Справа № 369/15346/19
Провадження № 3/369/429/20
Іменем України
17.01.2020 року м. Київ
Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Омельченко Мирослава Миколаївна, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Київ, громадянина України, сільського голови Крюківщинської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення України, -
встановила:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 22.11.2019 року, складеного заступником начальника управління - начальником відділу з дотримання права на доступ до публічної інформації Управління моніторингу прав на звернення та інформацію Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини ОСОБА_2 за результатами моніторингу 22.11.2019 року офіційного веб-сайту Крюківщинської сільради Києво-Святошинського району Київської області у зв'язку зі звіренням ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , будучи головою Крюківщинської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, яка розташована в с. Крюківщина, вул. Балукова, 10, не забезпечив оприлюднення проектів рішень сільради, рішень про проведення пленарних засідань сільради, протоколів засідань комісій сільради, а також рішень сільради у повному об'ємі у відповідності до Закону України «Про доступ до публічної інформації» та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 212-3 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не прибув, про час та місце розгляду справи повідомлений у передбачений законом спосіб, при складенні протоколу про адміністративне правопорушення послався на лист від 17.09.2018 року № 1036 за його ж підписом, яким Крюківщинська сільська рада інформувала директора Департаменту моніторингу інформаційних прав Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини, що публічна інформація не в повному об'ємі розміщена на сайті сільради у зв'язку з технічними проблемами.
За таких обставин, вивчивши надані в розпорядження суду матеріали, серед яких: протокол про адміністративне правопорушення від 22.11.2019 року, звернення ОСОБА_3 від 25.07.2018 року, лист директора Департаменту моніторингу інформації інформаційних прав Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини ОСОБА_4 . Поповича від 27.08.2018 року № 22/15-К 323064.18-1/10-13 про надання інформації в строк до 17.09.2018 року, лист від 17.09.2018 року № 1036 у відповідь на вказаний запит за підписом ОСОБА_1 , листування між Секретаріатом Уповноваженого ВРУ з прав людини та Крюківщинською сільрадою за листопад 2019 року, скрін-шот екрану монітору з Порталу відкритих даних за пошуковим запитом «крюківщинська», скрін-шот екрану монітору з записом «файл не найден», який, можливо стосується 45 сесії VI скликання від 09.04.2015 року, скрін-шоти екрану монітору з планами роботи на 2018, 2019 роки, копія Положення про відділ з дотримання права на доступ до публічної інформації Управління моніторингу дотримання права на звернення та інформацію Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини, копія службового посвідчення особи, яка складала протокол - ОСОБА_2 , супровідний лист до матеріалів до суду та на адресу заявника ОСОБА_3 , прихожу до висновку, що провадження у справі за ч. 2 ст. 212-3 КУпАП відносно сільського голови Крюківщинської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області ОСОБА_1 підлягає закриттю, виходячи з наступного.
Так, відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Оскільки про направлення протоколу до суду особа, яка склала протокол, інформувала заявника ОСОБА_3 , то перевірка проводилась за зверненням від 25.07.2018 року, інформація у відповідь на яку надійшла до Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини 21.09.2018 року за вх. 323064-1-1, тому днем виявлення правопорушення є 21.09.2018 року, а не 22.11.2019 року - день складення протоколу про адміністративне правопорушення, як це зазначено в протоколі.
Отже, враховуючи, що порушення, зафіксовані протоколом від 22.11.2019 року, були виявлені 21.09.2018 року, станом на день розгляду справи (а так само і на день складення протоколів про адміністративне правопорушення і направлення їх до суду) закінчились передбачені ч. 2 ст. 38 КУпАП строки, провадження у справі щодо ОСОБА_1 підлягає закриттю у зв'язку із закінчення строків накладення адміністративного стягнення.
Крім того, суд звертає увагу, що скріншотування Єдиного державного веб-порталу відкритих даних у такий спосіб, як це зроблено у додатках до протоколу, не може бути сприйнято як письмовий доказ у справі, оскільки з інформації, яка міститься у скрін-шотах екрану, не можливо зрозуміти, які розділи досліджувала особа, яка склала протокол.
Враховуючи наведене та керуючись ч. 2 ст. 38, ч. 2 ст. 212-3, п. 7 ст. 247, п. 3 ч. 1 ст. 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення України, -
постановила:
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ст. 212-3 Кодексу України про адміністративне правопорушення (протокол про адміністративне правопорушення від 22.11.2019 року) закрити у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Омельченко М.М.