Постанова від 17.12.2009 по справі 613/09/2170

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"17" грудня 2009 р. Справа № 2-а-613/09/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Кравченко К.В.,

при секретарі: Михайленко О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Херсоні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Бериславському районі Херсонської області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу по податку з власників транспортних засобів ,

встановив:

Державна податкова інспекція у Бериславському районі Херсонської області звернулася з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в сумі 957,00 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідачем ОСОБА_1 не сплачено податок з власників транспортних засобів на автомобіль Г-53, державний номер НОМЕР_1 в сумі 957,00 грн., чим порушено вимоги ст.5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» від 11.12.1991р.

В судове засідання сторони не з'явилися. Представник позивача надіслала заяву про розгляд справи без її участі, в заяві позовні вимоги підтримала, просила задовольнити їх. Відповідач також був повідомлений про час та місце розгляду справи, причини неявки в судове засідання невідомі, заяву про розгляд справи без його участі не надавав.

Судом встановлені такі фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.

Згідно з довідкою ВДАЇ з обслуговування адміністративної території Бериславського району УДАЇ УМВС Херсонської області №6/16-2287 від 02.12.08 р. за відповідачем ОСОБА_1 зареєстровано транспортний засіб, а саме: автомобіль марки Г-53, державний номер НОМЕР_1, об'єм двигуна 4250, рік випуску 1966, останній строк проходження техобслуговування 2000 р.

Як вбачається з розрахунку податку з власників транспортних засобів протягом 2006-2008 рр. податок з власників транспортних засобів відповідачем не сплачувався. Сума боргу за вказаний період складає 957,00 грн.

Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин i механізмів справляється відповідно до Закону України від 11.12.91 № 1963-ХІІ "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин i механізмів", яким визначено платники i об'єкти оподаткування, ставки та терміни його сплати, а також встановлено порядок його сплати.

Відповідно до ст. 5 Закону "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин i механізмів", податок з власників транспортних засобів сплачується громадянами перед реєстрацією, перереєстрацією або технічним оглядом транспортних засобів щорічно (за рік) або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд. У зв'язку з цим власники транспортних засобів перед реєстрацією, перереєстрацією та технічним оглядом зобов'язані пред'являти в органи ДАІ або інші органи, що здійснюють їх реєстрацію, перереєстрацію або технічний огляд, квитанції, платіжні доручення про сплату податку, а у разі звільнення від сплати податку відповідний документ, що є підставою для надання пільги з цього податку. У разі відсутності документів про сплату податку або документів, що дають право на користування пільгами, реєстрація, перереєстрація i технічний огляд транспортних засобів не провадяться.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року. Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів провадиться виходячи з об'єму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів, а податку з власників водних транспортних засобів - виходячи з довжини транспортного засобу за ставками, зазначеними у статті 3 цього Закону.

Оскільки, у разі відсутності документів про сплату податку, реєстрація, перереєстрація і технічний огляд транспортних засобів не повинні проводитися, органи реєстрації та проведення технічного огляду повинні контролювати сплату податку перед проведенням технічного огляду, реєстрацією та перереєстрацією транспортних засобів. На підставі списків громадян, транспортні засоби яких не пройшли техогляд у встановлені строки, податкові органи здійснюють заходи щодо стягнення податку. Оскільки у ст. 6 Закону № 1963-XII зазначено, що у разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більше як за три попередніх роки.

Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Приймаючи до уваги викладені обставини, а також враховуючи, що відповідачем заборгованість не сплачена, позовні вимоги про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-162 КАС України, ст.ст. 4-7 ЗУ «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», суд, -

постановив :

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути зі ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 код НОМЕР_2) на користь державної податкової інспекції у Бериславському районі Херсонської області (р/р 33214808700040 банк одержувача ГУДКУ у Херсонській області МФО 852010 одержувач УДК у Бериславському районі ОКПО 24103704) борг по транспортному податку в сумі 957,00 грн. (дев'ятсот п'ятдесят сім грн. 00 коп. ).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Кравченко К.В.