Справа № 560/3343/19
Головуючий суддя 1-ої інстанції - Блонський В.К.
Суддя-доповідач - Мацький Є.М.
18 червня 2020 року
м. Вінниця
Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Мацького Є.М.
суддів: Залімського І. Г. Сушка О.О. ,
за участю:
секретаря судового засідання: Шпикуляк Ю.В.,
представника апелянта: адвоката Бойка М.Д.
представників відповідача: Кухар Ю.О., Чубко Л.В.
представника третьої особи: Вахоніна С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державного підприємства "Служба місцевих автодоріг" на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 03 березня 2020 року (рішення прийнято у м. Хмельницький, повний текст рішення складено 13.03.2020, час його прийняття не зазначено) у справі за адміністративним позовом Державного підприємства "Служба місцевих автодоріг", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Департамент розвитку громад, будівництва та житлово-комунального господарства до Головного Управління ДПС у Хмельницькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
І. ІСТОРІЯ СПРАВИ
1. У жовтні 2019 року ДП "Служба місцевих автодоріг" звернулось до суду з позовом, в якому просило визнати протиправним та скасувати податкові повідомлення-рішення № 0009421406, №0009401406, №0009411406 від 01.08.2019.
2. У обґрунтування позову, позивач зазначив, що посадовими особами відповідача у період з 15 липня 2019 по 23 липня 2019 року проведено документальну позапланову виїзну перевірку ДП "Служба місцевих автодоріг", за результатами якої 30.07.2019 складено Акт документальної виїзної перевірки та 01.08.2019 прийнято податкові повідомлення-рішення № 0009421406, №0009401406, №0009411406. Зазначає, що відповідно до пункту 2.1 Статуту ДП "Служба місцевих автодоріг", основною метою діяльності підприємства є здійснення функцій замовника та технічного нагляду з будівництва, реконструкції, ремонтів і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення. Підприємство є одержувачем бюджетних коштів, що спрямовуються на розвиток та утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення Хмельницької області (пункт 1.8 Статуту). Рішенням ГУ ДФС у Хмельницькій області від 13.12.2017 року №1722254601721 позивача включено до реєстру неприбуткових організацій з ознакою неприбутковості 0031 - бюджетні установи. Кошти за кодом бюджетної класифікації 2610 "Субсидії і поточні трансферти підприємства" були отримані підприємством на утримання служби замовника та були використані на виконання статутних завдань. Оскільки підприємство не виступало підрядником, відносини не можуть вважатися послугою, крім того зазначає, що субсидії, які надаються за кодом бюджетної класифікації 2610 не можуть бути об'єктами оподаткування ПДВ. Вважає, що зазначені в акті перевірки порушення норм Податкового кодексу України не мали місця в ході здійснення статутної діяльності ДП "Служба місцевих автодоріг" за період, що перевірявся. Відтак позивач не погоджується з прийнятими податковими повідомленнями-рішеннями, оскільки вважає, що вони базуються на безпідставних висновках податкового органу про порушення позивачем вимог Податкового кодексу України.
3. Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 03 березня 2020 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено.
4. Позивач, не погодившись з рішенням суду першої інстанції, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить його скасувати та прийняти нове судове рішення, яким позов задовольнити.
4.1. Скаржник апеляційну скаргу обґрунтовує тим, що судом не правильно встановлено, що посадовими особами Головного управління ДФС у Хмельницькій області, на підставі направлень виданих ГУ ДФС у Хмельницькій області від 15.07.2019 № 2104 та №2105, проведено документальну позапланову виїзну перевірку ДП "Служба місцевих автодоріг" з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства за період з 01.01.2018 по 31.12.2018, в ході якої встановлено порушення, які викладені в акті перевірки від 30.07.2019 №0575/22-01-14-06/41792792, адже в ході судового засідання було з'ясовано і підтверджено доказами те, що акт перевірки від 30.07.2019 №0575/22-01-14- 06/41792792 був складений після проведення повторної перевірки, яка проводилася на підставі зазначених вище направлень. Підставою повторної перевірки стали заперечення ДП «Служба місцевих автодоріг» від 20.06.2019 №458 на акт перевірки від 03.06.2019, яка проводилася з 17.05.2019 по 27.05.2019. Сам акт від 03.06.2019 значиться у податкових повідомленнях-рішень, як підстава встановлених, на думку контролюючого органу, порушень. Однак, ні заперечення, ні акт перевірки від 03.06.2019, ні податкові повідомлення-рішення, винесені на підставі нього не отримали від суду належної правової оцінки, повноти з'ясування тощо. Більше того, надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначив про те, що «Оскаржувані податкові повідомлення-рішення прийняті на підставі висновків акту перевірки від 30.07.2019». Як наслідок, судом не взято до уваги те, що Податковий кодекс України не дає права податковому органу у відповіді на заперечення за актом перевірки викладати акт перевірки в іншій редакції, додатково встановлювати порушення, донараховувати грошові зобов'язання, оформляти додатковий додаток до акту перевірки тощо
4.2. Також судом не взято до уваги, що акт перевірки від 03.06.2019 не відповідає вимогам ст. 86 ПК України, оскільки не підписаний відповідними суб'єктами в порядку, передбаченому п.86.3 ст.86, а отже не міг бути правовою підставою для винесення податкових повідомлень-рішень від 01.08.2019р.
4.3. Неправильними є також висновки суду щодо того, що з матеріалів справи вбачається, що фінансування позивача проводилося лише за КЕКВ 2610 і «в подальшому з казначейського рахунку розподілялися по двох напрямках», в тому числі «як оплата за технічний нагляд». На переконання суду «Зазначене свідчить про те, що видатки на утримання ДП «Служба автомобільних доріг» за економічними характеристиками операцій такими як заробітна плата, нарахування на оплату праці, предмети, матеріали, обладнання та інвентар, оплата комунальних послуг та енергоносіїв не здійснювались. В ході судового розгляду справи представником позивача не надано до суду документів на підтвердження розподілу отриманих коштів на зазначені операції».
4.4. Судом не дано належної правової оцінки Реєстру № 1 надходження коштів субвенції на утримання служби замовника за 2018рік з копіями розрахунків на утримання служби замовника., а також листу ГУ ДКС в Хмельницькій області від 07.02.2020 №07.3-19/832, з якого вбачається, що кошти, які ДП «Служба місцевих автодоріг» отримувало за КПКВ 1517462 «Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок субвенції з державного бюджету в 2018році» використовувалися, зокрема «на утримання служби замовника».
4.5. Суд прийшов до неправильних висновків відносно того, що «позивач отримав кошти в оплату наданих послуг в процесі провадження діяльності» і «Відповідно до Державного класифікатору продукції послуг ДК 016:2010, затвердженого Наказом Держспоживстандарту України №457 від 11.10.2010 - зазначені послуги відповідають коду послуги 71.12.1 - послуги інженерні», оскільки виконання функцій замовника не може бути постачанням послуг, в тому числі послуг по технічному нагляду.
ІІ. СТИСЛИЙ ВИКЛАД ОБСТАВИН, ВСТАНОВЛЕНИХ СУДОМ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ
5. Судом встановлено, що розпорядженням Хмельницької обласної державної адміністрації від 04.12.2017 створено ДП "Служба місцевих автодоріг" код ЄДРПОУ 41792792, що зареєстроване як юридична особа 08.12.2017 Хмельницькою районною державною адміністрацією Хмельницької області та перебуває на обліку як платник податків в Головному управлінні ДФС у Хмельницькій області, Хмельницького управління, Хмельницької ДПІ (м.Хмельницький). Основним видом діяльності ДП "Служба місцевих автодоріг" є державне управління загального характеру (код КВЕД 84.11).
6. Посадовими особами Головного управління ДФС у Хмельницькій області, на підставі направлень виданих ГУ ДФС у Хмельницькій області від 15.07.2019 № 2104 та №2105, проведено документальну позапланову виїзну перевірку ДП "Служба місцевих автодоріг", код ЄДРПОУ 41792792, з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства за період з 01.01.2018 по 31.12.2018.
7. У ході проведення перевірки встановлено порушення, які викладені в акті перевірки від 30.07.2019 №0575/22-01-14-06/41792792, а саме:
- п. 181.1 ст.181 Податкового кодексу України, у зв'язку із досягненням обсягу оподатковуваних операцій, визначених у статті 181 Податкового кодексу України, ДП «Служба місцевих автодоріг» не пізніше 10.05.2018 не зареєструвалось у ДПІ у м. Хмельницькому ГУ ДФС у Хмельницькій області платником податку на додану вартість;
- пп. "б" п. 185.1 ст. 185, пп. 186.2.2 п. 186.2 ст. 186, п. 187.7 ст. 187 п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податкові зобов'язання з податку на додану вартість за період з 11.05.2018 року по 31.12.2018 року на загальну суму 1 810 320 грн., в тому числі: травень 2018 року - 60 593 грн., червень 2018 року - 420 839 грн., липень 2018 року - 260 842 грн., серпень 2018 року - 395 826 грн., вересень 2018 року - 270 159 грн., жовтень 2018 року - 26 456 грн., листопад 2018 року - 39 624 грн., грудень 2018 року - 335 981грн.;
- абз.1 п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, в результаті чого не зареєстровано податкові накладні в Єдиному реєстр податкових накладних на загальну суму ПДВ 1 810 320 грн.;
- пп.49.18.1 п.49.18 ст.49, п.203.1 ст.203 Податкового кодексу України, в результаті чого не подано до ДПІ у м.Хмельницькому ГУ ДФС у Хмельницькій області податкові декларації з податку на додану вартість за базові звітні податкові періоди а саме: травень 2018 року, червень 2018 року, липень 2018 року, серпень 2018 року, вересень 2018 року, жовтень 2018 року, листопад 2018 року, грудень 2018 року.
8. На підставі висновків акту перевірки, податковим органом 01.08.2019 прийнято податкові повідомлення-рішення, а саме:
- №0009401406, яким збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 2 262 900,00 грн., з них: 1 810 320,00 грн. - податкове зобов'язання, 452 580,00 грн. - штрафні (фінансові) санкції;
- №0009421406, яким до позивача за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) застосовано штрафні санкції у сумі 1 360,00 грн.;
- №0009411406, яким до позивача за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) застосовано штрафні санкції у сумі 905 160,00 грн.
9. Не погодившись із зазначеними податковими повідомленнями-рішеннями позивач оскаржив такі до Державної фіскальної служби України.
10. Рішенням ДФС України від 07.10.2019 № 4540/6/99-00-08-05-01 податкові повідомлення-рішення залишено без змін, а скаргу - без задоволення.
11. Не погоджуючись із оскаржуваними рішеннями та вважаючи їх протиправними, позивач звернувся до суду із вказаним позовом.
ІІІ. ДОВОДИ СТОРІН
12. Позивач вважає, що оскільки підприємство не виступало підрядником, відносини не можуть вважатися послугою, крім того зазначає, що субсидії, які надаються за кодом бюджетної класифікації 2610 не можуть бути об'єктами оподаткування ПДВ. Вважає, що зазначені в акті перевірки порушення норм Податкового кодексу України не мали місця в ході здійснення статутної діяльності ДП "Служба місцевих автодоріг" за період, що перевірявся.
13. Відповідач зазначив, що за результатами перевірки позивача Головним управлінням ДФС у Хмельницькій області встановлено порушення вимог податкового та іншого законодавства України, які відображені в акті перевірки від 30.07.2019 № 0575/22-01-14-06/41792792. Під час перевірки встановлено, що ДП "Служба місцевих автодоріг" у період з 01.01.2018 по 31.12.2018 було платником податків ПДФО, ЄСВ, військового збору, однак не було зареєстровано платником податку на додану вартість. У зазначений період ДП згідно рішення ГУ ДФС у Хмельницькій області від 13.12.2017 №1722254601721 зареєстровано як неприбуткова організація. Принципи, методи і процедури для ведення бухгалтерського обліку, складання та подання фінансової звітності підприємства визначено Положенням про облікову політику підприємства, яким встановлено, що планування та фінансування дорожнього господарства, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету місцевим бюджетам та здійснюється підприємством відповідно до бюджетної програми 3131090 «Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах». Фактично, фінансування здійснювалось за бюджетною програмою 1517462 «Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок субвенції з державного бюджету» по напрямках поточні видатки (КЕКВ 2610) з поміж іншого поточний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування та дорожньої інфраструктури за рахунок субвенцій з державного бюджету. Наказом Управління регіонального розвитку та будівництва Хмельницької обласної державної адміністрації від 03.01.2018 №1-н «Про визначення замовника та одержувача коштів субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах Хмельницької області на 2018 рік» на підприємство покладені функції замовника усього комплексу дорожніх робіт та одержувача коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загальною користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах Хмельницької області на 2018 рік. Підприємство фінансується у межах кошторису видатків, затвердженого органом управління майном за рахунок коштів передбачених у вартості будівництва га ремонту автомобільних доріг. Підприємством у період, що перевірявся укладено угоди (контракти) підряду на проектні роботи, на виконання робіт з ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, що свідчить про виконання ним функцій замовника та здійснювало технічний нагляд (при потребі з економічним супроводом) з будівництва, реконструкції, ремонтів та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення. При цьому технічний нагляд за поточним ремонтом доріг підприємство здійснено підприємством власними силами. Оплата здійснювалась за рахунок коштів передбачених у вартості будівництва та ремонту автомобільних доріг та коштів передбачених у вартості експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевою значення. У період з 01.01.2018 по 31.12.2018 ДП «Служба автомобільних доріг» отримано бюджетних коштів на загальну суму 11 909 993 грн. Перевіркою встановлено, що фінансування підприємства здійснювалось виключно за бюджетною програмою 1517462 "Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок субвенції з державного бюджету". Фінансування здійснювалось лише за КЕКВ 2610 "Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)" та в подальшому кошти розподілялись на розрахункові рахунки підприємств-підрядників, як оплата за виконані роботи по поточному ремонту доріг та на розрахунковий рахунок підприємства, як оплата за технічний нагляд. Крім того, в ході проведення перевірки встановлено, що підприємством не зареєстровано податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних.
14. Третя особа відзив на апеляційну скаргу не подала.
ІV. ДЖЕРЕЛА ПРАВА ТА АКТИ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ
15. Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
16. Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України (далі - ПК України).
17. Цим Кодексом визначаються функції та правові основи діяльності контролюючих органів, визначених пунктом 41.1 статті 41 цього Кодексу (пункт 1.1 статті 1 Податкового кодексу України).
18. Згідно пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.
19. Однією із функцій органів державної податкової служби яку вони виконують згідно підпункту 19.-1.1.2 пункту 19.-1.1 статті 19 Податкового кодексу України є здійснення контролю за своєчасністю подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків, зборів, платежів.
20. Згідно підпункту 19-1.1.34 пункту 19-1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України органи державної податкової служби забезпечують визначення в установлених цим Кодексом, іншими законами України випадках сум податкових та грошових зобов'язань платників податків, застосування і своєчасне стягнення сум передбачених законом штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
21. Відповідно до підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
22. Порядок проведення перевірок встановлений главою 8 Податкового кодексу України.
23. Пунктом 75.1, підпунктом 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України встановлено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
24. Документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
25. Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.
26. Згідно із пунктом 180.1 статті 180 ПК України для цілей оподаткування платником податку на додану вартість, зокрема, є будь-яка особа, що зареєстрована або підлягає реєстрації як платник податку.
27. Відповідно до підпунктів "а", "б" пункту 185.1 статті 185 ПК України об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю; операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.
28. Згідно із підпунктом 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 ПК України постачання послуг - будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.
29. Згідно із підпунктом 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 ПК України постачання товарів - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.
30. Підпунктом 186.2.2 пункту 186.2 статті 186 ПК України встановлено, що фактичне місцезнаходження нерухомого майна, у тому числі що будується, для тих послуг, які пов'язані з нерухомим майном: а) послуг агентств нерухомості; б) послуг з підготовки та проведення будівельних робіт; в) інших послуг за місцезнаходженням нерухомого майна, у тому числі що будується.
31. Згідно із пунктом 187.7 статті 187 ПК України датою виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов'язаннями перед бюджетом.
32. Відповідно до пункту 188.1 статті 188 ПК України база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).
33. До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв'язку з компенсацією вартості товарів/послуг. До складу договірної (контрактної) вартості не включаються суми неустойки (штрафів та/або пені), три проценти річних та інфляційні, що отримані платником податку внаслідок невиконання або неналежного виконання договірних зобов'язань.
34. Відповідно до пункту 181.1 статті 181 ПК України у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи.
35. Згідно із пунктами 183.1, 183.2 статті 183 ПК України будь-яка особа, що підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку, подає до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву. У разі обов'язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у статті 181 цього Кодексу.
36. Відповідно до пункту 183.10 статті 183 ПК України будь-яка особа, яка підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку, і у випадках та в порядку, передбачених цією статтею, не подала до контролюючого органу реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.
V. ОЦІНКА АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ
37. Аналіз вказаних норм чинного законодавства України вказує на те, що платник податку, зокрема, - це будь-яка особа, що зареєстрована або підлягає реєстрації як платник податку. Якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, нарахована (сплачена) особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 грн. (без урахування ПДВ), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку, крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи. Особа, яка підлягає обов'язковій реєстрації як платник ПДВ, не подала реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату ПДВ на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування. Об'єктом оподаткування є операції з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України. Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання вважається Датою виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов'язаннями перед бюджетом. База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням податків.
38. З матеріалів справи вбачається, що позивач зареєстрований як юридична особа та відповідно до статей 15, 16 Податкового кодексу України є платником податків, зборів і зобов'язаний стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України, вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки і збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
39. Оскаржувані податкові повідомлення-рішення прийняті на підставі висновків акту перевірки від 30.07.2019 №0575/22-01-14-06/41792792.
40. Так позивач у період з 01.01.2018 по 31.12.2018 згідно рішення ГУ ДФС у Хмельницькій області від 13.12.2017 №1722254601721 зареєстрований як неприбуткова організація, ознака неприбутковості 0031.
41. Відповідно до пункту 133.4 статті 133 ПК України не є платниками податку на прибуток неприбуткові підприємства, установи та організації у порядку та на умовах, встановлених цим пунктом.
42. Згідно із підпунктом 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 ПК України неприбутковим підприємством, установою та організацією для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств є підприємство, установа та організація (далі - неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам: утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації; установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб; установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення); внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
43. Згідно із підпунктом 133.4.2 пункту 133.4 статті 133 ПК України доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.
44. Підпунктом 133.4.6 пункту 133.4 статті 133 ПК України встановлено, що до неприбуткових організацій, що відповідають вимогам цього пункту і не є платниками податку, зокрема, можуть бути віднесені: бюджетні установи; громадські об'єднання, політичні партії, творчі спілки, релігійні організації, благодійні організації, пенсійні фонди; спілки, асоціації та інші об'єднання юридичних осіб; житлово-будівельні кооперативи (з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому відповідно до закону здійснено прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку і такий житловий будинок споруджувався або придбавався житлово-будівельним (житловим) кооперативом), дачні (дачно-будівельні), садівничі та гаражні (гаражно-будівельні) кооперативи (товариства); об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, асоціації власників жилих будинків; професійні спілки, їх об'єднання та організації профспілок, а також організації роботодавців та їх об'єднання; сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, кооперативні об'єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів; інші юридичні особи, діяльність яких відповідає вимогам цього пункту.
45. Отже, неприбуткові організації звільняються від сплати податку на прибуток. Водночас неприбуткові організації не звільнено від обов'язку реєстрації платником ПДВ (і відповідно подання декларації з ПДВ та його сплати) у разі, якщо така організація здійснює операції з постачання товарів/послуг на митній території України, які підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Податкового кодексу, загальний обсяг яких протягом останніх 12 календарних місяців перевищує 1 млн грн без урахування ПДВ.
46. Позивач у період з 01.01.2018 по 31.12.2018 не зареєстрований платником податку на додану вартість та не подавав декларацію з ПДВ.
47. Підприємство здійснює функції замовника та технічного нагляду (при потребі з економічним супроводом) з будівництва, реконструкції, ремонтів і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення.
48. Відповідно до Положення про облікову політику підприємства на останнє покладено функції замовника усього комплексу дорожніх робіт, підприємство утримується за рахунок коштів передбачених у вартості будівництва та ремонту автомобільних доріг, а також коштів передбачених у зведеному кошторисному розрахунку вартості експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, підприємство власними силами здійснює технічний нагляд за поточним ремонтом доріг.
49. Податковою перевіркою не встановлено укладання договорів зі сторонніми юридичними чи фізичними особами на виконання послуг по технічному нагляду.
50. Відповідно до укладених договорів із підрядними організаціями на проведення поточного середнього ремонту доріг загального користування місцевого значення одним з обов'язків підприємства є здійснення технічного нагляду за відповідністю якості ремонтів діючим нормативним документам.
51. Наказом управління регіонального розвитку та будівництва Хмельницької ОДА №1-н від 03.01.2018 замовником та одержувачем коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах Хмельницької області на 2018 рік визначено ДД "Служба місцевих автодоріг".
52. Згідно паспорту бюджетної програми обласного бюджету на 2018 рік за КПКВК 1517460 "Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури", зокрема за підпрограмою за КПКВК 1417462 "Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок субвенції з державного бюджету", затвердженого наказом управління регіонального розвитку та будівництва Хмельницької ОДА №2/1н від 11.01.2018, обсяг бюджетних асигнувань становить 455 380 947 грн.
53. У період з 01.01.2018 по 31.12.2018 ДП «Служба автомобільних доріг» отримано бюджетних коштів на загальну суму 11 909 993 грн, при цьому, фінансування проводилось за КВЕК 2610 "Субсидії та поточні трансфери підприємствам (установам, організаціям)".
54. Таким чином, позивач у зазначений період фінансувався виключно за бюджетною програмою 1517462 "Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок субвенції з державного бюджету".
55. Відповідно до пункту 1.2 глави 1 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України №333 від 12.03.2012 (далі - Інструкція №333) економічна класифікація видатків бюджету призначена для чіткого розмежування видатків бюджетних установ та одержувачів бюджетних коштів за економічними характеристиками операцій, які здійснюються відповідно до функцій держави та місцевого самоврядування.
56. Пунктом 1.5 глави 1 Інструкції №333 встановлено, що видатки одержувачів бюджетних коштів здійснюються зокрема за такими кодами економічної класифікації видатків бюджету: код 2111- "Заробітна плата", код 2120 "Нарахування на оплату праці", код 2210 "Предмети, матеріали, обладнання та інвентар", код 2270 "Оплата комунальних послуг та енергоносіїв".
57. З матеріалів справи вбачається, що фінансування позивача за вищеперерахованими КЕКВ не проводилось, а проводилось лише за КЕКВ 2610 "Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)", який передбачає: субсидії підприємствам (установам та організаціям), поточні видатки одержувачів бюджетних коштів; дотації сільськогосподарським товаровиробникам; субсидії на покриття збитків підприємств, фінансову підтримку підприємств на безповоротній основі, а також інші субсидії; відшкодування відсотків за користування кредитами; державна підтримка громадських організацій; поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям).
58. Згідно із пунктом 1.6 глави 1 Інструкції №333 субсидії - це усі невідплатні поточні виплати підприємствам, які не передбачають компенсації у вигляді спеціально обумовлених виплат або товарів і послуг в обмін на проведені платежі, а також видатки, пов'язані з відшкодуванням збитків державних підприємств; трансфертні платежі - це невідплатні і безповоротні платежі, які не є придбанням товарів чи послуг, наданням кредиту або виплатою непогашеного боргу.
59. Отримані позивачем кошти в подальшому з казначейського рахунку розподілялись за двома напрямками, а саме: на розрахункові рахунки підприємств - підрядників, як оплата за виконані роботи по поточному ремонту доріг та на розрахунковий рахунок ДП «Служба автомобільних доріг», як оплата за технічний нагляд.
60. З огляду на викладене, видатки на утримання позивача за економічними характеристиками операцій такими як заробітна плата, нарахування на оплату праці, предмети, матеріали, обладнання та інвентар, оплата комунальних послуг та енергоносіїв не здійснювались.
61. Відповідно до Методики визначення обсягу фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг, затвердженої наказом Міністерства інфраструктури України та Міністерства фінансів України від 21.09.2012 року № 573/1019, експлуатаційне утримання автомобільних доріг - комплекс заходів щодо технічного нагляду та утримання автомобільних доріг загального користування.
62. Статтею 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" господарська операція - дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства. Позивач отримав кошти в оплату наданих послуг в процесі провадження діяльності. Відповідно до Державною класифікатору продукції послуг ДК 016:2010, затвердженого наказом Держспоживстандарту України №457 від 11.10.2010 року - зазначені послуги відповідають коду послуги 71.12.1 - послуги інженерні.
63. Сутність послуги як об'єкта господарського оборогу передбачає здійснення надавачем послуги дій, спрямованих на задоволення господарської потреби суб'єкта. Тобто, результатом надання послуги має бути отримання корисного ефекту від вчинення дії або діяльності послугодавця. Корисний ефект полягає у виконанні ДІІ «Служба автомобільних доріг» послуги технічного нагляду, задоволення потреб у ремонті доріг місцевою значення. Оплата таких послуг за рахунок бюджетних коштів не впливає на податкову кваліфікацію розглядуваних господарських операцій.
64. Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно відхилив твердження представника позивача щодо не отримання підприємством коштів за надані послуги з технічного нагляду та не надання послуг з технічного нагляду, оскільки відповідно до Паспорту бюджетної програми обласного бюджету на 2018 рік кошти виділені на утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок субвенції з державного бюджету. Отже, отримана оплата є складовою частиною кошторисного розрахунку вартості ремонту доріг.
65. Таким чином, операції з поставки товарів та послуг з технічного нагляду (при потребі з економічним супроводом) з будівництва, реконструкції, ремонтів і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення є об'єктом оподаткування ПДВ.
66. З огляду на викладене, правильним є висновок суду першої інстанції, що отримання коштів з бюджету на виконання програми «Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок субвенції з державного бюджету» є компенсацією виконаних ним робіт/послуг з технічного нагляду (при потребі з економічним супроводом) з будівництва, реконструкції, ремонтів і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, відповідно сума таких коштів підтягає включенню до бази оподаткування ПДВ.
67. За результатами перевірки встановлено, що ДП «Служби місцевих автодоріг» у період з 01.01.2018 по 30.04.2018 здійснено операції з надання послуг технічного нагляду на загальну суму 1 037 426 грн.
68. Враховуючи вимоги п. 181.1 ст. 181 Податковою кодексу України, ДП «Служби місцевих автодоріг» досягнула обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у статті 181 Податковою кодексу України, тому, не пізніше 10 травня 2018 року зобов'язане було зареєструватися у органі державної фіскальної служби платником податку на додану вартість.
69. Проте ДП «Служби місцевих автодоріг» до 10.05.2018 не подано заяву до органу державної фіскальної служби про реєстрацію платником ПДВ.
70. У ході проведення перевірки встановлено, що за період з 11.05.2018 по 31.12.2018 ДП «Службою місцевих автодоріг» не нараховано та не сплачено податку на додану вартість в сумі 1 810 152 грн. ((12379548 -1517 625):6)=1810320 грн).
71. Отже, контролюючим органом правомірно зроблено висновок про заниження податкових зобов'язань з податку на додану вартість за зазначений період у розмірі 1 810 320 грн.
72. Згідно із пунктом 54.3.2 пункту 54.3 статті 54 ПК України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.
73. Відповідно до пункту 123.1 статті 123 ПК України у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.
74. 20.05.2019 ДП «Служба місцевих автодоріг» самостійно подано заяву до ДПІ у м. Хмельницькому ГУ ДФС у Хмельницькій області про реєстрацію в якості платника ПДВ.
75. Отже, беручи до уваги факт отримання позивачем коштів з бюджету на виконання програми «Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок субвенції з державного бюджету», колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що податкове повідомлення - рішення № 0009401406, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем з податку на додану вартість у розмірі 2 262 900,00 грн., з них: 1810320,00 грн. - податкове зобов'язання, 452 580,00 грн. - штрафні (фінансові) санкції, є правомірним та не підлягає скасуванню.
76. Щодо податкового повідомлення-рішення №0009411406 від 01.08.2019, яким до позивача за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) застосовано штрафну санкцію на суму 905160,00 грн, то колегія суддів зазначає таке.
77. Відповідно до пункту 187.1 статті 187 ПК України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
78. Отже, датою визначення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов'язаннями перед бюджетом.
79. Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронною підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
80. Згідно із пунктом 201.10 статті 201 ПК України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послу і зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
81. Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
82. Відповідно до абзацу 1 пункту 120-1.2 статті 120-1 ПК України, 120-1.2 відсутність реєстрації протягом граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою), що зазначена у податковому повідомленні - рішенні, складеному за результатами перевірки контролюючого органу, - тягне за собою накладення на платника податку штрафу в розмірі 50 відсотків суми податкових зобов'язань з податку на додану вартість, зазначеної у такій податковій накладній та/або розрахунку коригування до податкової накладної або від суми податку на додану вартість, нарахованого за операцією з постачання товарів/послуг, якщо податкову накладну на таку операцію не складено. У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з пунктом 201.16 статті 201 цього Кодексу штрафні санкції, передбачені цим пунктом, не застосовуються на період зупинення такої реєстрації до прийняття відповідного рішення щодо відновлення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування згідно з підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу.
83. Таким чином, штрафні (фінансові) санкції згідно з п.120-1.2 ст.120-1 ПК України можуть бути застосовані, якщо платник податків - продавець товарів/послуг був зобов'язаний, відповідно до вимог ПК України, скласти та зареєструвати податкову накладну, однак своєчасно цього не зробив. Також вказана норма безпосередньо визначає, що штраф застосовується, зокрема, від суми податку на додану вартість, нарахованого за операцією з постачання товарів/послуг, якщо податкову накладну на таку операцію не складено.
84. У ході проведення перевірки встановлено на позивачем не зареєстровано в ЄДРПН податкові накладні на загальну суму 1 810 320 грн.
85. Отже, оскільки позивачем не зареєстровано податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних на загальну суму ПДВ 1 810 320 грн, то податкове повідомлення-рішення від 01.08.2019 №0009411406 також є правомірним та не підлягає скасуванню.
86. Щодо податкового податкового повідомлення-рішення №0009421406, яким до позивача за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) застосовано штрафну санкцію на суму 1360 грн, колегія суддів зазначає наступне.
87. Підпунктом 49.18.2 пункту 49.18 статті 49 ПК України встановлено, що податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює 49.18.2. календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
88. Відповідно до пункту 203.1 статті 203 ПК України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
89. Згідно з пунктом 120.1 статті 120 ПК України неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до пункту 49.2 статті 49 цього Кодексу) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов'язок подання якої до контролюючих органів передбачено цим Кодексом тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
90. У ході проведення перевірки встановлено, що ДП «Служба місцевих автодоріг» не подано до ДПІ у м.Хмельницькому ГУ ДФС у Хмельницькій області податкові декларації з податку на додану вартість за базові звітні податкові періоди, що дорівнюють календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, а саме: травень 2018 року, червень 2018 року, липень 2018 року, серпень 2018 року, вересень 2018 року, жовтень 2018 року, листопад 2018 року, грудень 2018 року.
91. Тому, податкове повідомлення-рішення від 01.08.2019 №0009411406 також є правомірним та не підлягає скасуванню.
92. Скаржник у апеляційній скарзі вказує, що судом першої інстанції не враховано того факту, що оскаржувані ППР прийняті не на підставі належного акту перевірки, тобто замість акту від 30.07.2019 останні прийняті на підставі акту 03.06.2019. Крім того, у порівнянні з актом від 03.06.2019 акт від 30.07.2019 містить додатковий висновок, що став передумовою для винесення ППР № 0009411406, у якому також неправильно зазначено номер акту - від 03.06.2019. На думку скаржника, незазначення відповідачем у оскаржуваних ППР акту перевірки від 30.07.2019 не можна вважати помилкою, оскільки це є грубим порушенням вимог ст. 86 ПК та 5 розділу наказу Міністерства фінансів України від 20.08.2015 № 727.
93. З цього приводу колегія суддів зазначає, що у оскаржуваних ППР правомірно здійснено посилання на статті Податкового кодексу України, які порушено ДП «Служба місцевих автодоріг» та відображено в акті від 30.07.2019. Враховуючи, що актом від 30.07.2019 підтверджено висновки акту від 03.06.2019 в частині порушення податкового законодавства щодо податку на додану вартість, в податкових повідомленнях-рішеннях помилково зазначений акт від 03.06.2019 замісті акту від 30.07.2019.
94. Згідно з правовою позицією Верховного Суду, яка викладена в постановах від 11.09.2018 у справі № 826/11623/16, від 06.08.2018 у справі № 802/1198/16-а, від 26.08.2018р. у справі №811/1786/17, окремі недоліки, допущені податковим органом при оформленні податкового повідомлення-рішення не впливають на факт доведеності складу податкового правопорушення покладеного в основу прийнятого спірного податкового повідомлення-рішення. Якщо спірне рішення прийнято контролюючим органом у межах своєї компетенції та з його змісту можна чітко встановити зміст цього рішення (зокрема, порушення законодавства, за які застосовуються відповідні санкції, та розмір останніх), таке рішення може бути визнане правомірним навіть у разі, коли не дотримано окремих елементів форми спірного рішення.
95. При цьому, колегія суддів звертає увагу, що сам по собі акт податкової перевірки не несе негативних правових наслідків для платника податків, оскільки є службовим документом, в якому зафіксовані виявлені при проведенні перевірки порушення. Тому, наявність самих по собі процедурних порушень, а також, в деяких випадках, помилкове зазначення в описовій частині акта назви підприємства, не спростовує самого факту вчинення податкового правопорушення, не може бути обставиною, яка звільняє платника податків від відповідальності за невиконання його податкового обов'язку, відповідно і не може впливати на правомірність оскаржуваного податкового повідомлення - рішення.
96. Отже, дані доводи не заслуговують на увагу суду апеляційної інстанції.
97. Інші доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції та зводяться до переоцінки встановлених судом обставин справи.
VІ. ВИСНОВКИ АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОЗГЛЯДУ АПЕЛЯЦІЙНОЇ СКАРГИ.
98. Згідно зі ст.90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
99. Відповідно до частин першої, другої, третьої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
100. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права.
101. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
102. Зазначеним вимогам закону судове рішення відповідає.
103. Переглянувши судове рішення в межах апеляційної скарги, перевіривши повноту встановлення судом фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального та процесуального права, апеляційний суд дійшов висновку, що при ухваленні оскаржуваного судового рішення, суд першої інстанції не допустив неправильного застосування норм матеріального права та порушення норм процесуального права, які б були б підставою для скасування судового рішення, а тому апеляційну скаргу позивача слід залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
Апеляційну скаргу Державного підприємства "Служба місцевих автодоріг" залишити без задоволення, а рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 03 березня 2020 року - без змін.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.
Постанова суду складена в повному обсязі 19 червня 2020 року.
Головуючий Мацький Є.М.
Судді Залімський І. Г. Сушко О.О.