Справа № 444/1493/20
Провадження № 3/444/863/2020
16 червня 2020 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мікула В. Є., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Державної прикордонної служби України Західне регіональне управління Львівський прикордонний загін ВПС “Рава-Руська”, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та проживаючого АДРЕСА_1 , не працюючого, паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_1 виданого 29.04.2014 року,
- за ст. 204-1 ч. 1 КпАП України,
ОСОБА_1 , 13.06.2020 року о 02 год. 15 хв. в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Рава-Руська» під час проходження прикордонного контролю на виїзд з України в Республіку Польща прикордонному наряду «Перевірка документів» пред'явив паспорт громадянина Іспанії для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 виданий 26.12.2018 року на ім'я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Під час проведення співбесіди даний громадянин пред"явив паспорт громадянина України для виїзду за кордон на ім"я ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 серії НОМЕР_1 виданий 29.04.2014 року, чим порушив вимоги ст.2,3 Закону України "Про порядок виїзду з україни і в"їзду в україну громадянами України затвердженого Постановою КМ України від 27.01.1995 року № 57,чим своїми діями вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст. 204-1 ч. 1 КпАП України.
ОСОБА_1 в судове засідання не прибув, однак подав письмову заяву, якою просив розгляд справи проводити за його відсутності.
Відповідно до ст.268 КпАП України, явка правопорушника в судове засідання, за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст.204-1 ч.1 КпАП України не є обов'язковою.
А тому, суд приходить до переконання, за можливе розглянути справу у відсутності громадянина України ОСОБА_1 .
Факт вчинення громадянином України ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та його вина у цьому підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 332864 від 13.06.2020 року;
- рапортом працівників прикордонної служби від 13.06.2020 р.,
- письмовими поясненнями громадянина громадянина України ОСОБА_1 ;
- копією паспорта громадянина України для виїзду за кордон на ім"я ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 серії НОМЕР_1 виданий 29.04.2014 року;
- довідкою від 12.06.2020 року за результатами перевірки бази даних “Гарт-1/П” “Ризик” ВПС "Рава-Руська" протягом року до адміністративної відповідальності не притягався.
Враховуючи вищенаведене, вважаю, що в діях громадянина України ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Кваліфікація дій громадянина України ОСОБА_1 за ч.1 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення є вірною.
Відповідно до ст.280 КпАП України, суд, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Призначаючи вид та міру стягнення правопорушника, враховую характер скоєного правопорушення, дані про особу правопорушника, його майновий стан, який не працює, до адміністративної відповідальності притягається вперше.
Обставин, які б обтяжували або пом"якшували відповідальність громадянина України ОСОБА_1 не встановлено.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності
Згідно ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
У відповідності до положень ст. 248 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
Санкція ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає стягнення у виді накладення штрафу від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.
Відповідно до ст.16 КУпАП іноземці і особи без громадянства, які перебувають на території України, підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах з громадянами України.
Згідно ст.245 КпАП України завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності із законом.
З врахуванням наведеного, приходжу до висновку, що до правопорушника громадянина України ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, а саме, у вигляді штрафу.
Окрім того, відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП та ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (із змінами та доповненнями) ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб .
Керуючись ст. 7, 9, 24, ч.1 ст. 204-1, 248, 279, 283, 284, 307, 308 КпАП України, суддя,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204-1 КпАП України та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 3 400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп. - в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та проживаючого АДРЕСА_1 , не працюючого, паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_1 виданого 29.04.2014 року) судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп.
Копію постанови направити в Львівський прикордонний загін Державної прикордонної служби України - для відома.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала , якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п”ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п”ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Мікула В. Є.