Постанова від 08.12.2009 по справі 5236/08/2170

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"08" грудня 2009 р. Справа № 2а-5236/08/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Горшков В.М.,

при секретарі: Роман О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Прокурора Комсомольського району м. Херсона в інтересах державної податкової інспекції у м. Херсоні

до ОСОБА_1, співвідповідача ОСОБА_2

про стягнення податку з власників транспортних засобів,

за участю:

прокурора - Пуляєва І.В.

представника позивача - не прибув

відповідача - ОСОБА_1.,

встановив:

Прокурор Комсомольського району м. Херсона в інтересах державної податкової інспекції у м. Херсоні звернувся до суду із позовом до ОСОБА_1, співвідповідача ОСОБА_2 про стягнення податку з власників транспортирних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 5944 грн.00 коп.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідачем не сплачено податок з власників транспортних засобів на автомобіль марки ТЗ: МАЗ - 500, 1977 року випуску, державний номер НОМЕР_1, в сумі 5944 грн. 00коп., чим порушено вимоги ст.5 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" №1963.

Згідно розрахунків ДПІ у м. Херсоні, проведених відповідно до ставок передбачених ст.3 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" сума транспортного податку, яка підлягає сплаті відповідачем за 2006, 2007, року складає 2972,00 грн. відповідно за кожний рік. Загальна сума заборгованості відповідача по сплаті податку становить 5944,00 грн.

В судовому засіданні представник прокурора заявлені вимоги підтримав в повному обсязі, просив позов задовольнити.

Відповідач порти позову заперечував, просив відмовити в задоволені позовних вимог. Свою позицію обґрунтовує наступним, 18.08.2006 відповідач передав транспортний засіб за дорученням громадянину ОСОБА_2., тому відповідальність по сплаті транспортного податку покладається на ОСОБА_2., а не на нього. Також посилається, що сплата транспортного податку є обов'язковою лише у разі проходження технічного огляду ТЗ, в даному випадку він був позбавлений такої можливості оскільки транспортний засіб був переданий за дорученням іншій особі.

Співвідповідач ОСОБА_2. до суду не зявився, про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, письмових пояснень по справі не надава.

Заслухавши пояснення прокурора, відповідача, дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається що, відповідно до данних облікової картки автотранспортного засобу, ОСОБА_1 є власником транспортного засобу МАЗ-500, державний номер НОМЕР_1, з об'ємом двигуна 14860, 1977 року випуску, останній рік проходження технічного огляду 2005.

Також, згідно розрахунку ДПІ у м. Херсоні відповідач протягом 2006 - 2007р. податок з власників транспортних засобів не сплачував.

Відповідно до п.1 ч.3 ст.9 ЗУ "Про систему оподаткування" від 25.06.1991р. платник податків зобов'язаний сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) в установленні законом строки.

Згідно до ст. 1 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" (далі Закон №1963-XII) платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є громадяни України, які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

Згідно до ст. 5 Закону №1963-ХІІ податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами - перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.

Керуючись ст. 7 Закону №1963-ХІІ у разі приховування (зниження) об'єктів оподаткування з власників транспортних засобів стягується сума несплаченого податку, а також пеня або штраф у порядку, передбаченому законом.

Відповідно до ст. 6 Закону №1963-ХІІ якщо право користування транспортним засобом передано фізичною особою за дорученням іншій особі, податок з власників транспортних засобів сплачується його власником або від його імені особою, якій це право передано, якщо це передбачено в дорученні на право користування транспортним засобом, за місцем реєстрації цього транспортного засобу. Зазначена норма закону обов'язок по сплаті податку з власників транспортних засобів покладає на власника автомобіля, в даному випадку на відповідача.

Таким чином сума податку до теперішнього часу залишається несплаченою, ні відповідачем ні співвідповідачем доказів зі сплати податкової заборгованості не надано.

Приймаючи до уваги викладені обставини, а також враховуючи, що відповідачем заборгованість не сплачена, позовні вимоги про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19,158, 159, 160-163, 167 КАС України, суд

постановив:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (73000, АДРЕСА_1) до місцевого бюджету заборгованість по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 5944,00 грн. (п'ять тисяч дев'ять сот сорок чотири грн.)

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 14 грудня 2009 р..

Суддя Горшков В.М.