень ч. 1 ст. 143 Конституції України, пп. «а», «б», «в», «г» ст. 12 Земельного кодексу України, п. 1 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України зазначив, що, вирішуючи питання розпорядження землями територіальних громад, передання земельних ділянок у власність чи користування, місцеві ради діють як суб'єкти власдних повноважень, а земельні спори з органом місцевого самоврядування як суб'єктом владних повноважень, пов'язані з оскарженням його рішень, дій чи бездіяльності, є публічно-правовими, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів.
Згідно правової позиції Верховного Суду України, зазначеної у постанові від 19.01.2016 у справі № 21-3690а15, якщо предметом розгляду у справі є рішення сільської ради про надання дозволу на розробку проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, і оскільки відповідач при його винесенні не здійснював владні управлінські функції, а реалізував свої контрольні функції у сфері управління діяльності, такі спори підпадають під юрисдикцію адміністративного суду.
Однією із заявлених позовних вимог є визнання протиправним та скасування рішення Іванівської селищної ради Херсонської області XXXV сесії VII скликання від 24.02.2020 № 1676 «Про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства громадянину ОСОБА_2 ».
Зазначене рішення прийнято органом місцевого самоврядування в рамках реалізації своїх контрольних функцій у сфері управлінської діяльності та підпадає під юрисдикцію адміністративного суду.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Згідно з ч. 5 ст. 186 ЦПК України відмовляючи у відкритті провадження з підстави, встановленої п. 1 ч. 1 цієї статті, суд повинен роз'яснити заявнику, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд справи.
В п. 1 ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що спори фізичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів) відносяться до публічно-правових, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів.
Розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів передбачено ст. 20 КАС України, відповідно до якої, спори фізичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів) підсудні окружним адміністративним судам.
Оскільки позовна вимога про визнання недійним та скасування рішення Іванівської селищної ради Херсонської області XXXV сесії VII скликання від 24.02.2020 № 1676 відноситься до публічно-правового спору та підпадає під юрисдикцію адміністративного суду, то у відкритті провадження за зазначеною вимогою необхідно відмовити.
Керуючись п. 1 ч. 1, ч. 2, ч. 4, ч. 5 ст. 186 ЦПК України, суддя
У відкритті провадження за позовною вимогою про визнання недійним та скасування рішення Іванівської селищної ради Херсонської області XXXV сесії VII скликання від 24 лютого 2020 року № 1676 у справі за позовом ОСОБА_1 до Іванівської селищної ради Херсонської області, ОСОБА_2 про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії відмовити в зв'язку з тим, що спір не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Роз'яснити позивачу, що розгляд позовної вимоги про визнання недійним та скасування рішення Іванівської селищної ради Херсонської області XXXV сесії VII скликання від 24 лютого 2020 року № 1676 підпадає під юрисдикцію Херсонського окружного адміністративного суду.
Копію ухвали надіслати позивачу до відома.
Ухвала може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя В. І. Крисанова