Ухвала від 12.06.2020 по справі 922/3885/19

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відкладення судового засідання

м. Київ

12.06.2020Справа № 922/3885/19

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО ДОБРИЙ ГОСПОДАР"

до Міністерства юстиції України

треті особи, які не заявляють самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача: - Товариство з обмеженою відповідальністю "Фермер-Агро"; - Товариство з обмеженою відповідальністю "Щедрі Лани Слобожанщини"; - ОСОБА_1

про визнання незаконним та скасування наказу

Суддя Підченко Ю.О.

Секретар судового засідання Лемішко Д.А.

Представники сторін:

від позивача: не з'явився;

від відповідача:Субота О.В. - представник за довіреністю;

від третіх осіб:ОСОБА_2 - представник за довіреністю.

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Господарського суду міста Києва перебуває справа № 922/3885/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарське підприємство Добрий господар" до Міністерства юстиції України про визнання незаконним та скасування наказу Міністерства юстиції України № 2276/5 від 29.07.2019, яким скасовано рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав та обтяжень № 46923032 від 18.05.2019 земельних ділянок, які розташовані у територіальних межах Картамиської сільської ради Первомайського району Харківської області, загальною площею 1 276 га за кадастровими номерами, вказаними у позові.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що накази Міністерства юстиції України № 2276/5 від 29.07.2019 та № 2277/5 від 29.07.2019 є незаконними, винесеними з порушеннями норм чинного законодавства та такими, що порушують права позивача.

14.02.2020 через загальний відділ діловодства суду відповідачем подано клопотання про продовження строку для подання відзиву.

Підготовче судове засідання призначене ухвалою Господарського суду міста Києва від 27.01.2020 на 13.03.2020 о 11:10 год не відбулося у зв'язку з великим навантаженням у суді, а наступне засідання в справі призначено на 25.03.2020.

24.02.2020 через систему "Електронний суд" заявлено клопотання ОСОБА_1 про залучення до участі в справі третіми особами, без самостійних вимог на предмет спору Товариства з обмеженою відповідальністю "Фермер-Агро" та ОСОБА_1 .

Також, 27.02.2020 Міністерством юстиції України долучено до матеріалів справи:

- письмовий відзив на позовну заяву;

- клопотання про залучення до участі в справі в якості третіх осіб, які не заявляють самосійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Фермер-Агро" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Щедрі Лани Слобожанщини".

02.03.2020 ОСОБА_1 повторно заявлено про залучення його третьою особою та залучення до участі в справі ТОВ "Фермер-Агро".

Підготовче судове засідання призначене ухвалою Господарського суду міста Києва від 26.02.2020 на 25.03.2020 о 10:30 год не відбулося з метою попередження виникнення та запобігання поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, з урахуванням Указу Президента України від 13 березня 2020 року № 87/2020 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року "Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", постанови Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.2020 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS -CoV -2" (із змінами та доповненнями), якою установлено з 12 березня 2020 року до 24 квітня 2020 року на усій території України карантин.

15.04.2020 Господарським судом міста Києва винесено ухвалу в порядку ст. 120 Господарського процесуального кодексу України та призначено наступне засідання у справі на 06.05.2020.

Відповідач звернувся до суду 04.05.2020 з клопотанням про відкладення розгляду справи.

Позивач та відповідач явку уповноважених представників у підготовче судове засідання 06.05.2020 не забезпечили, про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.

Суд вирішив за необхідне поновити відповідачу строк для подачі відзиву на позовну заяву, а клопотання Міністерства юстиції України від 14.02.2020 про продовження строку залишити без задоволення.

Крім того, оскільки рішення у даній справі може вплинути на права та обов'язки ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю "Фермер-Агро", Товариства з обмеженою відповідальністю "Щедрі Лани Слобожанщини", суд вирішив задовольнити клопотання відповідача та задовольнити клопотання ОСОБА_1 про залучення до участі в справі третіх осіб, які не заявляють самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача.

З огляду на наявні в матеріалах справи фактичні дані, неявку представників сторін у судове засідання, суд дійшов висновку про відкладення підготовчого судового засідання на 12.06.2020.

27.05.2020 через загальний відділ діловодства суду від третіх осіб -2, -3 надійшли письмові пояснення на позовну заяву.

12.06.2020, напередодні судового засідання, позивач звернувся до суду з клопотанням про відкладення розгляду справи.

Представник відповідача безпосередньо в підготовчому судовому засіданні 12.06.2020 надав усні пояснення та не заперечував проти відкладення слухання справи.

Представник третіх осіб, у свою чергу, заперечував проти відкладення та повідомив суд про те, що треті особи так і не отримали від позивача копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Враховуючи наявні в матеріалах справи фактичні дані, неявку представника позивача та не направлення позову третім особам, суд дійшов висновку про відкладення підготовчого судового засідання в порядку ст. 183 Господарського процесуального кодексу України з метою надання можливості сторонам ознайомитися з матеріалами справи та подати додаткові докази на підтвердження своїх позицій стосовно спору в справі.

Також враховано, що суди застосовують Конвенцію та практику Європейського суду з прав людини як джерело права (ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини"). У відповідності до приписів ст. 6 Конвенції кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру.

Відповідно до ст. 13 Конвенції кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

При цьому Європейський суд з прав людини у рішенні від 29 червня 2006 року у справі "Пантелеєнко проти України" зазначив, що засіб юридичного захисту має бути ефективним, як на практиці, так і за законом.

Відповідно до ст. 114 Господарського процесуального кодексу України суд має встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій.

Строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальних дій, та відповідає завданню господарського судочинства.

Керуючись ст. ст. 12, 13, 114, 162, 165, 166, 169, 181, 183, 216, 234, ч. 4 розділу Х "Прикінцеві положення" Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Відкласти підготовче судове засідання на 17.07.20 о 11:10 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 10.

2. Повторно зобов'язати позивача направити третім особам копію позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду до початку наступного судового засідання, та встановити строк до 26.06.2020.

3. Запропонувати третім особам надати письмові пояснення щодо предмету спору в строк до 01.07.2020.

4. Копії письмових доказів, які подаються до суду, оформити відповідно до вимог ст. 91 ГПК України та п. 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації", затвердженого Наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07.04.2003 року та подати завчасно.

5. Учасникам процесу направити в судове засідання своїх представників, повноваження, яких повинні бути оформлені у відповідності з вимогами ст. 60 Господарського процесуального кодексу України, а також надати належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження представників.

6. Попередити позивача, що при ухиленні від виконання вимог суду до нього можуть бути застосовані заходи процесуального примусу у вигляді штрафу, передбаченого ст. 135 Господарського процесуального кодексу України.

7. Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ki.arbitr.gov.ua

Суддя Ю.О.Підченко

Попередній документ
89928199
Наступний документ
89928201
Інформація про рішення:
№ рішення: 89928200
№ справи: 922/3885/19
Дата рішення: 12.06.2020
Дата публікації: 22.06.2020
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд міста Києва
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із земельних відносин; про визнання незаконним акта, що порушує право користування земельною ділянкою; щодо визнання незаконним акта, що порушує право оренди
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (02.03.2020)
Дата надходження: 02.03.2020
Предмет позову: про визнання незаконним та скасування наказу
Розклад засідань:
13.03.2020 11:10 Господарський суд міста Києва
25.03.2020 10:30 Господарський суд міста Києва
06.05.2020 10:30 Господарський суд міста Києва
12.06.2020 11:30 Господарський суд міста Києва
17.07.2020 11:10 Господарський суд міста Києва
25.09.2020 12:00 Господарський суд міста Києва