Дата документу 16.06.2020
Справа № 501/1683/20
3/501/667/20
16 червня 2020 року Іллічівський міський суд Одеської області у складі:
головуючого - судді Вергопуло К.В.,
за участю:
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 ,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Чорноморського ВП Овідіопольського ВП ГУНП в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який працює провідним інженером "ДП "МТП Чорноморськ", проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ №098201, 25 квітня 2020 року, о 1916 годин, ОСОБА_1 , керуючи автомобілем "Toyota Cresta", номерний знак НОМЕР_1 , на вул.Перемоги (навпроти 7 лінії буд.2) в м.Чорноморську Одеської області, в порушення п.12.1 Правил дорожнього руху, під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху, водій не врахував дорожню обстановку, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним, скоїв зіткнення з собакою, в результаті чого автомобіль отримав механічні пошкодження.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ст.124 КУпАП
В судовому засіданні ОСОБА_1 , якому були роз'яснені права, передбачені ст.ст.59, 63 Конституції України та ст.268 КУпАП (а.с.19), свою вину не визнав, пояснив суду, що порушень ПДР не допускав, рухався на своєму авто по вул.Перемоги в м.Чорноморську, із швидкістю біля 50км/год, на проїжджу частину перед його автівкою вибігла собака, за якою бігла інша, перша собака встигла пробігти перед його автомобілем, а з іншою сталось зіткнення.
Суд, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП з наступних підстав.
Згідно із ст.245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинене правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В судовому засіданні, крім пояснень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, були досліджені надані суду докази: протокол про адміністративне правопорушення (а.с.2); схема місця ДТП (а.с.3); письмові пояснення ОСОБА_2 (а.с.4), відповідно до яких він вигулював свою собаку, яка навпроти АДРЕСА_2 ліній с/т Сади, побігла за іншою безпритульною собакою, яка вибігла на проїжджу частину, однак та собака встигла пробігти перед автомобілем, а його собаку було збито; письмові пояснення ОСОБА_1 (а.с.5), фото-таблиця (а.с.6).
Відповідно до п.12.1 Правил дорожнього руху під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
Згідно п.1.5 дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків. Особа, яка створила такі умови, зобов'язана негайно вжити заходів до забезпечення безпеки дорожнього руху на цій ділянці дороги та вжити всіх можливих заходів до усунення перешкод, а якщо це неможливо, попередити про них інших учасників дорожнього руху, повідомити уповноважений підрозділ Національної поліції, власника дороги або уповноважений ним орган.
Диспозиція ст.124 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
За таких обставин суд вважає, що особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення невірно визначено причинно-наслідний зв'язок, який був причиною виникнення даної дорожньо-транспортної пригоди, оскільки, як встановлено під час розгляду справи, водій ОСОБА_1 правила дорожнього руху не порушував, ДТП сталось в результаті порушення правил тримання собак, а саме: вигул собаки без повідка, внаслідок чого остання різко вибігла на проїжджу частину, тобто наведене вище дає підстави вважати, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП.
Згідно п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст.247 ч.1 п.1, 283-284 КУпАП,
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП - закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП у зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Іллічівський міський суд Одеської області протягом десяти днів з дня її винесення особою, щодо якої винесено постанову, її представником, захисником та потерпілим.
У випадку пропуску зазначеного строку з поважних причин (в тому числі через несвоєчасне отримання копії постанови особою, яка не була присутня в судовому засіданні під час винесення постанови) цей строк за заявою особи може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором лише у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною другою статті 250 цього Кодексу.
Суддя
Постанова набрала законної сили «__»___________2020р.