Постанова від 21.12.2009 по справі 43323/09/2070

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

21 грудня 2009 р. № 2-а- 43323/09/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Волкова Л.М., при секретарі судового засідання Когут Н.М.

за участю:

представника позивача -не прибув

представника відповідача -не прибув

розглянув у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за адміністративним позовом

Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Харківського обласного центру зайнятості

до Державного сільськогосподарського підприємства «Комунар»

про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просив суд стягнути в примусовому порядку з Державного сільськогосподарського підприємства «Комунар» прострочену заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 616 грн. 31 коп. та пеню в розмірі 31 грн. 91 коп., всього 648 грн. 22 коп., на користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Харківського обласного центру зайнятості.

В обґрунтування позовних вимог позивачем в позові зазначено наступне. Державне сільськогосподарське підприємство «Комунар» є боржником Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Державне сільськогосподарське підприємство «Комунар» зареєстроване як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Харківському районному центрі зайнятості за реєстраційним № 201001613 (дата реєстрації 19.05.1995р). Державне сільськогосподарське підприємство «Комунар» зобов'язане сплачувати страхові внески одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу). Харківським районним центром зайнятості у відповідності з п. 5 ст. 12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» була проведена перевірка правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття відповідача за період з 01.04.2008р. по 01.07.2009р. За результатами перевірки (акт № 243 від 04 серпня 2009р.) встановлено порушення Закону (п. 3 ст. 17 та п. 1 ст. 38), яке виявилось у несвоєчасному перерахуванні до бюджету Фонду страхових внесків в сумі 616грн. 31 коп., за що ДСП «Комунар» на підставі Закону та Інструкції нараховано пеню в сумі 31 грн. 91 коп. за період з 01.04.2008р. по 01.07.2009р. Для прийняття рішення щодо застосування фінансових санкцій (пені) та перерахування коштів акт районним центром зайнятості направлено до Харківського обласного центру зайнятості. За матеріалами перевірки заступником директора обласного центру зайнятості було рішення № 36 від 15 жовтня 2009р. про застосування фінансових санкцій (пені) до ДСП «Комунар» в розмірі 31 грн. 91 коп. та стягнення простроченої заборгованості по сплаті страхових внесків в сумі 616 грн. 31 коп., яке підлягало виконанню у добровільному порядку в десятиденний строк з дня одержання відповідачем рішення. Вказане рішення відповідачем не було виконано.

Представник позивача в судове засідання не прибув, до суду надав заяву з проханням слухати справу без його участі (а.с. 41).

Відповідач в судове засідання свого представника не направив, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчать повідомлення про вручення поштових відправлень на судові засідання, призначені на 01.12.2009р. (а.с. 38) та 21.12.2009р. (а.с. 39). Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Разом з тим, Кодексом адміністративного судочинства не врегульовано питання можливості розгляду справи за відсутності відповідача, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, який не є суб'єктом владних повноважень. Згідно з ч. 7 ст. 9 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Таким чином, у зв'язку з неврегульованістю КАС України питання про можливість розгляду справи за відсутності відповідача, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, який не є суб'єктом владних повноважень, суд вважає за необхідне застосувати аналогію закону. Відповідно до ч. 4 ст. 169 ЦПК України якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, або причину неявки буде визнано неповажною, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів. Враховуючи викладене, беручи до уваги, що відповідач не прибув в судове засідання, причин неприбуття суду не повідомив, є належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за наявними в ній доказами.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Державне сільськогосподарське підприємство «Комунар» є юридичною особою, що підтверджується Довідкою з єдиного державного реєстру підприємств та організацій Укарїни (а.с. 26).

Державне сільськогосподарське підприємство «Комунар» зареєстровано як платник збору на обов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у Харківькому районному центрі зайнятості 19.10.1995р. за № 201001613, що підтверджується довідкою Харківського РЦЗ від 04.09.2009р. за № 1301/3 (а.с. 8).

Відповідно до п. 2 ст. 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» відповідач зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Згідно ч. 3 ст. 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.

Державним сільськогосподарським підприємством «Комунар» до Харківського районного центру зайнятості були подані розрахункові відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, що підтверджується копією розрахунків (а.с. 15-16).

Харківським районним центром зайнятості була проведена перевірка правильності нарахування, своєчасності та повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття ДСП «Комунар» за період з 01.04.2008р. по 01.07.2009р. на підставі Направлення на перевірку № 243 від 21.07.2009р. (а.с. 17) та у відповідності з планом перевірок платників правильності нарахування та своєчасності перерахування страхових внесків по Харківському районному ЦЗ на ІІІ квартал 2009 року (а.с. 19-20). За результатами вказаної перевірки було складено Акт № 243 від 04.08.2009р., відповідно до якого наявна прострочена заборгованость зі сплати страхових внесків на загальну суму 616.31 грн. та нарахована пеня в розмірі 31.91 грн. (а.с. 10-12).

Відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Штраф накладається у розмірі прихованої суми виплат, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, а в разі повторного порушення - у трикратному розмірі зазначеної суми. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.

Між Харківським районним центром зайнятості та ДСП «Комунар» було проведено звірку взаємних розрахунків, про що було складено відповідний Акт від 09.01.2009р., згідно з яким сальдо ДСП «Комунар» станом на 01.07.2009р. складає 648,22грн. (а.с. 24).

Позивач звернувся до Харківського обласного центру зайнятості для прийняття рішення щодо стягнення простроченої заборгованості (недоїмки) у т.ч. донарахованих сум страхових внесків та фінансових санкцій за результатами цієї перевірки, що підтверджується копією звернення від 04.09.2009р. (а.с. 21).

Харківським обласним центром зайнятості було прийнято Рішення № 36 від 15.10.2009р. про стягнення простроченої заборгованості зі сплаті страхових внесків в сумі 616.31 грн. та застосування до відповідача фінансових санкцій (пені) в розмірі 31,91 грн., яке підлягало виконанню у добровільному порядку в десятиденний термін з дня його одержання (а.с. 22).

Рішення № 36 від 15.10.2009р. про стягнення простроченої заборгованості відповідачем оскаржено не було.

Судом встановлено, що на час розгляду справи в суді заборгованість відповідачем не погашена і складає 648.22грн.

Згідно з ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідач правом участі у судовому засіданні не скористався, письмових заперечень щодо поданого позову до суду не надав.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 17, 35, 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», ст. 169 ЦПК України, ст.ст. 11, 94, 122, 160, 161, п. 4 ч. 2 ст. 162, ст.ст. 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Харківського обласного центру зайнятості до Державного сільськогосподарського підприємства «Комунар» про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з Державного сільськогосподарського підприємства «Комунар» (ідентифікаційний код: 05460396, місце знаходження: с. Коротич - 1, Харківський район, Харківська обл., 62455) прострочену заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 616.31 (шістсот шістнадцять грн. 31 коп.) грн. та пеню в розмірі 31.91 (тридцять одна грн. 91 коп.) грн., всього 648.22 (шістсот сорок вісім грн. 22 коп.)грн. на користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Харківського обласного центру зайнятості (ідентифікаційний код: 03491277, місце знаходження: вул. Броненосця Потьомкіна, 1а, м. Харків, 61050).

3. Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

4. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлено 25 грудня 2009 року.

Суддя Волкова Л.М.