Ухвала від 17.06.2020 по справі 344/7276/20

Справа № 344/7276/20

Провадження № 1-кс/344/2745/20

УХВАЛА

17 червня 2020 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Бородовський С.О., з участю секретаря Єрмак М.О., розглянувши клопотання слідчого СУ ГУ НП України в Івано-Франківській області Луканюк І.Б., про тимчасовий доступ до речей і документів, -

ВСТАНОВИВ:

в клопотанні вказано, що досудовим розслідуванням встановлено, що в період часу протягом 2019-2020 років організована злочинна здійснює на території Івано-Франківської області виготовлення та збут психотропних речовин. У ході проведення оперативно-розшукових заходів встановлено особу на ім'я ОСОБА_1 , житель м. Івано-Франківськ мікрорайон Пасічна (точні анкетні дані на даний час не встановлені), який займається виготовленням та збутом наркотичних засобів, а саме «марихуани». Дана особа використовує номера телефонів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 . У ході проведення аналізу з використанням можливостей УОТЗ ГУНП в Івано- Франківській області встановлено абонентів, які підтримують тісні зв'язки з зазначеною особою та можуть бути причетними до виготовлення та збуту наркотичних засобів, а саме, особи що користуються мобільними номерами телефонів: НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , НОМЕР_14 , НОМЕР_15 , НОМЕР_16 , НОМЕР_17 , НОМЕР_18 , НОМЕР_19 , НОМЕР_20 , НОМЕР_21 , НОМЕР_22 , НОМЕР_23 , НОМЕР_24 , НОМЕР_25 , НОМЕР_26 , НОМЕР_27 , НОМЕР_28 , НОМЕР_23 . Інформація про телефонні з'єднання осіб, які мають безпосереднє відношення до вчиненого кримінального правопорушення має суттєве значення для досудового розслідування, оскільки в сукупності з іншими речами та документами дасть змогу об'єктивно встановити функцію кожного із учасників злочину, та підтвердити або спростувати факти, що встановлюються під час досудового розслідування, зокрема їх перебування у місцях вчинення злочину, або спілкування при підготовці до його вчинення, спростує, або підтвердить інформацію сторони захисту про наявність або відсутність будь-яких контактів до моменту вчинення злочину, а також обставини, які передували його вчиненню. З метою встановлення зв'язків вказаних осіб, кругу їх спілкування, викриття повної злочинної схеми, яка свідчить про підготовку до вчинення, зайняття злочинною діяльністю, місця перебування, що в подальшому у сукупності з іншими речами та документами може бути використано як доказ у межах кримінального провадження, виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу до речей і документів, а саме виїмки інформації, яка знаходиться в оператора мобільного зв'язку компанії ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », про користування сім картами з мобільними номерами телефонів: НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_12 , НОМЕР_17 , НОМЕР_22 , НОМЕР_3 , НОМЕР_8 , НОМЕР_13 , НОМЕР_18 , НОМЕР_23 , НОМЕР_4 , НОМЕР_9 , НОМЕР_14 , НОМЕР_19 , НОМЕР_24 , НОМЕР_5 , НОМЕР_10 , НОМЕР_15 , НОМЕР_20 , НОМЕР_25 , НОМЕР_6 , НОМЕР_11 , НОМЕР_16 , НОМЕР_21 , НОМЕР_26 , НОМЕР_7 , НОМЕР_27 , НОМЕР_28 , НОМЕР_23 , в тому числі отримання послуг, їх тривалості, маршрутів передавання у період часу з 20/02/2020 до 10/06/2020.

Сторони в судове засідання не з'явились, слідчий просив розглянути клопотання без його участі.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

В ч.1 ст.160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

В ст.162 КПК України визначено перелік охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.

Відповідно до абз. 1 ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а відповідно до ч. 7 цієї статі, слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення цих речей і документів.

Таким чином клопотання обгрунтовано правовими підставами.

Відповідно до зазначеного суд, -

ПОСТАНОВИВ:

клопотання задовольнити.

Надати дозвіл слідчим СУ ГУ НП України в Івано-Франківській області підполковник поліції Луканюк Ігорю Богдановичу, Кравчук Івану Михайловичу, Приймак Василю Васильовичу, Слободян Дмитру Ярославовичу, Свідерському Артему Валерійовичу, Самокіщук Вікторії Василівній, Дронів Івану Михайловичу, Олійник Євгену Олеговичу на тимчасовий доступ до речей і документів, а саме інформації, яка перебуває яка перебуває у володінні оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » що в АДРЕСА_1 , по номерах мобільних телефонів сім карт: НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_12 , НОМЕР_17 , НОМЕР_22 , НОМЕР_3 , НОМЕР_8 , НОМЕР_13 , НОМЕР_18 , НОМЕР_23 , НОМЕР_4 , НОМЕР_9 , НОМЕР_14 , НОМЕР_19 , НОМЕР_24 , НОМЕР_5 , НОМЕР_10 , НОМЕР_15 , НОМЕР_20 , НОМЕР_25 , НОМЕР_6 , НОМЕР_11 , НОМЕР_16 , НОМЕР_21 , НОМЕР_26 , НОМЕР_7 , НОМЕР_27 , НОМЕР_28 , НОМЕР_23 , в тому числі отримання послуг, їх тривалості, маршрутів передавання у період часу з 20/02/2020 до 10/06/2020, а саме інформації щодо вхідних та вихідних дзвінків, смс-повідомлень, нульових з'єднань, використання даних мобільного інтернету, у період з 20/02/2020 до 10/06/2020, із вказанням ІМЕІ-номерів телефонів, у яких працювали сім карти та номерів сім карт, які використовувалися в телефонах із вказаними імеі кодами, та з прив'язкою до базових ретрансляторів операторів мобільного зв'язку, із зазначенням номера сектора, азимутів, сотої, координат базових станцій, якими вони в цей час обслуговувались та забезпечити можливість вилучення вказаної інформації на паперовому або електронному носії.

Роз'яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно з яким: у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє до 16 липня 2020 року включно та оскарженню не підлягає.

Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.

Слідчий суддя С.О. Бородовський

Попередній документ
89921468
Наступний документ
89921470
Інформація про рішення:
№ рішення: 89921469
№ справи: 344/7276/20
Дата рішення: 17.06.2020
Дата публікації: 05.06.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (11.06.2020)
Дата надходження: 11.06.2020
Предмет позову: -